Pezinok padol: Trnavské volejbalistky zvládli prvý zápas o siedme miesto

ŠPORT - Volejbal | 18.4.2017, 07.00, prispievatelia

Na veľkonočnú sobotu videli diváci v Trnave obojstranne atraktívny volejbal. Trnavčanky proti Pezinku potvrdili hernú pohodu a od začiatku setu si vypracovali niekoľkobodový odstup.

Pezinok padol: Trnavské volejbalistky zvládli prvý zápas o siedme miesto

Radosť trnavských volejbalistiek v zápase s Pezinkom. Foto: Peter Václavek

Do základnej zostavy sa dostala aj Lucia Behúnová, ktorá svojimi skúsenosťami vytvárala pohodu na ihrisku. K nej sa pridal výborný výkon univerzálky Šimkovej a tradične najviac bodujúcej hráčky extraligy kapitánky Trnavy Kostelanskej Márie. Prvý set tak dokázali dotiahnuť do víťazného konca.

V druhom sete pokračovali hráčky Hit UCM Trnava s kvalitným podaním a dobrou hrou v útoku a zvíťazili ešte väčším rozdielom. Tretí set sa však pre domáce nezačal dobre, keď prehrávali 0:5, ale niekoľkými esami kapitánky rýchlo vyrovnali (celkovo 13 es v zápase v podaní Hit UCM Trnava).

V koncovke tretieho setu vyhrávali hostia, domáce sa však skoncentrovali dokázali dobrými obrannými zákrokmi otočiť skóre a zaslúžene zvíťazili. Odveta je na programe v piatok 21. apríla o 18.00 hod. v Pezinku, čo bude i posledný zápas Hit UCM Trnava v prvej sezóne v extralige.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Zápas sme ustáli v prvom rade na prihrávke a nerobili sme chyby, čo stačilo. To čo dnes stačilo, ale v piatok nemusí. Čaká nás ešte jeden ťažký zápas."

O 7. miesto

Hit UCM Trnava - VTC Pezinok 3:0 (20,18,22)

Trnava: Snopková (2), Kostelanská (23), Režná (7), Šimková (17), Behúnová (6), Melišová (4), Libero: Plančíková (Duchoňová, Límová, Kočišová, Doluda), Tréner: Bernáth

Pezinok: Erteltová, Fartelová (5), Marjenková (5), Jelínková (13), Tereňová (7), Erteltová (4), Libero: Kačerjaková (Patschová, Havelková) Tréner: Hančák

Rozhodovali: Sluk, Moravčík