Futbal, 5. liga: Veľké Kostoľany bodovali naplno, Trebatice nestačili na Gbely

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.5.2017, 22.19, prispievatelia

Zvončín si schuti zastrieľal proti Oreskému a svojmu súperovi naložil poltucet gólov. Skóre otvoril v desiatej minúte Semanko, na 2:0 zvýšil ešte v prvom polčase z penalty Brečka. V druhej polovici zápasu skórovali za domácich aj Jankovič, Klenkovič a dva razy Dolinaj.

Momentka zo zápasu Drahovce - Mokrý Háj. Foto: Miroslav Ledecký

Mokrý Háj viedol v Drahovciach po polčase 1:0, ale domáci zásluhou dvoch gólov Marcela Moravčíka z 49. a 51. minúty otočili vývoj duelu. Napokon sa však body delili, pretože hostia v úplnom závere vyrovnali na konečných 2:2.

Gbely vyhrali v Trebaticiach 3:1 a vedú tabuľku o skóre pred Veľkými Kostoľanmi, ktoré zdolali mužstvo zo Šaštína-Strážov 5:4.

Krakovany sa po výhre 6:1 nad Križovanmi odlepili z dna tabuľky, kam padli Drahovce. Horné Orešany zaknihovali tri body po víťazstve nad Moravským Svätým Jáno 2:1.

5. LIGA ZÁPAD – 18. KOLO:

Zvončín – Oreské 6:1 (2:0)

Góly: 10. Semanko, 26. Brečka (z pen), 48. Jankovič, 53. Klenkovič, 79. a 82. Dolinaj – 75. Mikuš

ZVONČÍN: Honza – Kopčan, Bron, Krajčovič, Klenkovič, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Semanko (Kozmel, Backa)

Drahovce – Mokrý Háj 2:2 (0:1)

Góly: 49. a 51. Moravčík – 18. Biskupič, 90. Valúch

DRAHOVCE: Paulovič – J. Poláčik, Horúcka, Zajac, I. Poláčik, Potrok, Bednár, Moravčík, Putera, Bihari, Dusík (Brezovský, Urban, Nádaský)

Trebatice – Gbely 1:3 (0:1)

Góly: 51. Marušinec - 5. Nemec, 81. a 90. Kratochvíl

ČK: Greguš (Trebatice)

TREBATICE: Veselý – Kotula, Bíro, Chebeň, Machač, Škamla, Mosný, Marušinec, Greguš, Klasovitý, Kirka (Šiška, Granec)

Veľké Kostoľany – Spartak Šaštín-Stráže 5:4 (3:2)

Góly: 17. a 24. Buchanec, 19. Čeliga, 51. Troják, 70. Šuliman – 28., 74. a 86. Cintula (druhý z pen), 41. Celláry

V. KOSTOĽANY: Jamrich – Janíček, Strečanský, Mačica, Troják, Kolarovič, Ajpek, Čeliga, Virág, Chudý, Buchanec (Filin, Šuliman, Lopatka)

Krakovany – Križovany 6:1 (4:0)

Góly: 3., 23., 83. a 90. Š. Šurin, 30. a 45. Urban – 88. Šuran (z pen)

KRAKOVANY: Tomáš Holán - Adam Holán, Ondrej Holán, Pavlovič, Kališ, Bukovčák, Urban, Feranec, Mitošinka, Šurin, Pčelár (Pažík, M. Machač, Jurda)

KRIŽOVANY: Bzdil - Horský, Demovič, Branislav Barniak , Červenka, Roman Šuran, Marcel Šuran, Hrnčiar, Michal Táčovský, Tomáš Táčovský, Filip Táčovský (Vrábel)

Horné Orešany – Moravský Sv. Ján 2:1 (1:1)

Góly: 45. Drozda, 63. Rajt – 42. O. Nemec

H. OREŠANY: Vaško – Kondrček, Malý, Drozda, Turanský, Planeta, Krchnavý, Rajt, Mekký, Zvonár, Blažo (Krchnavý, Križan)