Futsalisti Spartaka porazili Nitru, zápas začal protestom proti výkonom rozhodcov

ŠPORT - Futsal | 28.4.2017, 08.42, prispievatelia

Spartakovci naďalej živia nádej na postup, vďaka víťazstvu sa posunuli na štvrtú priečku tabuľky.

Spartakovci sa mohli po štvrtkovom zápase spokojne usmievať. Archívne foto: Lukáš Grinaj

Trnavčania viedli v dôležitom súboji o postup do najvyššej futsalovej súťaže proti Nitre od piatej minúty zásluhou Michala Németha. Dvojgólový náskok zabezpečil domácim Andrej Dobiš a keď pridal svoj druhý presný zásah Németh, svietil na tabuli stav 3:0.

Hostia síce minútu pred polčasom znížili gólom Snopa, ale Andrej Adámek v poslednej minúte prvého dejstva vrátil Spartaku trojgólové vedenie.

V 26. a 27 minúte zápasu strelil Snop z Nitry ďalšie dva góly, upravil na 3:4 a zavŕšil svoj hetrik. Odpoveďou Spartaka boli dva zásahy v sieti súpera, presadili sa Boris Juhás a druhý raz za večer Andrej Adámek.

Hostia však stále neskladali zbrane a opäť skórovali dvakrát, razom bol tri minúty pred koncom zápasu stav iba 6:5 pre domácich.

Spartak Trnava napokon ubránil vedenie a získal dôležité tri body. Trnavčanov čakajú v baráži ešte dva zápasy, o týždeň hrajú v Bratislave proti Barabérom a následne hostia Banskú Bystricu.

Baráž o postup do prvej ligy  – 8. kolo:

FC Spartak Trnava - Nitra 6:5 (4:1)

Góly: 5. a 13. Németh, 10. Dobiš, 20. a 35. A. Adámek, 30. Juhás – 19., 26., 27. a 37. Snop, 36. Pevala

Diváci: 300

Spartak: Alchus, Miškovič – Dzíbela, Juhás, Humel, Novota, A. Adámek, Dobiš, Takáč, Koricina, Cintula, Németh, Ľ. Adámek, M. Genčúr

Nitra: Hanakovič, Pevala, J. Kluka, Z. Kluka, Maršala, A. Procháczka, T. Kováčik, Snop, Bratský, P. Procháczka, S. Kováčik, Peciar

Protest proti rozhodcom

Futsalistom Spartaka sa v tejto sezóne nepozdávajú výkony rozhodcov. Ukrivdení sa cítili už vo viacerých zápasoch. Po dohode s Nitranmi preto urobili v úvode stretnutia protest proti výkonom mužov s píšťalkom. Ako to vyzeralo sa môžete pozrieť na nasledujúcom videu: