Futbalová glosa: Malý krok pre ľudstvo, veľký pre Hrnčiarovce

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 21.3.2017, 07.00, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalista Hrnčiaroviec Matej Zaoral (v bielom) takto obišiel brankára Šuttu a vyrovnal na 2:2. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Naháč 4:2 (klikni pre bližší kontext).

z kopcov už zlieza sneh a k nám z vŕškov Karpát zliezol nevyspytateľný súper z Naháča.

Predzápasová príprava s videom sa zmenila na slovný battle a takto naladení sme vybehli do teho vetriska. Alebo ešte lepšie prvý polčas protiva nemu.

Hostia po vetre sa snažili ohrozovať našu bránu dlhými loptami, ich pokusy však spoľahlivo neutralizovala defenzíva s Marcelinhom a Sedlom, po stranách im sekundovali Milan s Dudkom.

Smažili sme sa o kombinačnú hru, utápali sme sa však v nepresnostiach. Niekto sa utápa v alkohole, niekto v nepresnostiach.

Hra sa teda odvíjala v strede ihriska, recept ako otvoriť obranu hostí našiel Maťo po narážačke v 21.minúte, rútil sa sám na brankára hostí, mladý Šutino však jeho úmysel prečítal a pohotovým zákrokom vytlačil tutovku na roh.

Postupne sme dokázali hru spresniť a ovládli dianie na ihrisku, stále to však bolo bez koncovky.

V 30. minúte opäť v strede krátka narážačka a od polovice na osamoteného gólmana hostí mohol vyraziť tandem Maťo so Sedlom, prvý menovaný si však hodil loptu tak, žeby aj Bolta zavaril.

Nasledovalo zranenie Dudka, nútené striedanie a na plochu sa dostal žolík Muno, aby päť minút na to strelil úvodný gól.

Ten chalan je šaman, pred šestnástkou si obhodil obrancu hostí, na rohu päťky mu ešte mával odseknutý Jeďo, Muno však volil strelu, ktorá konečne zapadla tam, kam mala.

41.minúta a 1:0.

Fajn, reku už to pôjde. Aj išlo. Mala to byť radosť, ale bola to radosť iná, bol to smútok.

Posledná akcia hostí, rohový kop, ešte kričím na Bufóna, daj si pozor je veter, bude ju točiť. Aj tak bolo.

Paťkoló kopol roh, ten už mieril tesne nad spojnicu našej bráne a Bufón ukážkovou Fišanovkou nasmeroval loptu do sita. Nie Pala, ten sedel na lavičke.

Nadstavený čas prvej polovice a 1:1.

Deja vu.

Toto sa snáď už ani nedá.

Do druhého dejstva sa rozfúkalo ešte viac, na úrad vlády asi dorazil nový matroš, tak fúkalo od Bratislavy ako besné.

46.minúta ešte dobre. António potiahol k pravej bránkovej čiare, jemným centrom hľadal Jeďa, tomu však poslednej chvíli pred bránou pred nosom loptu odkopol dobiehajúci obranca.

Potom sme na všetko zabudli, hra sa rozhárala, hostia nás pritlačili pred našu šestnástku, sfúkané lopty nám robili dosť veľký problém.

Napriek tomu si však hostia čistú šancu nevypracovali. Ako sa strieľajú góly im teda musel predviseť Vozo.

Strela spoza šestnástky, Sedlo do nej nastavil nohu, lopta vysokým oblúčikom smerovala Bufónovi do náručia, otočím sa v šestnástke na Maja, že máš, však letela za mňa, zrazu ma niekto poklopká po chrbte a to lopta, že sleduj ako odskáčem do brány.

Reku ty p...

58.minúta a 1:2.

Razom som sa vyšvihol na prvé miesto v tabuľke vlastných gólov. Ešte ďalších 5 minút si potom tá guľatá blbosť robila zo mňa dobrý deň, lebo od nervov taký luft, že som zastavil a otočil veter.

Našťastie Jeďo už trochu vládal hýbať hlavou a pohol aj rozumom, cez prestávku v šatni navrhol víťazné rozostavenie, keď sa Maťo posunul na ľavý kraj zálohy.

To je taký krásny kraj, že turisti ho môžu chodiť obdivovať.

Z ničoho nič Danielito posunul loptu Jeďovi, tomu sklapla ofsajdová pasca, prestal hrať aj hosťujúci stopér, hlavný hru správne neprerušil, Jeďo loptu však výborne prenechal zľava nabiehajúcemu Maťovi a ten nikým neatakovaný obišiel Šutina a do prázdnej vyrovnal na 2:2. Hosťom sklapli zuby.

66.minúta a 2:2.

Povzbudzujúci gól nám nalial, srry vlial energiu, hru sme upokojili a výsledkom bola aj akcia zo 74. minúty, keď Jeďo tajmingovou prihrávkou našiel Maťa a ten strelou k tyči otočil vývoj zápasu.

Malý krok pre ľudstvo, veľký pre Hrnčiarovce.

3:2.

Od tohto momentu bolo najdôležitejšie držať loptu od Bufóna a Voza a nestrachovať sa, čo zase vymyslia.

Podarilo sa a nadprácu odviedol striedajúci Peter Vozár a.k.a. Falošný Vozo a.k.a. Pecko, ktorý po kolmici od Marcelinha alias Kankyho utiekol hosťujúcej obrne a sprehľadom uzavrel skóre na 4:2.

Rozhodli šprintujúci hráči a Nemo, doktor, vodonoš, lekár, fyzioterapeut, masér, bylinkár, kustód, riaditel vesmíru, to všetko v jednej osobe pod viacerými menami ako Nemo, Fuzo, Pumpido,  Martin.

Že aby som na neho nezabudol, neboj kamarát, Ty nám zachraňuješ životy, aspoň takýmto málom Ti to oplatím.

Už to teda s nami vyzeralo zle, nedobre, ale ukázali sme, že dokážeme zabrať v pravej chvíli najmä z ľavej strany.

O týždeň Košolná, vraj tam máme pripravené pohostenie, tak je dosť možné, že článok vyjde až niekedy v stredu, keď sa stabilizuje klábesnica.