Futbal, 7. liga A: Susedské derby v Bielom Kostole sa nedohralo, Kátlovce zaváhali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.5.2017, 22.23, Ján Král

Špačince spravili v Dolných Orešanoch rýchly proces, v 26. minúte bolo 0:3 a o víťazovi nebolo pochýb. Líder súťaže napokon vyhral pod Karpatmi vysoko 6:1.

Futbal, 7. liga A: Susedské derby v Bielom Kostole sa nedohralo, Kátlovce zaváhali

Momentka zo súboja Naháč - Bohdanovce. Brankár hostí Kopúnek išiel do súboja ostro, domáci futbalista ale súboj zvládol bez väčsích problémov. Foto: Eleonóra Szombatová

Susedské derby medzi Bielym Kostolom a Ružindolom sa hralo iba šestnásť minút. Hostia nastúpili iba so siedmimi hráčmi a keď dali domáci štvrtý gól, počet hráčov Ružindola pre zranenie klesol pod povolenú hranicu a rozhodca Štefan Ševčík musel duel predčasne ukončiť.

O prekvapenie kola sa postarali futbalisti béčka Jaslovských Bohuníc, ktorí vyhrali na horúcej pôde Kátloviec 3:1. Bojovú zástavu dvihol hrajúci prezident ŠK Blava Juhász, domáci do prestávky ešte vyrovnali Cibrínom, po zmene strán ale strhli víťazstvo na stranu hostí Bachratý a Matovič. A to ešte Hrabovský nepremenil penaltu.

Trstínčan Taranda bol v Suchej nad Parnou na neudržanie, strelil tri góly a položil základy víťazstva svojho tímu 4:0. Domáci navyše v 89. minúte prišli o vylúčeného Heregu, ktorý bude v nasledujúcom zápase tímu chýbať.

Hrnčiarovce nastúpili proti Dobrej Vode v základnej zostave s dvoma Petrami Vozármi a mladší z nich strelil za 24 minút hetrik. Domáci napokon vyhrali 7:2.

Naháč sa po viac ako ôsmich mesiacoch konečne dočkal víťazstva. Doma zdolal Bohdanovce 2:0 po góloch Petra Lopatku a Martina Sersena. Naposledy sa hráči posledného tímu súťaže tešili zo zisku troch bodov ešte 17. septembra, keď zdolali Trstín.

Pavlice vyhrali v Košolnej. Zápas pevne držali vo svojich rukách a do 72. minúty si vypracovali po hetriku Polednáka, dvoch zásahoch Poništiaka a jedného gólu Kanisa šesťgólový náskok. Až potom sa dostali k slovu domáci, napokon sa im podarilo znížiť na 3:6.

SWAN 7. LIGA A – 27. KOLO:

Košolná – Pavlice 3:6 (0:4)
Góly: 78. a 90. Hrušovský, 81. Čavara – 10., 17. a 45. Polednák, 26. a 63. Poništiak, 72. Kanis
KOŠOLNÁ: Hudek – A. Volek, Šajdík, Konečný, Holekši, Zachar, Homoľa, T. Chudjak, Ševčík, Čavara, Hrušovský (Greguš, Váry, P. Nejezchleb)
PAVLICE: J. Kollár – M. Kollár, Dunda, L. Dubovský, Práznovský, L. Kubík, Križan, Ivančík, Poništiak, Bočko, Polednák (Kanis, Krištof, Bachratý)

Naháč – Bohdanovce 2:0 (1:0)
Góly: 17. Peter Lopatka, 58. Martin Sersen
NAHÁČ: Šutta – D. Lopatka, Boledovič, Habala, Fančovič, Palkovič, Jurica, Hodulík, Marcel Sersen, Martin Sersen, P. Lopatka (Kákoni, Zvolenský)
BOHDANOVCE: Kopúnek – Kover, Nádaský, Novosedlík, Janec, Prochádzka, Heriban, Braniša, I. Palšovič, Schmidt, Vyskoč (Prekop, Cyprich)

Hrnčiarovce – Dobrá Voda 7:2 (5:0)
Góly: 10., 18. a 24. Vozár, 19. Královič, 22. Zaoral, 75. Sedlický, 87. Hruška - 59. Ondruška, 74. vlastný
HRNČIAROVCE: Šoš – Kankara, Serbák, Zaoral, Pilíšek, Hlinka, Vozár, Kralovič, Vozár, Púchly, Sedlický (Hruška)
DOBRÁ VODA: Hasala – Danko, Novák, Ondruška, Suchán, Fekete, Hamrla, Benuščák, Šajbidor, Chmela, Prvý

Biely Kostol – Ružindol 4:0 (4:0) - nedohrané
Góly: 1. Kobza, 5. Nagy, 7. Samák, 11. Hoblík
BIELY KOSTOL: Ostrihoň – Čmehýl, Stacho, Nagy, Hoblík, Kobza, Samák, A. Adámek, Hlúch, Ľ. Adámek, Gažovič
RUŽINDOL: Uhlár – Minarovič, Matula, M. Morong, M. TuroŇ, D. Turoň, Vrábel

Kátlovce – Jaslovské Bohunice B 1:3 (1:1)
Góly: 45. Cibrín – 31. Juhász, 79. Bachratý, 83. Matovič
KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, R. Gajarský, Vagovič, Hlavatovič, Hupka, M. Sliva, P. Uváček, Pavlík, Vyhlidal, Cibrín (R. Hlavatovič, Beňo, Sekera)
JASL. BOHUNICE: Kollár – M. Sládeček, Sokolovič, Jaroška, Hrabovský, Nemček, Matovič, Michal Gajarský, Halmo, Lančarič, Juhász (Bachratý)

Dolné Orešany – Špačince 1:6 (0:3)
Góly: 48. Šaštinský – 7. Mrva, 15. Sedlák, 26. Žák, 67. J. Chudý, 71. D. Chudý, 85. Izakovič
DOL. OREŠANY: Lipovský – Rabara, Illéš, Dan. Tománek, M. Novák, Kamenický, Fogel, Zajíc, Šaštinský, Šimonovič, Szabó (Tóth, T. Kollár)
ŠPAČINCE: Píš – Izakovič, Zemko, Hrebenár, Novanský, Kubiš, Žák, J. Chudý, D. Chudý, Sedlák, Mrva (Juran, Zárecký)

Suchá nad Parnou – Trstín 0:4 (0:2)
Góly: 2., 34. a 54. Taranda, 78. Javorek
ČK: 89. Herega (Suchá)
SUCHÁ: Sloboda – Pospíšil, Slovák, Herega, Bako, Cuninka, Brestovanský, Macko, Hujsi, Rybařík, Šišmič (Izakovič, Miksád, Danišovič)
TRSTÍN: Indrišek – Fedor, Klokner, Puschenreiter, Hlávek, L. Štibraný, Javorek, Vajsábel, Vavro, Taranda, Gergel (Boledovič, Turanský, Vörös)

voľno: Bučany