Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Martin Javorka: Schudol jedenásť kilogramov, s Piešťanmi sa teší z postupu

Vydané 17.5.2017 o 15.00, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Piešťany v nedeľu po výhre 3:2 v Kočíne už aj matematicky spečatili postup do vyššej súťaže. Družstvo priviedol k vytýčenej méte s kapitánskou páskou na ruke Martin Javorka starší.

Martin Javorka: Schudol jedenásť kilogramov, s Piešťanmi sa teší z postupu

Martin Javorka starší hral v Kočíne na poste stopéra, pozíciu zvládal s prehľadom. Foto: Ján Král


reklama

 

Po zápase mu k triumfu v 8. lige B gratuloval jeho otec Anton, legendárny maratónec a vyznávač olympijských myšlienok. Následne si našiel čas aj na debatu pre trnavskyhlas.sk.

 

 

Ako hodnotíte zápas v Kočíne?

- Máme problémy s kádrom, je nás málo, šiesti hráči sú zranení, aj ja som nastúpil so sebazaprením. Bodový náskok je taký, že už podvedome v zápasoch nejdeme na plný plyn a preto sa aj zrodil tesný výsledok.

Victory TIP in

reklama

 

 

Hovorí sa, že posledný krok je najťažší. Platilo to?

- Nemyslím si. O postupe bolo dávnejšie rozhodnuté, jedinú métu do konca sezóny máme, aby sme nestratili ani bod v tejto súťaži. Motivácia je však ťažká, naviac keď mužstvá k nám nechodia a každý druhý týždeň máme pomaly pre kontumačnú výhru voľno. Ťažko sa udržať v tempe.

 

 

Prečo podľa vás niektoré kluby z 8. ligy na zápasy do Piešťan ani necestujú?

- Ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Ja som futbalový nadšenec  a vždy ma to lákalo hrať na peknom štadióne. Skutočnú motiváciu prečo k nám necestujú, neviem, ale myslím si, že je to otázka pre zväz. Neviem, či sa teraz vyjadrím správne a chápem, že jedna vec sú normy, ale možno je na škodu veci, že kvalitné mužstvá, aké máme my či Modranka, musia začínať od úplného dna. Chceli sme si dať prihlášku do piatej ligy, bolo by to pre túto súťaž, ktorá má teraz len dvanásť oddielov, určite spestrenie. Mužstvá ako Piešťany, Modranka či senické béčko by priniesli do súťaže kvalitu.

 

Kvôli futbalu sa rozhodol schudnúť.

 

 

K aktívnemu futbalu ste sa vrátili ako 45-ročný, ako sa cítite na ihrisku?

- Posledný súťažný zápas som hral pred jedenástimi rokmi za Krtovce. Po obnovení činnosti to na jeseň bolo pre mňa ťažšie, mal som nadváhu. Keď som chcel dohrať sezónu a cítiť sa na ihrisku dobre, musel som upraviť stravu, vypustil som sladké. Schudol som jedenásť kilogramov a teraz už som v pohode. Urobil som to pre seba. Chcel som pomôcť Piešťanom a asi by vyzeralo smiešne, keby som pobehoval po trávniku s kilami navyše.

 

 

V tíme nastupuje aj váš 21-ročný syn Martin. Ako sa vám spolu hrá?

- Mal som inú povahu, každý zápas som chcel vyhrať. Súčasným mladíkom chýba sebakritika. Netýka sa to len môjho syna, ale aj ďalších hráčov v mužstve, ktorým staršia generácia má čo povedať. Hráči ako Cyril Stachura a Martin Krajčovič majú aj ligové štarty, a keď ich mladí nie sú schopní počúvať, vidím futbalovú budúcnosť začínajúcich hráčov veľmi kriticky. Tadiaľto cesta nevedie.

 

Martin Javorka starší a Martin Javorka mladší. Otec so synom obliekajú rovnaký dres.

 

 

V PFK okrem hráčskej činnosti trénujete dorastencov. Máte v kádri hráčov, ktorí by mohli prehovoriť nielen do A-mužstva Piešťan, ale aj pomýšľať na vyššie súťaže?

- Aj zápas v Kočíne odohrali traja - v bránke bol Daniel Kunic. Išlo o jeho premiéru medzi seniormi. Doteraz chytával ďalší dorastenec Olejník. V poli nastúpili Adam Kusý a Dávid Miškech, ani jeden z nich sa nestratil. A práve Kusý spĺňa parametre vyššej súťaže aj medzi mužmi.

 

 

Ako budete oslavovať postup do vyššej súťaže?

- Vzhľadom k tomu, že v mužstve sme viacerí starší hráči a každý má ešte povinnosti v klube, oslavu asi necháme až na obdobie po skončení sezóny. Aj Cyril Stachura, Martin Krajčovič či Jozef Glos trénujú ďalšie družstvá, popritom plníme úlohy vo výkonnom výbore PFK, takže teraz nevidím čas na oslavu.

 

Cyril Stachura má 51 rokov, s loptou to ale stále vie.

 

 

Ako bude pokračovať piešťanský futbal? Neuvažujete nad fúziou s iným klubom a rýchlejším posunom v hierarchií súťaží?

- Tieto otázky riešime na výkonnom výbore pravidelne. Zhodli sme sa, že pôjdeme cestou postupného napredovania. Samozrejme, ideálne by bolo, aby sme hneď vyhrali aj siedmu ligu. Radi by sme stavali na vlastných odchovancoch a hráčoch z blízkeho okolia. Už teraz na domáce zápasy chodievalo zhruba 250 ľudí a tí sa prídu pozrieť skôr na hráčov, ktorých poznajú, než by mali hrať žoldnieri.

 

 

Ako ste sa cítili počas sezóny na ihriskách súperov? Ako vnímali v dedinkách, že tam prišli hrať veľké Piešťany?

- V mnohých mužstvách pôsobia starší vyslúžili futbalisti, ktorí hrávali vyššie súťaže. Mali sme teda vo viacerých mužstvách mnohých kamarátov. Bolo to o zábave, s výnimkou prostredia v Kočíne, kde nás urážali na jeseň a aj teraz sa objavili pokriky voči Cyrilovi Stachurovi, čo ma mrzí, pretože vo futbale dosiahol pomerne veľa. Po futbalovej stránke by si zaslúžili postúpiť aj Sokolovce, nemyslím si ale, že ostatné mužstvá by zvládli vyššie súťaže.

 

Medzi veteránov v áčku Piešťan patrí aj 40-ročný Martin Krajčovič.

 

 

V ďalšom ročníku čaká na Piešťany 7. liga B, uvidíme vás opäť na trávniku?

- Človek by sa mal hýbať a športovať v každom veku.  Ak tréner bude so mnou počítať a zdravie mi to dovolí, pretože mám za sebou šesť operácií kolena, tak v niektorých dueloch by som určite ešte rád chlapcom pomohol.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Igor Bališ patrí k nezabudnuteľným futbalistom trnavského Spartaka. V jeho stopách išli aj jeho synovia Denis... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-2°C
-2°C
-2°C

aktualizácia: 10:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama