Futbal, 7. liga A: Špačince dali Hrnčiarovciam šestku, Biely Kostol vyhral v Bohdanovciach

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.5.2017, 14.47, Ján Král

Špačince si podľa predpokladov poradili s Hrnčiarovcami a súpera zdolali hladko 6:0. Hetrik strelil Tomáš Mrva, dva góly pridal Dušan Chudý, jeden Jozef Izakovič. V samom závere videl za kritiku rozhodcu druhú žltú kartu hosťujúci Brazílčan Amorim.

Futbal, 7. liga A: Špačince dali Hrnčiarovciam šestku, Biely Kostol vyhral v Bohdanovciach

Strelcom kola je Tomáš Mrva zo Špačiniec. Svoje strelecké konto v tejto sezone rozšíril už na 23 gólov. Archívne foto: Ján Král

Biely Kostol rozhodol o svojom triumfe v Bohdanovciach už v prvom polčase, keď strelili štyri góly. Lukáš Jurina po prestávke pridal aj svoj druhý v zápase, za domáich iba korigoval na konečných 1:5 Heriban.

Z prvej trojky zabrali naplno aj Kátlovce, Suchú nad Parnou porazili na domácej pôde po góloch Šimončiča, Gajarského a Pavlíka 3:0.

Pavlice proti Naháču potvrdili úlohu favorita, súpera zdolali 3:2. Hostia dokázali po zmene strán kontaktným gólom zdramatizovať duel, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

V zápase Trstín – Dolné Orešany začali góly padať až po zmene strán. Skóre otvoril v 63. minúte z penalty domáci Gergel, zakrátko pridal druhý úder Daniš. Hostia dokázali už iba znížiť Szabóm desať minút pred koncom.

Jaslovské Bohunice B porazili v dohrávanom stretnutí Ružindol 5:2. Zápas bol rozhodnutý za 26 minút, domáci vtedy už viedli štvorgólovým ihriskom. Zaujímavosťou bolo, že do duelu zasiahol ako striedajúci hráč aj predseda klubu Marek Juhász, ktorý v mládežníckom veku hrával za 1. FC Košice a neskôr druhú ligu za Devín.

SWAN 7. LIGA A - 26. KOLO:

Jaslovské Bohunice B – Ružindol 5:2 (4:1)
Góly: 12. a 26. Bachratý, 17. Tomašovič, 20. Hrabovský, 80. Nemček – 38. Hrašna, 61. D. Turoň
ČK: Vrždiak (Ružindol)
JASL. BOHUNICE: O. Kollár – Sládeček, Sokolovič, Bachratý, Jaroška, Rajnic, Hrabovský, Moravanský, Nemček, Tomašovič, Padyšák (Juhász, Matovič)
RUŽINDOL: Uhlár – Minarovič, Matula, M. Morong, Domorak, Bardáč, V. Horváth, Moncman, Gruchalák, Hrašna, Babka (Vrždiak, Jarábek)

Kátlovce – Suchá nad Parnou 3:0 (2:0)

Góly: 23. Šimončič, 39. Gajarský, 53. Pavlík

KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, D. Sliva, Gajarský, Šimončič, Vagovič, M. Hlavatovič, Hupka, M. Sliva, P. Uváček, Pavlík (Vyhlidal)

SUCHÁ: Sloboda – Pospíšil, Bako, Miksád, Cuninka, Danišovič, Brestovanský, Macko, Rybařík, Šišmič, Slovák (Izakovič, Burian, Valovič)

Špačince – Hrnčiarovce 6:0 (3:0)

Góly: 33., 43. a 81. Mrva, 8. a 61. D. Chudý (druhý z pen), 65. J. Izakovič

ČK_ 89. Amorim (Hrnčiarovce)

ŠPAČINCE: Píš – Izakovič, Zemko, Hrebenár, Novanský, Kubiš, Žák, K. Bunček, Sedlák, D. Chudý, Mrva (Juran, Zárecký)

HRNČIAROVCE: Šoš – Kankara, Serbák, Zaoral, Dias, Pilíšek, Vozár, Hruška, Kralovič, Amorim (Púchly)

Trstín – Dolné Orešany 2:1 (0:0)

Góly: 63. Gergel (pen), 65. Daniš – 80. Szabó

TRSTÍN: Indrišek – Fedor, Klokner, Puschenreiter, Daniš, L. Štibraný, Javorek, Vajsábel, Vavro, Taranda, Gergel (P. Boledovič)

DOL. OREŠANY: Hirner – Zajíc, Rabara, Hajdúh, Kamenický, Fogel, Hronský, Šaštinský, Šimonovič, Szabó, Kulíšek (Tóth, Ščasný, T. Kollár)

Pavlice – Naháč 3:2 (3:1)

Góly: 3. a 10. Poništiak, 41. Polednák – 9. Martin Sersen, 50. M. Lopatka

PAVLICE: J. Kollár – Mat. Kollár, Dunda, L. Dubovský, Práznovský, Križan, M. Kubík, Ivančík, Poništiak, Bočko, Polednák (Bachratý, Kanis)

NAHÁČ: Zemko – D. Lopatka, Kákoni, Habala, Fančovič, Zvolenský, Jurica, Hodulík, Palkovič, Martin Sersen, M. Lopatka (P. Lopatka, Marcel Sersen)

Bohdanovce – Biely Kostol 1:5 (0:4)

Góly: 82. Heriban - 17. a 57. L. Jurina, 29. Samák, 41. Hoblík, 44. Sládeček

BOHDANOVCE: Kessl – Kover, Nádaský, Novosedlík, Janec, Prochádzka, Kurinec, Heriban, Braniša, Palšovič, Peňák

BIELY KOSTOL: Ostrihoň – Čmehýl, M. Jurina, Stacho, Gažovič, Nagy, L. Jurina, Hoblík, Kobza, Samák, Sládeček (Hlúch, Pösinger, Kročka)

voľno: Dobrá Voda

(text: Ján Král)

Bučany – Košolná 1:1 (1:0)

Góly: 21. Paulovič – 49. Homoľa

BUČANY: Vinter – Vančo, Bindics, Fančovič, Loti, Eremiáš, Koreň, Paulovič, Krška, Ryšavý, Kosnáč (P. Bunček)

KOŠOLNÁ: M. Chudják – Halaksa, Šajdík, Greguš, Holekší, Zachar, Homoľa, T. Chudjak, M. Ševčík, Čavara, Hrušovský

Bučany opäť nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, čo sa v tejto jarnej časti už stáva pravidelne, ale v prvom polčase boli nebezpečnejším mužstvom, aj keď aj Košolná chcela hrať otvorený futbal. Do vedenia poslal domácich Paulovič po rýchlej akcii cez Koreňa, s finálnou prihrávkou Fančoviča. Následne mali domáci ešte šance, ale do polčasu už gól nepadol. V druhom dejstve chceli Bučany pokračovať v hre z prvej štyridsaťpäťminútovky, ale udreli hostia, keď sa presadil Homoľa. Domácich to vyviedlo z tempa a hostia pôsobili v druhom polčase lepšie. Výborne hral Homoľa, ktorý bol veľmi nebezpečný. Celkovo je však remíza vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžená.

(text: Marcel Hutta)

1   Špačince 24 19 3 2 113:22 60 24
2   Biely Kostol 24 18 2 4 88:24 56 20
3   Kátlovce 24 17 3 4 77:34 54 18
4   Pavlice 25 14 1 10 65:50 43 4
5   Košolná 24 12 4 8 65:42 40 4
6   Dolné Orešany 24 11 4 9 54:65 37 1
7   Bučany 25 10 6 9 56:39 36 0