Futbalová glosa: Po sľubnom úvode sme... neprekvapili

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 13.3.2017, 17.00, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Biely Kostol - Hrnčiarovce 4:0 (2:0) (klikni pre bližší kontext).

čakal nás ašpirant na postup, Whitecastle United a my sme v kútiku duše dúfali, že pozitívne prekvapíme. Prekvapili sme však iba v Stodole, Hokejke, Sabrosse a Historke. Tam nám to presúvanie išlo.

Dokonca aj prvých 15 minút v Bielom Kostole.

Začalo sa z oboch strán opatrne, za zmienku stojí len Jeďova zasekávačka. Zasekol sa doma pri obliekaní. Keby som bol škodoradostný, tak mu kúpim lístky na tenis, že by musel s hlavou stále zo strany na stranu.

Citeľnú stratu v ofenzíve sa pokúsil zaplátať Muňo, celkom dobre, loptu podržal, odovzdal.

Ako píšem, prvých 15 minút sme boli favoritovi viac ako vyrovnaným súperom, domáci sa však osmeľovali viac a viac, prvé závary ešte naša defenzíva ustála a Bufon na taký mladý vek ukázal dobrú rozvahu.

Bohužiaľ však António v 20. minúte na ľavej strane protihráčovi iba zamával na rozlúčku, ten nikým neatakovaný poslal milimetrový center a Stacho hlavičkou roztrhol sito.

1:0.

O 4 minúty na to si nešťastne po priamom kope domácich strelil vlastňáka navrátilec Pílka. Dobrý výkon a taká smola.

24. minúta a 2:0.

Ako sa hovorí, nehodili sme fintu do žita, nejaké sme si nechali aj na ihrisko, vo finálnej fáze sme však na bránu domácich posielali iba demonštračné pokusy.

V 35. minúte tréner vidiac, že Antóniovi začala nad hlavou blikať červená kontrolka zareagoval striedaním, ťaháky mali ten tréner pripravené v portugalčine a António sa nám premotivoval.

Cez polčas nebolo ani kriku, jednoducho sú také zápasy, tréner nám len kázali dvihnúť hlavu hore.

V druhom dejstve sme pred početnou diváckou kulisou a najtvrdším jadrom tvrdého jadra trnafských fanúšikov Františkom Hrúzom predvádzali kombinačnú hru, avšak iba po šestnástku domácich.

Instatný výkon hostí balancujúci na hranici neefektívnosti kulminoval absenciou ofenzívnej myšlienky, kondičné deficity naopak využívali domáci, ktoré kontinuálne pretransformovali v 66. a 81. minúte do poisťovacích gólov z kopačiek Lukáša Jurinu.

O amorálnosti toho všetkého sa ani nemusíme baviť.

4:0.

A vymaľované. Na bielo. Bielokostolsky.

Možno vzhľadom k predvedenej hre trochu nespravodlivý výsledok, faktom však je, že domáci si zaslúžili vyhrať.

O týždeň v sobotu privítame Naháč a tých musíme spapať, ešte mám v živej pamäti, ako sme tam zaparkovali auto a už sme prehrávali z vymyslenej jedenástky.

Dnes takto kratšie, ani BK sa s nami nemaznal a spravil s nami krátky proces. Je pekne, neseďte stále za počítačom, choďte si von zakopať. Svokru, alebo čo :-) .