Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Streda 13. 12., meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.Význam mien.

Na trávnik Spartaka sa pozrel špecialista z Anglicka, zväz potvrdil výmenu za hybridný

Vydané 9.1.2017 o 07.00, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Trnavu v sobotu navštívil generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment. Jeden z najdôležitejších mužov SFZ prijal pozvanie na halový turnaj O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava.

Na trávnik Spartaka sa pozrel špecialista z Anglicka, zväz potvrdil výmenu za hybridný

Jozef Kliment (vľavo) v spoločnosti predstaviteľov ObFZ Trnava Emanuela Cuninku (uprostred) a Vladimíra Hracha. Foto: Ján Král

VAM Security

reklama

 

Jeho prítomnosť sme využili na krátky rozhovor, pýtali sme sa aj na budúcnosť trávnika v City Arene - Štadióne Antona Malatinského, ktorý má prejsť obnovou.

 

 

Na turnaj oblastných mužstiev do Trnavy ste prijali pozvanie opakovane. Ako hodnotíte jeho úroveň?

- Veľmi si vážim všetkých organizátorov turnajov v lete i zime, ktorí pomáhajú vyplniť prázdne miesta medzi sezónami. Halová sezóna je vždy dôležitou súčasťou prípravy na jar, družstvá ju využívajú. Vnímam turnaj aj z pozície fanúšika, už keď som prichádzal, počul som povzbudzovanie, vnímal dobrú atmosféru. Prišlo veľa divákov, ktorí sa bavia a to je hlavné, o tom má byť futbal.

Victory TIP in

reklama

 

 

O Trnave sa hovorí, že je špecifická a zároveň aj akýmsi srdcom slovenského futbalu. Súhlasíte s týmto názorom?

- Spartak Trnava je pojem nielen na Slovensku ale i v Európe. Výsledky z histórie sú nezmazateľné. Spolu so Slovanom Bratislava je klub pýchou slovenského futbalu. Chcem zaželať Trnavčanom, aby hráči priniesli ligový titul aj na tento krásny nový stánok a aby pokračovali v tradícii, ktorú začali Adamcovci, Dobiašovci a Majerníkovci v minulosti.

 

 

Do akej miery podľa vás Spartak ovplyvňuje futbalový život v okolitom regióne?

- Trnavský región je veľmi silný. Minulý rok sme mali v prvej lige štyri mužstvá z tohto kraja. Teší ma, že sa venuje pozornosť práce s mládežou, bez toho by to nešlo. Verím, že to tak bude aj v budúcnosti a Spartak bude ťažiť z dobrej práce s mládežou v celom regióne a najlepší hráči sa dostanú až do prvého mužstva Spartaka.

 

 

V Trnave sa teraz hovorí o výmene trávnika v City Arene – Štadióne Antona Malatinského. Prebehli už určité rokovania aj so Slovenským futbalovým zväzom, ktorý tiež intenzívne využíva štadión?

- Ešte pred Vianocami sme stihli návštevu Alana Fergusona, ktorý je niekdajším najlepším trávnikárom v Premiership. Zamestnaný bol v Ipswichi, dnes pracuje na národnom štadióne Wembley pre Anglický futbalový zväz, navyše, UEFA ho využíva ako konzultanta a poradcu pre rekonštrukciu trávnikov i posudzovanie hracích plôch.

 

Bol som s ním osobne v Trnave, mali sme veľmi dobrú poradu, kde sme rozanalyzovali, ako ďalej. Zhodli sme sa na ďalšom postupe, ktorý treba spraviť. Viac-menej sa všetky strany uzniesli, že trávnik je nevyhnutné vymeniť.

 

Samozrejme, aj my na zväze hľadáme finačné prostriedky, aby sme prispeli. V Trnave hráva zápasy národná reprezentácia, preto sme s vedením City Areny už viedli konštruktívne rozhovory. Predpokladám, že k realizácii výmeny trávnika príde v krátkom čase - ešte pred štartom jarnej časti ligovej súťaže.

 

 

Hlavný akcionár Spartaka Vladimír Poór hovoril o tom, že na štadióne by mal byť vybudovaný hybridný trávnik. Platí to?

- V hre bolo viacero možností. Vždy je dôležité posúdiť varianty z hľadiska časového i ekonomického. Hybridný trávnik nám odporučili ako efektívne riešenie. V prvej etape sa musíme zbaviť škodcov v hracej ploche, ktorí spôsobili uhynutie trávnika.

 

Hybrid možno robiť aj súčasne s výmenou trávnika alebo v druhej etape, keď sa trávnik ozdraví, zakorení a hybrid sa dokončí o dva – tri mesiace neskôr. Uvidíme, v akom stave bude hracia plocha na začiatku, potom sa dohodneme spolu s dodávateľom, či robiť hybrid hneď alebo s časovým odstupom, ktoré môže byť aj šesťmesačné.

 

 

Ráta sa aj s možnosťou, že by bol trávnik vyložene iba umelý ako majú napr. v Žiline?

- Nie. Bude to prírodný trávnik, kde sa koreňová sústava vystuží umelými vláknami, ktoré napomôžu pevnejšej koreňovej sústave. Ide o riešenie, ktoré využívajú na viacerých európskych štadiónoch.

 

 

Viete už teraz zhruba vyčísliť, o akú investíciu pôjde?

- Záleží na tom, ako dopadne výberové konanie na dodávateľa prác. Predpokladáme, že celková suma výmeny trávnika aj s hybridom by nemala byť väčšia ako 500-tisíc eur.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Trnavský akvapark mení vlastníka, kupuje ho investor z Českej republiky

Trnavský akvapark mení vlastníka, kupuje ho investor z Českej republiky

Spoločnosť Stavcom-HP vlastní aj Aqualand Moravia, najväčší akvapark v Českej republike. celý článok

Nešťastie medzi Trnavou a Bučanmi, elektrikára zavalila plošina

Nešťastie medzi Trnavou a Bučanmi, elektrikára zavalila plošina

Elektrikára pritlačila plošina, zachrániť ho nedokázali. celý článok

Stredopoliar Bello končí v trnavskom Spartaku

Stredopoliar Bello končí v trnavskom Spartaku

Bello je prvým hráčom, ktorý v zime odchádza zo Spartaka, počas jesene neodohral ani jeden súťažný duel. celý článok


reklama

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava Hlavna 1 Ecoterra Sedem A-mont Trnava Gašparík mäsovýroba 2017 Unihouse Bábence Remax Sport House

reklama

Aktuálne video

Spartakovcom gratuloval k sezóne aj majiteľ klubu Poór, hybridný trávnik si hráči pochvaľujú

Spartakovcom gratuloval k sezóne aj majiteľ klubu Poór, hybridný trávnik si hráči pochvaľujú

V kabíne Spartaka bolo po zápase s Prešovom veselo. Andeli vyhrali 1:0, potvrdili svoju líderskú pozíciu... pozrieť video

Neprehliadnite!

Denné menu Pozvánky

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

°C
2°C
2°C

aktualizácia: 5:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama

El Gaučo

reklama