Futsalisti Spartaka zvládli divoký zápas plný zvratov a porazili Barabérov

ŠPORT - Futsal | 1.4.2017, 10.08, prispievatelia

Priebežne patrí Spartaku v tabuľke druhá postupová priečka.

Futsalisti Spartaka zvládli divoký zápas plný zvratov a porazili Barabérov

Daniel Benkovský, Andrej Adámek a Matúš Genčúr sa tešia po góle. Foto: Lukáš Grinaj

Futsalisti Spartaka prehrávali na domácej palubovke s bratislavskými Barabérmi v jedenástej minúte už 0:2 a bolo jasné, že musia zvýšiť úsilie, aby potvrdili úlohu favorita duelu.

Trnavský tréner Ladislav Venžík sledoval duel kvôli trestu z ostatného zápasu iba z tribúny a po zlom úvode nemal vôbec dôvod na spokojnosť.

Potom ale po chybe hostí v strede palubovky strelil kontaktný gól skúsený Daniel Benkovský v štrnástej minúte a o štyri minúty neskôr vyrovnal na 2:2 Ľuboš Adámek. Spartak pridal na dôraze a výsledkom bolo otočené skóre ešte v prvom dejstve.

V druhom polčase si najprv dal nešťastný vlastný gól Andrej Adámek a hostia išli opäť do vedenia po dorážke Attilu Kotlára.

Už o minútu neskôr vyrovnal za domácich Jozef Genčúr a po vylúčení hosťujúceho Kotlára Trnavčania rozhodli o svojom víťazstve. Vedúci gól strelil Michal Németh a skóre uzavrel svojim druhým gólom Daniel Benkovský.

Spartakovcom po dôležitej výhre patrí druhá a teda postupová priečka v tabuľke baráže o postup do najvyššej súťaže.

Baráž o postup do prvej ligy  – 4. kolo:

FC Spartak Trnava - Barabéri Bratislava 6:4 (3:2)

Spartak: Miškovič, Alchus – A. Adámek, Holka, Koricina, Ľ. Adámek, Dobiš, Benkovský, J. Genčúr, Cintula, Németh, Chynoradský, M. Genčúr,

Barabéri: Horvát – Jurkovič, Bőhmer, Kotlár, Matúšek, Gajdošík, Molnár, Kontšek, Ondrejkovič, Siviček, Török, Šrůtek

Góly: 14. a 38. Benkovský, 18. Ľ. Adámek, 19. Cintula, 28. J. Genčúr, 32. Németh – 5. Gajdošík, 11. Török, 23. vlastný, 27. Kotlár

ČK: 30. Kotlár (Barabéri)

687 divákov

Daniel Benkovský, hráč Spartaka a autor dvoch gólov: "Zápas bol pre nás taký klasický, v úvode prehrávame 0:2. Neviem si vysvetliť prečo to tak je, vždy potrebujeme dostať góly, aby sme sa prebrali. Súper bol nepríjemný, chalani sú mladí behaví, som veľmi rád, že sme to zvládli, lebo tieto zápasy v baráži sú nevyspytateľné a každé mužsvo ide na doraz síl."

Ladislav Venžík, tréner Spartaka: "Zápas to bol výborný, z tribúny som si ho užil, prežíval som ho ho rovnako ako na palubovke, našťastie sa pre nás skončil úspešne. Často si v šatni hovoríme, že futsal by v Trnave bez Dana Benkovského neexistoval a v tomto zápase bol o tom jasný dôkaz, bol pri štyroch zo šiestich gólov, klobúk dolu pred jeho výkonom."