Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Švajčiarsky investor vybuduje v Trnave vývojové centrum, zamestná 50 odborníkov

AKTUALITY - Trnava | 21.6.2017, 11.58, prispievatelia

Švajčiarsky výrobca v meste preinvestuje 3,8 milióna eur.

Švajčiarsky investor vybuduje v Trnave vývojové centrum, zamestná 50 odborníkov

Práca v laboratóriach Optotune. Reprofoto: youtube.com

reklama

 

Spoločnosť Optotune Slovakia vybuduje v Trnave výskumné a vývojové technologické centrum. Na Slovensku tak švajčiarsky investor preinvestuje 3,8 milióna eur.

 

Centrum by malo byť dokončené do konca tohto roka a zamestnať by malo 50 odborných pracovníkov. Informovali o tom na dnešnom tlačovom brífingu zástupcovia spoločnosti Optotune Slovakia.

 

"Som rád, že sa nám podarilo dotiahnuť investíciu na Slovensko. Vyhodnocovali sme viacero krajín ako Poľsko, Česko, Maďarsko a Srbsko. Na Slovensko chceme priniesť podobný koncept, ako máme vo Švajčiarsku, kde na pravidelnej báze spolupracujeme s univerzitami, či už získavaním najtalentovanejších ľudí z odboru alebo na spoločných výskumných projektoch," povedal konateľ spoločnosti Optotune Slovakia Simeon Kredatus.

reklama

 

Investor už ohlásil spoluprácu s Materiálovotechnologickou fakultou Slovenskej technickej univerzity a spolupracovať plánuje aj s ďalšími školami.

 

Spoločnosť plánuje rozšíriť svoju výrobu, na Slovensku sa budú vyrábať takzvané 2D zrkadlá. Slúžiť majú napríklad v detekčných systémoch pre samoriadiace autá.

 

Firma okrem toho plánuje aj výrobu komponentov, ktorá umožní zvýšiť kvalitu rozlíšenia v zariadeniach z HD na 4k.

 

 

Investor podľa vlastných slov zamestná najtalentovanejších ľudí z odboru, čomu majú zodpovedať aj nadštandardné mzdy. V súčasnosti prijímajú žiadosti na pozíciu VHDL inžinierov a operátorov.

 

Spoločnosť Optotune Switzerland je švajčiarsky výrobca opto-elektronických komponentov so sídlom v Zürichu, ktorá na trhu pôsobí od roku 2008.

 

Spoločnosť pôsobí v 27 krajinách sveta. Optotune Slovakia bola založená v máji 2017.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama