Trnavské volejbalistky v dramatickom dueli zdolali Prešov

ŠPORT - Volejbal | 22.1.2017, 13.38, prispievatelia

V 18.kole extraligy vo volejbale žien sa v Mestskej športovej hale v Trnave stretlo družstvo Hit UCM Trnava proti VK Eperia Prešov. Obe družstvá mali výrazné skúsené osobnosti na nahrávačskom poste, Trnava Snopkovú a Prešov Sokolovú. I preto sa právom očakával vyrovnaný priebeh.

Trnavské volejbalistky v dramatickom dueli zdolali Prešov

Momentka zo zápasu Trnava - Prešov. Foto: Peter Václavek

Domáce univerzitné družstvo pod vedením kapitánky Márie Kostelanskej, navyše, chcelo zabudnúť na nevydarený prvý zápas v roku 2017 vo Zvolene a nadviazať na minuloročnú formu.

Na druhej strane posilnený Prešov o reprezentačnú nahrávačku i svoje sebavedomie chcel vrátiť Trnave prehru z Prešova, keď Hit UCM Trnava zvíťazil 3:1.

V zápase začali lepšie hosťujúce hráčky, ktoré využívali priveľa individuálnych chýb Trnavčaniek a presnú hru. V druhom sete domáce volejbalistky zlepšili hru v útoku, svojim servisom odtiahli Prešovčanky od siete a stav stretnutia vyrovnali.

V treťom veľmi dôležitom sete chceli obe družstvá preklopiť misku váh na svoju stranu, čo sa viac podarilo Prešovu, keď ovládol set už od 15. bodu.

Hlavný tréner Hit UCM Trnava Pavel Bernáth napriek nepriaznivému stavu stále veril svojej základnej zostave a nerobil žiadne zmeny na ihrisku.

Hráčky sa mu odvďačili za dôveru zázračným obratom, keď napriek stavu 12:17 dokázali obrátiť stav stretnutia, zobudiť trnavské obecenstvo a zvíťaziť vo štvrtom sete.

Hit UCM Trnava tak „pokrstil“ novú extraligovú volejbalovú sieť v napínavom 5. sete víťazstvom, v ktorom za stavu 10:10 diváci vôbec netušili ako sa stretnutie skončí.

Po prvej časti ligy tak Hit UCM Trnava skončí s najväčšou pravdepodobnosťou na 6. mieste s 21 bodmi a vybojovalo už 7 víťazstvo v sezóne.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "V konečnom dôsledku to dnes rozhodli nahrávačky. Tá naša bola pokojnejšia a doviedla svoje družstvo k zaslúženému víťazstvu."

Hit UCM Trnava - VK EPERIA Prešov 3:2 (-19, 18, -16, 22, 11)
Rozhodovali: J. Fiľo a A. Gerboc.
Trnava: Doluda 17, Melišová 12, Snopková 9, Kostelanská 22, Režná 13, Šimková 12, libero Plančíková. Tréner: P. Bernáth.
Prešov: Bodnárová 23, Kopilcová 4, Sokolov-Székelyová 5, Jakábová 11, Schniererová 10, Povrazníková 10, liberá Olejníková a Nehilová (Kisidayová 0). Tréner: F. Bočkay.