ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.1.2017, 22.12, Ján Král

Spartak Trnava remizoval vo svojom prvom prípravnom zápase v novom roku so Znojmom 2:2. Nad aktuálne šiestym celkom druhej českej ligy viedli po polčase už dvojgólovým rozdielom, napokon sa ale body delili.

Spartak v zápase testoval aj ruského obrancu Aleksandra Luzina (vpravo v zelenom). Foto: Lukáš Grinaj

Góly začali padali až v závere prvého polčasu. Najprv v 41. minúte Janso pri šestnástke vybojoval loptu, posunul si ju do lepšej palebnej pozície a tvrdou strelou prekonal gólmana hostí. Tesne pred prestávkou vystihol zlú malú domov súpera Košťál a zvýšil na 2:0.

To už husto snežilo a terén bol čoraz náročnejší. Andeli hrajúci netradično v zelených dresoch, podľa klubového vyjadrenia pre lepšiu orientáciu v snehu, napokon vedenie neudržali.

V 70. minúte znížil strelou spoza šestnástky Teplý a rovnaký hráč v 80. minúte hlavičkou vyrovnal.

Tréner Miroslav Karhan poslal na každý polčas takmer inú jedenástku, pre zranenia mu chýbali Mikovič, Schranz a Kerlon. Voľno dostali reprezentanti Čonka a Jakubech.

Pre klubovú stránku Spartaka zhodnotil trnavský kouč stretnutie nasledovne: "V prvom polčase si súper vypracoval väčšie šance, ktoré nevyužil. My sme strelili dva góly. V druhom sme boli lepším tímom, chalani mi prišli živší a agresívnejší. Paradoxne, dostali dva góly. Výsledok nie je dôležitý, ešte sme sa nedostali poriadne k trénovaniu herného systému. Počas celého týždňa sme naberali kondíciu. Potrebovali sme ľavého obrancu, aj preto prišiel s nami Luzin. V prvej lige sa hrá rýchlejší futbal, na ňom bolo vidieť, že je zvyknutý na pomalšie tempo. V posledných minútach som skúšal Emira Haliloviča na hrote. Môže byť ďalšou alternatívou, keďže vie hrať aj v útoku, aj na podhrote."

Prípravný zápas:

Spartak Trnava – Znojmo 2:2 (2:0)

Góly: 41. Janso, 45. Košťál - 70. Teplý, 80. Teplý

SPARTAK (1. polčas): Strapák - Kadlec, Godál, Oravec, Janso - Tóth, Greššák - Jirka, Košťál, Halilovič - Dubec

SPARTAK (2. polčas): Vantruba - Čögley, Hladík, Horník, Luzin - Sloboda, Bello - Mihálik, Halilovič, Gagnon - Dubec (80. Košťál)