Strelecké trápenie Spartaka pokračuje, v Zlatých Moravciach remizoval

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.3.2017, 19.10, Ján Král

Spartak pokračuje v gólových suchotách, gól nestrelil ani v treťom jarnom zápase, v Zlatých Moravciach remizoval 0:0.

Strelecké trápenie Spartaka pokračuje, v Zlatých Moravciach remizoval

Spartakovec Matúš Čonka nemal po zápase dôvod na spokojnosť, andeli opäť nevyhrali. Foto: Lukáš Grinaj

ViOn začal stretnutie lepšie, prvú šancu mal po Jakubechovom zlom zákroku Gešnábel, keď trafil nad bránku. Neskôr sa hra vyrovnala, najväčšiu príležitosť Trnavy zarezal po Jansovom centri zlým spracovaním lopty Halilovič.

V 24. minúte videl červenú kartu po druhej žltej zlatomoravecký legionár Oliveira.

Trnavčania si však presilovku dlho neužili, v 32. minúte Hladík v súboji pri súperovej šestnástke hrubo fauloval protihráča a arbiter Somoláni ho bez váhania správne vylúčil.

Na ihrisku bolo viac priestoru, ani jeden z tímov si ale do polčasu nedokázal vypracovať akciu zaváňajúcu gólom.

Po zmene strán mal obrovskú šancu Tambe, keď ho do brejku vysunul zlou rozohrávkou domáci Boszorád, lenže africký útočník správny moment na zakončenie preváhal a Pintér mu strelu zblokoval.

V 64. minúte po ľavej strane unikol Tambe, sily na presnejšiu prihrávku na nabiehajúcich spoluhráčov mu ale nezostali a nebezpečenstvo odvrátil vybehnutím brankár Kováč.

V 72. minúte našiel Yilmaz chytrým lobom nabiehajúceho Jirku, ten sa dostal cez Karlíka ale napálil len do Pintéra.

Vyhrať mohol napokon ViOn, po prieniku a centri Orávika zblízka trestuhodne netrafil bránku Pastva.

Fortuna liga – 22. kolo:

Zlaté Moravce – Spartak Trnava 0:0

ŽK: Chren - Janso

ČK: 24. Oliveira – 32. Hladík

Rozhodovali: Somoláni – Tomčík, Pozor

Diváci: 1082

ZLATÉ MORAVCE: Kováč – Boszorád, Karlík, Pintér, Chren - Bariš – E. Ujlaky (73. Kostadinov), Gešnábel (32. Pastva), Oliveira, Orávik – Nurkovič (82. Machuča). Tréner: J. Jarábek.

SPARTAK: Jakubech – Čögley, Greššák, Hladík, Janso – Tóth (82. Oravec), Bello – Jirka (74. Košťál), Halilovič (59. Yilmaz), Čonka – Tambe. Tréner: M. Karhan.

Hodnotenia trénerov v priamom prenose RTVS

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Remíza je zaslúžená, hoci viac väčších šancí sme mali my. Chlapci si zaslúžia absolutórium, zápas odmakali. Škoda vylúčení. Obe mužstvá chceli vyhrať, v platnosti ale zostala nepopulárna remíza 0:0.“

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): „Naše strelecké trápenie pokračuje, mali sme možno dve šance, z ktorých sme mohli skórovať, gól sme nedali. Bojovnosť v zápase niekoľkonásobne predčila futbalovú kvalitu. Tá dnes absentovala.“