Trnavské volejbalistky si pred play-off urobili chuť víťazstvom nad Zvolenom

ŠPORT - Volejbal | 13.3.2017, 07.53, prispievatelia

V poslednom zápase nadstavby ženskej volejbalovej extraligy sa Hit UCM Trnava stretol s tímom Zvolena. V zápase sa predstavili družstvá s už istým postavením v tabuľke (Trnava 8 a Zvolen 9). Výhra a dobrá hra by prospeli obom družstvám a aj preto sa čakal zaujímavý zápas.

Mária Kostelanská je líderkou extraligového bodovania. Foto: archív Hit

Našťastie pre Trnavu kvalita hráčok na jednotlivých hráčskych pozíciách sa prejavila a Trnavčanky dokázali prevýšiť v herných činnostiach už uvoľnene hrajúci Zvolen.

V prvom sete do 15. bodu videli diváci vyrovnaný zápas, ale na podanie nastúpila kapitánka Trnavy Mária Kostelanská a sériou podaní doviedla set do víťazného konca.

V druhom sete si trnavské hráčky od začiatku udržiavali náskok a presadzovali sa nielen v obrane ale aj v útoku a doviedli tento set do víťazného konca.

V treťom sete vyzeral priebeh jednoznačne pre Trnavu, ktorá viedla 13:2, ale stratou koncentrácie dovolila Zvolenu dotiahnuť sa na rozdiel jedného bodu na 18:19. Záver si však Hit UCM Trnava nenechal ujsť a zaslúžene zvíťazil.

Po 28 extraligových zápasoch nováčik extraligy Hit UCM Trnava skončil na 8. mieste, ktoré mu zaručilo účasť v play-off.

Trnava môže byť hrdá na prvenstvo v individuálnych štatistikách, keď na prvých dvoch miestach medzi najviac bodujúcimi hráčkami celej extraligy sú práve trnavské hráčky - líderka bodovania Mária Kostelanská (kapitánka, 400 b.) a Darja Doluda (346 b.).

Najviac bodov z podania (tzv. esá) dala tiež Mária Kostelanská (63 b.) a na 3. mieste sa umiestnila Lenka Režná (53 b.).

Vo štvrťfinále extraligy žien sa v dňoch 17. 3. v Bratislave a 25. 3 v Trnave od 19.00 hod. stretne Hit UCM Trnava s úradujúcim majstrom SR vo volejbale VK Slávia EU Bratislava.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Na prvý pohľad povinná jazda, ale nebolo to také jednoduché ako by sa mohlo zdať. Zvolen hral sympaticky, bojovne a hlavne po dlhom čase s chuťou. My sme si museli výhru odpracovať. Vstupujeme do rozhodujúcej časti sezóny. Veríme, že to v piatok nebude krátky program."

TJ Slávia TU Zvolen - Hit UCM Trnava 0:3 (-15, -14, -20)

Zápas trval: 65 minút, rozhodovali: I. Čierťašská a J. Fiľo

Zvolen: Sásiková 1, Vrabcová 2, Eleková 4, Luptáková 5, Hešková 2, Balcová 5, liberá Kohútová a Seidlová (Mattová 4). Tréner: Ľ. Havran.

Trnava: Šimková 13, Melišová 3, Kočišová 2, Kostelanská 10, Režná 6, Doluda 8, libero Plančíková (Behúnová 0). Tréner: P. Bernáth.