Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Štvrtok 23. 3., meniny má Adrián, zajtra Gabriel.Význam mien.

Futbalová liga bude bez Myjavy, vedenie klubu odhlási mužstvo zo súťaže

Vydané 21.12.2016 o 15.52, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Futbalový klub Spartak Myjava sa rozhodol uprostred sezóny 2016/2017 ukončiť svoje pôsobenie v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige. Informoval o tom v stredu prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

Futbalová liga bude bez Myjavy, vedenie klubu odhlási mužstvo zo súťaže

Ilustračné foto: spartak.sk


reklama

 

Prezident klubu Spartak Myjava Pavel Halabrín a generálny manažér Peter Halabrín sa tesne predtým stretli s hráčmi a realizačným tímom A-mužstva, aby ich informovali o závažnom rozhodnutí a dôvodoch, ktoré k nemu viedli.


Spartak na svojom webe zverejnil vyjadrenie vedenia klubu k ukončeniu pôsobenia v najvyššej súťaži. Funkcionári plánovali tento krok zverejniť bez zástupcov médií, jedinou výnimkou boli redaktori RTVS. 


"K 1. januáru 2017 odhlasujeme A-mužstvo mužov z najvyššej súťaže. Toto rozhodnutie je definitívne a nemenné. Nebolo však ľahké, pre nás, naopak, asi najťažšie. Veľa rokov sme čosi budovali a teraz možno padneme o dva-tri stupne nižšie. Iná možnosť pre nás však nebola, lebo sme už nechceli robiť to, čo nás nenapĺňalo. Jedného dňa by nás to doviedlo k tomu, že na futbal úplne zanevrieme, a to sme nechceli," povedal prezident klubu Spartak Myjava Pavel Halabrín.

Victory TIP in

reklama

 

K hráčom a realizačnému tímu smerovali aj ďalšie jeho slová: "S každým z vás sa vyrovnáme v duchu podpísaných zmlúv. Všetci hráči dostanú všetky peniaze, ktoré im až doteraz podľa zmlúv prináležali. Chceme skončiť s čistým štítom. Dať vám šancu, aby ste ďalej fungovali vo futbale a pomôcť vám pri riešení budúcnosti a prestupoch do iných klubov. To isté platí aj o našich partneroch, s ktorými sme mali zmluvy do konca sezóny. Tiež o fanúšikoch, ktorí mali zakúpené permanentky na celú sezónu, akcionároch, ktorí sa zložili na to, aby sa postavil štadión. Budeme ďalej uvažovať nad tým, ako naložíme s budúcnosťou futbalu v našom regióne tak, aby ho hrala mládež a súťaž, na ktorú budeme mať."


V ďalšej časti svojho prejavu myjavský prezident okrem iného poznamenal: "Od štvrtka minulého týždňa sme uvažovali, čo spraviť a ako sa postaviť k celej situácii, skrátka ku všetkému, čo je momentálne v slovenskom futbale. Naše základné motto vždy znelo, že futbal nás musí baviť a musíme mať pocit, že to má zmysel pre každého, kto sa toho zúčastňuje, či už aktívne alebo pasívne ako divák. Tieto pocity už nemáme."

 


Z ďalších slov Pavla Halabrína vyplýva, že robota s myjavským klubom na najvyššej slovenskej úrovni ho prestala napĺňať. A to preto, že o futbale na Slovensku rozhodujú ľudia, ktorí mu nerozumejú, resp. nechcú rozumieť.

 

Jedným z priamych podnetov na nečakané rozhodnutie myjavských funkcionárov je aj verdikt disciplinárnej komisie SFZ v súvislosti so zápasom posledného jesenného kola Spartak Myjava - Slovan Bratislava a neprístojnosťami, ktoré sa odohrali na trávniku v jeho závere.


"Futbal sa na Slovensku vyvíja tak, že keby nebolo malých klubov aký je ten náš, liga by ani nebola. Všetci tí veľkí sa na to dávno ´vyprdli´ a svoje peniaze míňajú na iné veci a nie na to, aby sa seriózne venovali futbalu. Keď sme sa my pred štyrmi rokmi prihlasovali do najvyššej súťaže, mali sme na zreteli, že chceme to robiť dôstojne a tak, aby to celé malo zmysel. Pustili sme sa do budovania štadióna, infraštruktúry, riešili sme personálne otázky. Začali sme sa presadzovať aj vo funkciách vo futbalovom hnutí. Mali sme vízie, ale dnes je to už inak. Zistili sme, že vo futbale u nás rozhodujúce slovo majú úradníci a že ľudia, ktorí ho financujú a mali by do toho tiež niečo povedať, sú len využívaní inými. Vo výkonnom výbore Slovenského futbalového zväzu som bol väčšinou v úlohe oponenta. Z celého výkonného výboru som si len ja vedel povedať svoj názor, prípadne Vilo Ondrejka, všetci ostatní sú spokojní s tým, že môžu ísť do Francúzska na tri týždne a tvária sa, že rozumejú futbalu. Preto som sa rozhodol, že odchádzam z výkonného výboru SFZ aj prezídia Únie ligových klubov, neodchádzam však z futbalu. Chcem sa ďalej venovať futbalu na Myjave, vyššie ambície už nemám. Osobne som stratil radosť z futbalu a zmysel, pre ktorý to mám robiť. A nesúvisí to len s rozhodnutím disciplinárnej komisie SFZ po poslednom jesennom zápase so Slovanom Bratislava. Neexistuje rešpekt pred našou prácou, rozhodujú o nás ľudia tak, ako im to vyhovuje."


Pavel Halabrín ešte dodal, že pre spravodlivosť musí byť kritický aj vo vlastných radoch. Myslel tým myjavských futbalistov a realizačný tím.

 

"Veľký podiel viny nesiete aj vy hráči a realizačný tím, lebo v tejto sezóne váš prístup a futbalové výsledky neboli dobré."


Spartak Myjava odstupuje z Fortuna ligy s polsezónnou bilanciou 7 víťazstiev - 5 remíz - 7 prehier a 26 nazbieranými bodmi. To Myjavčanom stačilo na šiestu priečku po jesennej časti súťaže.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Pizza Wau rozšírila ponuku o hamburgery, rozvoz do Trnavy ponúka zdarma

Pizza Wau rozšírila ponuku o hamburgery, rozvoz do Trnavy ponúka zdarma

Z ponuky Pizza Wau si vyberú už aj milovníci hamburgerov. Známa prevádzka so sídlom v Hrnčiarovciach nad Parnou... celý článok

V Trnave vypnú osvetlenie pamiatok: Dominanty miest sa na hodinu ponoria do tmy

V Trnave vypnú osvetlenie pamiatok: Dominanty miest sa na hodinu ponoria do tmy

V Trnave nebude svietiť mestské opevnenie ani Mestská veža, v Piešťanoch zhasne Kolonádový most... celý článok

Futbal po celej Trnave? Spartak pripravil vydarenú videopozvánku na svoje zápasy

Futbal po celej Trnave? Spartak pripravil vydarenú videopozvánku na svoje zápasy

Spartak Trnava pripravil pre svojich fanúšikov štýlovú videopozvánku na ligové futbalové zápasy. Účinkujú v nej... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce FIAT servis CelioBio zdravá výživa Záhrady Ecoterra City Wash City Arena Gašparík mäsovýroba 2017 Bábence Unihouse Remax Byt Sport House Angels 2017

reklama

Aktuálne video

Neprehliadnite!

Denné menu Pozvánky

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

16°C
17°C
15°C

aktualizácia: 13:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda 2016

reklama