Trnavskí plavci dosiahli v Berlíne skvelé výsledky

ŠPORT - Plávanie | 15.3.2017, 10.00, prispievatelia

Trnavský plavecký klub STU Trnava sa zúčastnil na jednom z najväčších medzinárodných plaveckých pretekoch v Európe. Na International swimming meeting v Berline štartovalo 2000 plavcov z 33 krajín z celej Európy. Za STU Trnava do súťaže zasiahlo 15 najlepších plavcov, ktorí dosiahli veľmi dobré výkony aj umiestnenia.

Trnavskí plavci dosiahli v Berlíne skvelé výsledky

Trnavská výprava v Berlíne. Foto: PK STU Trnava

Najúspešnejší v kategórii mužov bol z trnavského tímu Adam Halas, seniorský reprezentant SR, ktorý získal 1 striebornú medailu v disciplíne 50 metrov motýlik.

V kategórii juniorov si Tomáš Niedl vybojoval striebornú medailu v disciplíne 200 metrov prsia.

V kategórii žiakov František Jablčník obsadil v disciplíne 400 metrov voľný spôsob 5. miesto a v disciplíne 200 metrov znak obsadil výborné 5. miesto.

Z dievčat sa najviac darilo Barbore Tomanovej, juniorskej reprezentantke SR, ktorá obsadila 2. miesto v disciplíne 50 metrov znak.

Ďalšia juniorská reprezentantka Miroslava Záborská si vyplávala bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov prsia.

Nina Vadovičová obsadila medzi žiačkami výborné 2. miesto v disciplíne 50 metrov prsia a 3. miesto v disciplíne 100 metrov prsia.

Barbora Tomanová s maskotom pretekov. Foto: PK STU Trnava

Nestratili sa ani ďalší plavci STU Trnava, ktorí si vylepšili osobné maximá a výborne reprezentovali mesto Trnava.

Barbora Lengyelová obsadila 4. miesto v disciplíne 50 metrov prsia, Tatiana Potocká doplávala štvrtá v disciplíne 400 metrov voľný spôsob, Barbara Bartovičová skončila šiesta v disciplíne 400 metrov polohové preteky.

V záverečnom hodnotení družstiev obsadili plavci STU Trnava vynikajúce 12. miesto spomedzi 170 zúčastnených klubov!