Futsalisti ponesú názov podľa fanklubu Spartaka, posledný zápas aj v znamení rozlúčok

ŠPORT - Futsal | 13.5.2017, 10.46, prispievatelia

Klub pred zápasom poďakoval za činnosť Danielovi Benkovskému, Ladislavovi Venžíkovi a počas prestávky prijal nový názov.

Futsalisti ponesú názov podľa fanklubu Spartaka, posledný zápas aj v znamení rozlúčok

Daniel Benkovský s poďakovaním od klubu.

Ešte pred zápasom s Banskou Bystricou sa vedenie klubu poďakovalo za odvedenú prácu Danielovi Benkovskému a Ladislavovi Venžíkovi. Kým jeden bojoval za klub v pozícii hráča a jeho kariéru prerušilo zranenie, druhý riadil hráčov z lavičky z pozície hlavného trénera.

Samotný zápas sa niesol v uvoľnenej atmosfére, obom mančaftom už o veľa nešlo. Hostia z Banskej Bystrice mali účasť v budúcom ročníku najvyššej súťaže istú, domáci sa chceli hlavne úspešne rozlúčiť s divákmi a sezónou ako takou.

Na gól Petra Brestovanského z druhej minúty reagoval hosťujúci Marko a konečnú podobu prvopolčasového výsledku stanovil Matúš Genčúr v sedemnástej minúte.

Počas polčasovej prestávky sa klub podpisom zmlúv s fanklubom Bíli Andeli premenoval na FC Bíli Andeli – futsal. Dôvod, prečo prišlo k ukončeniu spolupráce so Spartakom Trnava sme priniesli v tomto článku.

V druhom polčase nastúpil s kapitánskou páskou v tíme Trnavy Jozef Holka a druhým gólom zvýšil náskok domácich Matúš Genčúr.

Hostia opäť znížili Greškom, ale Boris Juhás vrátil rozdiel skóre na rozdiel dvoch gólov. Zníženie Rafanidesa bolo posledným gólovým príspevkom hostí a od 36. minúty strieľali góly iba domáci.

Peter Brestovanský po peknom sóle upravil na 6:3 a Dušan Dzíbela s Michalom Némethom stanovili skóre na konečných 7:3.

Futsalisti Trnavy sa tak so sezónou rozlúčili výhrou nad Banskou Bystricou v pomere 7:3 a poďakovali fanúšikom za celú sezónu.

Baráž o postup do prvej ligy  – 10. kolo:

FC Spartak Trnava – Banská Bystrica 7:3 (2:1)

Góly: 2. a 36. Brestovanský, 17. a 25. M. Genčúr, 30. Juhás, 36. Dzíbela, 39. Németh - 9. Marko, 25. Greško, 34. Rafanides

Diváci: 350

Spartak: Alchus, Miškovič - Dzíbela, Juhás, Holka, M. Genčúr, A. Adámek, Dobiš, Brestovanský, Zvolenský, Cintula, Németh

Banská Bystrica: Krejčí, Mráz, Čief, Konder, Rafanides, Greško, Tužinský, Ríša, Marko

Jozef Holka, hráč Spartaka: „Posledný zápas sezóny sme si chceli užiť, čo bolo vidno aj na súperovi z Bystrice. Taká prijemná dohrávka, aby sme si zahrali. Z kapitánskej pásky som potešený, nečakal som, že mi ju chlapci po polčase odovzdajú, ale som veľmi rád. Kabína si za tento počin niečo na mňa vymyslí, nechám sa prekvapiť.“