Trnavské volejbalistky zdolali vicemajstra, tlieskala im zaplnená hala v Kežmarku

ŠPORT - Volejbal | 11.4.2017, 07.00, prispievatelia

Nováčik z Trnavy pokoril vicemajstra v Kežmarku, v zlatom sete však neuspel.

Trnavské volejbalistky zdolali vicemajstra, tlieskala im zaplnená hala v Kežmarku

Bojová porada Trnavčaniek v Kežmarku. Foto: archív klubu

V prvom zápase prehral Hit UCM Trnava s Kežmarkom tesne 2:3. V odvete diváci čakali určite hladký priebeh a víťazstvo Kežmarku, úradujúceho vicemajstra SR.

Početné publikum vo výbornej atmosfére videlo obrovskú drámu i skvelý výkon hostí z Trnavy. Už v prvom sete sa nováčik pustil do favorita bez rešpektu a len niekoľko nevynútených chýb hráčok Trnavy odvrátil ich ešte väčšie víťazstvo.

V druhom sete sa však domáce skoncentrovali a udržiavali si odstup niekoľkých bodov. Mnohé chyby na útoku i veľké medzery v obrane Trnavy spôsobili, že domáce družstvo nováčika definitívne zlomilo.

Keď vo štvrtom sete na začiatku Kežmarok viedol 8:2 na Hit UCM Trnava by už nik nevsadil. Postupne však prestali Trnavčanky robiť chyby, spresnili hru v útoku a pridali aj bloky.

Na domáce sa doťahovali a v koncovke bravúrne zvíťazili. V piatom sete znovu nezastihol nováčik úvod, ale nezlomil sa ani za nepriaznivého stavu 11:13 a dokonale zamrazili úsmev domácej trénerky i skvelých divákov.

Hit UCM Trnava prvýkrát v sezóne zvíťazil nad Kežmarkom 3:2 a hlavný tréner len ťažko upokojoval hráčky Hit UCM Trnava po výbuchu radosti.

Ihneď nasledoval zlatý set. Ten lepšie zvládol Kežmarok, keď mu pomohol kvalitný servis i väčšia skúsenosť hráčok.

Skvelí diváci odmenili za kvalitný a napínavý volejbal veľkým potleskom obe družstvá. Za možno najlepší výkon si nováčik v extralige - Hit UCM Trnava zaslúži veľkú pochvalu.

Kežmarok sa o piate miesto stretne s COP Nitra. Hit UCM Trnava v boji o 7. miesto vyzve VTC Pezinkom dňa 15.4.2017 v sobotu o 14.00 hod. v Mestskej športovej hale v Trnave.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Vyhrali sme veľmi ťažký zápas v náročnom, ale férovom prostredí. Otočili sme štvrtý aj piaty set. Hrali sme náš najlepší volejbal v sezóne. Postup sme si prehrali doma, ale napriek tomu výhra v Kežmarku má pre nás obrovskú cenu. Dnes som bol veľmi pyšný na svoje družstvo. Bolo odvážne. Eto naša rabota."

Odveta o 5.-8. miesto:

KV MŠK Oktan Kežmarok - Hit UCM Trnava 2:3 (-21, 16, 6, -22, -15) - Zlatý set 15:6
Zápas trval: 123 minút, rozhodovali: D. Daruľa a J. Mokrý
/prvý zápas 3:2, o 5. miesto bude hrať Kežmarok, o 7. Trnava/
Kežmarok: Zatrochová 10, Rajčanová 7, Smák 9, Dragašeková 27, Labudová 8, Jakušová 3, libero Nikmonová (Pisarčíková 0, Sandtnerová 1). Trénerka: B. Špaková.
Trnava: Snopková 1, Kostelanská 13, Režná 8, Doluda 12, Šimková 17, Melišová 8, libero Plančíková (Rusnáková 1, Límová 0, Kočišová 0, Duchoňová 0, Behúnová 4). Tréner: P. Bernáth.