Spartak v príprave po góloch Yilmaza remizoval so Slováckom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.1.2017, 14.47, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka remizovali v treťom prípravnom zápase so Slováckom 2:2. Andeli dobiehali dvojgólový náskok súpera, manko však dvoma gólmi v priebehu minúty zmazala potenciálna posila andelov.

Spartak v príprave po góloch Yilmaza remizoval so Slováckom

Yilmaz Kubilay nastúpil za Spartak aj v drese druholigovej juniorky proti Zlatým Moravciam, v ktorom rezerva andelov prehrala 0:3. V piatok strelil za áčko dva góly Slovácku. Foto: Lukáš Grinaj

Slovácko sa ujalo vedenia v 20. minúte, keď Strapákovi nevyšlo otáľanie s rozohrávkou, jeho nepresný výkop zachytil Machalík a po následnej prihrávke Kubala otvoril skóre.

V 34. minúte vyšiel hosťom útok, keď najprv napálili do žrde a následne Sadílek z opačnej strany napol sieť aj druhýkrát.

Cez prestávku obe mužstvá prestriedali, na ihrisko sa dostali noví hráči. V 53. minúte striedajúci Kerlon vybojoval na svojej polovici loptu, okamžite poslal dlhý pas za obranu na Yilmaza, ten posadil brankára Slovácka na zadok a drzým spôsobom znížil na 1:2.

Futbalista s rakúskym pasom a tureckými koreňmi, ktorý je v Trnave na skusoch zo Znojma, do minúty pridal aj druhý gól, keď spoza šestnástky bez prípravy trafil výstavne do šibenice, čím stanovil konečný rezultát.

Duel sa hral na umelej tráve v Uherskom Brode, kde sú spartakovci na sústredení. Ďalší duel absolvujú v stredu 25. januára o 13.00 na umelej tráve v Brne proti domácej Zbrojovke.

Tréner Spartaka Miroslav Karhan o stretnutí povedal: "Do zápasu sme vstúpili dobre, prvých 25 minút znieslo prísnejšie kritéria, no následne sme po chybnej rozohrávke inkasovali úvodný gól a stratili organizáciu v hre. Súper nám robil problémy, druhý gól pridal taktiež po chybe. Naše šance sme nedokázali dotiahnuť do konca. Cez polčas som druhej zostave prízvukoval, aby zabrali a pokúsili sa o zvrat. Síce sa nám to nepodarilo úplne, ale druhé dejstvo bolo z našej strany veľmi dobré. Čo sa týka Yilmaza, dva zápasy sme mali len jedného útočníka, Dubec má žalúdočné problémy, aj preto sme chceli vidieť ako sa zhostí svojej šance v zápase. Ďalej ste videli sami."

Zostrih zápasu:

Záznam zápasu:

Spartak Trnava - Slovácko 2:2 (0:2)

Góly: 53. a 54. Yilmaz - 20. Kubala, 34. Sadílek

SPARTAK (1. polčas): Strapák - Kadlec, Godál, Oravec (Hladík), Janso - Bello, Tóth - Jirka, Košťál, Gagnon - Yilmaz.

SPARTAK (2. polčas): Jakubech - Čögley, Hladík, Horník, Čonka - Greššák, Sloboda - Mihálik Kerlon, Halilovič - Yilmaz. Striedali: Jirka, Tóth