Futbal, 7. liga B: Pečeňady strelili Kľačanom desať gólov, Piešťany vyhrali vo Veselom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.8.2017, 07.00, Ján Král

Jediný gól stačil Bojničkám na zisk troch bodov v dueli so Šípkovým. Strelil ho v 55. minúte duelu Bučko.

Súboj kapitánov Veselého a Piešťan Tomáša Michalčík (v žlto-zelenom) a Jozefa Glosa. Foto: Gabriel Kopúnek

Strelci šetrili "ostrými" aj v dueli Dubovany – Ostrov. Skóre otvoril domáci Matúš Lietavec, ešte do prestávky ale vyrovnal Bernard Svetlík. A keďže ďalší gól už nepadol, zrodila sa remíza 1:1.

Naopak, v Pečeňadoch sa vrece s gólmi roztrhlo. Domáci strelili Kľačanom desať gólov. Hetrik dosiahol Mitošinka, dva góly dali Izakovič a Kaľuha. Po jednom zásahu pridali Zubčák a Bánovec, ktorého klub získal zo Zelenča na hosťovanie.

Aj Piešťany vysoko vyhrali, Veselé na jeho pôde zdolali 5:0. Výsledok síce hovorí jasnou rečou, duel však bol pomerne vyrovnaný. Pokoj do radov hostí vniesli dve krásne strely z diaľky, ktoré skončili v sieti. Domáci mali šance na vyrovnanie, miesto toho ale opäť dvakrát inkasovali, piaty gól pridali Piešťanci v závere do otvorenej obrany. Posledných 15 minút dohrávalo veselé bez vylúčeného Urbana.

Chtelnica vyhrala v susedskom derby na pôde Dolného Lopašova 2:0. Do vedenia išla z penalty, ktorú premenil v 16. minúte Tomáška. O dve minúty mali výhodu jedenástky aj domáci, lenže Macko penaltu nepremenil. V 80. minúte strelil druhý gól Chtelnice Brisuda a bolo rozhodnuté.

Góly Tomáša Dananaia rozhodli o víťazstve Maduníc v Prašníku 2:1. Domáci síce na jeho prvý zásah ešte reagovali vyrovnávajúcim zásahom Pašmíka, na druhý úder však už odpovedať nedokázali. Úsilie im sťažilo vylúčenie Rastislava Adamca v 83. minúte.

Ratnovce síce viedli v Moravanoch po zásahu Burzala, Moravany ale dokázali výsledok otočiť. Dva góly strelil Ľuboš Miklovič, jeden pridal Hrnčiar.

Borovce porazili Trakovice 4:2, hoci po polčase viedli hostia 2:1. V druhom polčase sa strelecky presadili Ondrej Machač, Matúš Machač a Andrej Koprna pridal poistku.

7. LIGA B – 2. KOLO:

Bojničky – Šípkové 1:0 (0:0)

Gól: 55. Bučko

BOJNIČKY: M. Šesták – A. Kubiček, R. Kubiček, Halas, Špáčil, Príbela, Čagánek, M. Mihinia, Ľ. Kabát, Bučko, Vokel (Škoda, Mir. Pavelka, Vyhlídal)

ŠÍPKOVÉ: Kolník – Hanuliak, R. Oška, Šalát, Koyš, Žák, Kimerling, L. Oška, Lago, Držík, Kunic (Dúbravský, Petrík)

Dubovany – Ostrov 1:1 (1:1)

Góly: 20. M. Lietavec – 37. B. Svetlík

DUBOVANY: Tonkovič – Mart. Kollár, Boldiš, Kusý, M. Lieavatec, Masarik, Škrobák, Strečanský, O. Lietavec, Lesaj, Dovičič (Vrbík, Bubák, Lányi)

OSTROV: Ľ. Valo – D. Valo, Legiň, Kantek, Bojkovski, M. Jankech, Pav. Kabát, Lukáč, Holán, Braško, B. Svetlík (Pet. Kabát)

Pečeňady – Kľačany 10:0 (4:0)

Góly: 7., 36. a 65. Mitošinka, 13. a 75. Izakovič, 16. Bánovec, 73. a 73. Kaľuha, 82. T. Chudý, 89. Zubčák

PEČEŇADY: Vidlička – Durdy, Ľ. Ščasnovič, Izakovič, Gula, Mitošinska, Chudý, Zubčák, Kaľuha, Bánovec (Jankovič, Ondrášik, T. Chudý, Žák)

KĽAČANY: Michl. Bôžik – Kubatka, Mar. Bôžik, Šudý, Gula, L. Ďuriš, Mokrička, Súľovský, Mikuš, Jurík, Bajer (Kraus)

Veselé – Piešťany 0:5 (0:1)

Góly: 17. a 55. Doktor, 51. a 58. Glos, 87. Gula

ČK: 78. Urban (Veselé)

VESELÉ: Strecký – Urban, Rácz, Brucháč, Valíček, Jurda, Bokor, Michalčík, Klúčovský, Chudý, Bašovský (D. Krajčo, M. Krajčo, Bartovic)

PIEŠŤANY: Kunic – J. Stachura, C. Stachura, Martin Krajčovič, Kusý, Glos, Doktor, Dadík, Gula, Szabo, Hlatký (Pazderka, J. Kollár, Octa)

Dolný Lopašov – Chtelnica 0:2 (0:1)

Góly: 16. Tomáška (pen), 80. Brisuda

DOL. LOPAŠOV: Mar. Kúdela – Lenghart, Gula, Braniša, Buchel, Beblavý, Vrbovský, Reško, Cibrín, Macko, Čerňanský (Jarábik, Kubiš)

CHTELNICA: Pavelský – Lukáčik, Slabý, Bogora, Rechtorík, Kurucz, Brisuda, Tomáška, Suchán, Tomašovič, Zemko (Bolla, Stanovič, Turanský)

Prašník – Madunice 1:2 (1:1)

Góly: 39. Pašmík – 5. a 67. Dananai

ČK: 83. R. Adamec (Prašník)

PRAŠNÍK: Priebracha – O. Kubík, Adamec, M. Kazík, R. Bielik, Balcír, Spál, Konkuš, Gyurke, Matys, Pašmík (P. Kubík, Ľ. Obuch, Nižňaský)

MADUNICE: Miník – Žuffa, Hargaš, J. Kabát, M. Kabát, Barkoci, Dananai, Jarný, Javor, Dzuro, Rak (Pisarik, Bojaj)

Moravany – Ratnovce 3:1 (2:1)

Góly: 33. a 89. Ľub. Miklovič, 35. Hrnčiar – 16. Burzala

MORAVANY: Lamini – I. Jánošík, J. Jánošík, Lad. Miklovič, Ľub. Miklovič, Abrahám, Polák, Hrnčiar, Dávidek, Jenčík, Števík (Prištic, Dechet)

RATNOVCE: Križna – Budka, Petrík, M. Paulovič, Bartko, Blaško, Vetrík, Brezovan, Burzala, Jančovič

Borovce - Trakovice 4:2 (1:2)

Góly: 19. Dubovský, 48. O. Machač, 67. M. Machač, 70. Koprna - 26. Taraba, 43. Kubiš
BOROVCE: Valo - Herceg, Šašo, Macháč, Péči, Dubovský, Kusý, Moravčík, Kapičák, Urban, Koprna (Kolník, Mat. Machač, Tonkovič, Michalák, Mar. Macháč
TRAKOVICE: Kollár - Žemla, Šimon Peter Chudý, Bališ, Janovič, Kubiš, Matúš Komarňanský , Matej Ščasnovič, Chudý, Marek Ščasnovič, Taraba (Kubiš, Blažo, Matúšek)

1   Piešťany 2 2 0 0 9:0 6
2   Moravany 2 2 0 0 5:1 6
3   Madunice 2 2 0 0 4:1 6
4   Bojničky 2 2 0 0 3:1 6
5   Dubovany 2 1 1 0 4:2 4
6   Pečeňady 2 1 0 1 10:2 3