Zápas Veľké Orvište - Šulekovo nedohrali, po šarvátke odmietli hostia pokračovať v hre

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 8.4.2017, 11.22, Ján Král

Futbalový zápas prerušila mela priamo na ihrisku! Piatkový duel 21. kola šiestej ligy medzi Veľkým Orvišťom a Šulekovom sa nedohral. V 88. minúte prišlo medzi klubmi ku konfliktu, hráči hostí po skončení šarvátky odmietli pokračovať v stretnutí.

Zápas Veľké Orvište - Šulekovo nedohrali, po šarvátke odmietli hostia pokračovať v hre

Ilustračné foto: archív hlas.sk

Šulekovčania v dueli dvakrát viedli, v 10. minúte ich na koňa posadil Patrik Nemec, krátko po prestávke vyrovnal domáci Adam Doktor. V 76. minúte Lukáš Karas opäť naklonil misky váh v prospech hostí, ale do stodvadsať sekún vyrovnal Daniel Stolárik na 2:2.

V 85. minúte videl druhú žltú kartu za kritiku rozhodcu Šulekovčan Andrej Modrovič, kľúčový moment ale prišiel až o tri minúty neskôr, keď rozhodca Peter Dovičin odpískal po faule v pokutovom území penaltu pre Veľké Orvište.

Ešte pred jej zahratím prišlo ku konfliktu medzi hráčom Šulekova Michalom Tarabom a lekárom domácich Ivanom Gelingelom, ktorý zo slovnej roviny prešiel do fyzickej. Na to reagovali diváci vbehnutím do ihriska a strhla sa neprehľadná strkanica.

Po niekoľkých minútach sa situácia podarila upokojiť, rozhodca vyzval mužstvá, aby duel dokončili, hráči Šulekova ale odmietli v stretnutí pokračovať z obáv o svoju bezpečnosť.

Stretnutie tak bude mať dohru za zeleným stolom, zaoberať sa ním v nasledujúcom týždni budú športovo-technická komisia aj disciplinárna komisia Oblastného futbalového zväzu Trnava.

Pohľady na konflikt

Duel viedol rozhodca Peter Dovičin a asistentmi Petrom Slížom a Štefanom Ševčíkom. Išlo len o jeden z Dovičinových prvých duelov v ObFZ Trnava, predtým totiž pôsobil v súťažiach levickej oblasti. Keďže však už pracuje v trnavskom regióne, požiadal o preloženie medzi zväzmi.

"Odpískal som pokutový kop pre domácich za faul v šestnástke. Keď som organizoval penaltu, nastala trma-vrma pri lavičke, nevidel som však, kto začal šarvátku. Rovnako môj asistent v tom momente riadil iné veci," povedal Peter Dovičin.

Konflikt by mal byť zachytený na kamerovom zázname, z čoho by mohli vychádzať príslušné komisie pri riešení prípadu.

"Po čase sa situácia upokojila, mužstvá som vyzval, aby pokračovali v zápase, Šulekovčania ale na duel už nenastúpili ani po trojminútovej čakacej lehote," dodal.

Prezident Šulekova Ľuboš Nemec, ktorý sa stretnutia zúčastnil ako hráč, mal v sobotu predpoludním vypnutý telefón.

Tajomník klubu Vladimír Šery na zápasové udalosti reagoval s tým, že stanovisko už za klub vložili do informačného systému. Pre trnavskyhlas.sk povedal:

"Počas zápasu vzniklo viacero verdiktov, ktoré neboli rovnako posúdené na obe strany. Cítili sme krivdu, nervozita sa tým stupňovala. Navyše, domáci lekár počas duelu urážal nášho hráča Tarabu a nadával mu. K vzniku konfliktu prišlo v čase, keď sme sa sústreďovali na dianie pred penaltou, neviem sa preto k tomu presne vyjadriť," povedal Vladimír Šery.

Oslovili sme aj zástupcov domáceho klubu. Hrajúci predseda futbalistov Veľkého Orvišťa Miroslav Belica pre časovú zaneprázdnenosť nechcel v tejto chvíli situáciu bližšie rozoberať.

"K celej veci sa oficiálne vyjadríme až v priebehu budúceho týždňa, zväzu poskytneme stanovisko cez informačný systém," poznamenal.

Veľké Orvište – Šulekovo 2:2 (0:1) – nedohrané

Góly: 49. Doktor, 78. Stolárik - 10. P. Nemec, 76. Karas

ČK: 85. Modrovič (Šulekovo)

VEĽ. ORVIŠTE: Strecký – Putek, Tanáč, Budka, Mat. Vavrinec, Stolárik, Doktor, I. Horváth, Belica, Herceg, Hábek (Králik)

ŠULEKOVO: Čief – Knížat, Modrovič, P. Nemec, Ľ. Nemec, Taraba, M. Kolony, Ľ. Šery, Kršňák, Daniš, Cibulka, Ľ. Nemec (Karas, Gažovič, Ilko)