Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Sobota 21. 10., meniny má Uršuľa, zajtra Sergej.Význam mien.

Na trávnik Spartaka sa pozrel špecialista z Anglicka, zväz potvrdil výmenu za hybridný

Vydané 9.1.2017 o 07.00, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Trnavu v sobotu navštívil generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment. Jeden z najdôležitejších mužov SFZ prijal pozvanie na halový turnaj O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava.

Na trávnik Spartaka sa pozrel špecialista z Anglicka, zväz potvrdil výmenu za hybridný

Jozef Kliment (vľavo) v spoločnosti predstaviteľov ObFZ Trnava Emanuela Cuninku (uprostred) a Vladimíra Hracha. Foto: Ján Král


reklama

 

Jeho prítomnosť sme využili na krátky rozhovor, pýtali sme sa aj na budúcnosť trávnika v City Arene - Štadióne Antona Malatinského, ktorý má prejsť obnovou.

 

 

Na turnaj oblastných mužstiev do Trnavy ste prijali pozvanie opakovane. Ako hodnotíte jeho úroveň?

- Veľmi si vážim všetkých organizátorov turnajov v lete i zime, ktorí pomáhajú vyplniť prázdne miesta medzi sezónami. Halová sezóna je vždy dôležitou súčasťou prípravy na jar, družstvá ju využívajú. Vnímam turnaj aj z pozície fanúšika, už keď som prichádzal, počul som povzbudzovanie, vnímal dobrú atmosféru. Prišlo veľa divákov, ktorí sa bavia a to je hlavné, o tom má byť futbal.

Victory TIP in

reklama

 

 

O Trnave sa hovorí, že je špecifická a zároveň aj akýmsi srdcom slovenského futbalu. Súhlasíte s týmto názorom?

- Spartak Trnava je pojem nielen na Slovensku ale i v Európe. Výsledky z histórie sú nezmazateľné. Spolu so Slovanom Bratislava je klub pýchou slovenského futbalu. Chcem zaželať Trnavčanom, aby hráči priniesli ligový titul aj na tento krásny nový stánok a aby pokračovali v tradícii, ktorú začali Adamcovci, Dobiašovci a Majerníkovci v minulosti.

 

 

Do akej miery podľa vás Spartak ovplyvňuje futbalový život v okolitom regióne?

- Trnavský región je veľmi silný. Minulý rok sme mali v prvej lige štyri mužstvá z tohto kraja. Teší ma, že sa venuje pozornosť práce s mládežou, bez toho by to nešlo. Verím, že to tak bude aj v budúcnosti a Spartak bude ťažiť z dobrej práce s mládežou v celom regióne a najlepší hráči sa dostanú až do prvého mužstva Spartaka.

 

 

V Trnave sa teraz hovorí o výmene trávnika v City Arene – Štadióne Antona Malatinského. Prebehli už určité rokovania aj so Slovenským futbalovým zväzom, ktorý tiež intenzívne využíva štadión?

- Ešte pred Vianocami sme stihli návštevu Alana Fergusona, ktorý je niekdajším najlepším trávnikárom v Premiership. Zamestnaný bol v Ipswichi, dnes pracuje na národnom štadióne Wembley pre Anglický futbalový zväz, navyše, UEFA ho využíva ako konzultanta a poradcu pre rekonštrukciu trávnikov i posudzovanie hracích plôch.

 

Bol som s ním osobne v Trnave, mali sme veľmi dobrú poradu, kde sme rozanalyzovali, ako ďalej. Zhodli sme sa na ďalšom postupe, ktorý treba spraviť. Viac-menej sa všetky strany uzniesli, že trávnik je nevyhnutné vymeniť.

 

Samozrejme, aj my na zväze hľadáme finačné prostriedky, aby sme prispeli. V Trnave hráva zápasy národná reprezentácia, preto sme s vedením City Areny už viedli konštruktívne rozhovory. Predpokladám, že k realizácii výmeny trávnika príde v krátkom čase - ešte pred štartom jarnej časti ligovej súťaže.

 

 

Hlavný akcionár Spartaka Vladimír Poór hovoril o tom, že na štadióne by mal byť vybudovaný hybridný trávnik. Platí to?

- V hre bolo viacero možností. Vždy je dôležité posúdiť varianty z hľadiska časového i ekonomického. Hybridný trávnik nám odporučili ako efektívne riešenie. V prvej etape sa musíme zbaviť škodcov v hracej ploche, ktorí spôsobili uhynutie trávnika.

 

Hybrid možno robiť aj súčasne s výmenou trávnika alebo v druhej etape, keď sa trávnik ozdraví, zakorení a hybrid sa dokončí o dva – tri mesiace neskôr. Uvidíme, v akom stave bude hracia plocha na začiatku, potom sa dohodneme spolu s dodávateľom, či robiť hybrid hneď alebo s časovým odstupom, ktoré môže byť aj šesťmesačné.

 

 

Ráta sa aj s možnosťou, že by bol trávnik vyložene iba umelý ako majú napr. v Žiline?

- Nie. Bude to prírodný trávnik, kde sa koreňová sústava vystuží umelými vláknami, ktoré napomôžu pevnejšej koreňovej sústave. Ide o riešenie, ktoré využívajú na viacerých európskych štadiónoch.

 

 

Viete už teraz zhruba vyčísliť, o akú investíciu pôjde?

- Záleží na tom, ako dopadne výberové konanie na dodávateľa prác. Predpokladáme, že celková suma výmeny trávnika aj s hybridom by nemala byť väčšia ako 500-tisíc eur.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

BÁBENCE: V trnavskej pôrodnici prišli na svet nové životy

BÁBENCE: V trnavskej pôrodnici prišli na svet nové životy

Fotili sme norodencov na oddelení šestonedelia trnavskej pôrodnice. celý článok

Deň vínnych pivníc v Trnave: Návštevníci sa dostanú do miest, ktoré nie sú bežne prístupné

Deň vínnych pivníc v Trnave: Návštevníci sa dostanú do miest, ktoré nie sú bežne prístupné

Na Deň vínnych pivníc príde do Trnavy približne 60 vinárov, organizátori dali do predaja 850 vínnych pasov. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava jobspott 2017 Fragile Trnava A-mont Trnava Gašparík mäsovýroba 2017 EuroHause Unihouse Bábence Remax Sport House

reklama

Aktuálne video

Futbal, 4. liga: Malženice, Boleráz a Jaslovské Bohunice uspeli na domácich ihriskách

Futbal, 4. liga: Malženice, Boleráz a Jaslovské Bohunice uspeli na domácich ihriskách

Jaslovské Bohunice zdolali Hlohovec 2:0, oba góly zápasu strelil Andrej Dobiš. Veľké Kostoľany priviezli tri body... pozrieť video

Neprehliadnite!

Denné menu Pozvánky

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

11°C
12°C
12°C

aktualizácia: 17:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama