Futbal, 3. liga: Juniori Spartaka nestačili na skúsené Borčice

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.8.2017, 13.30, Ján Král

Juniori Spartaka prehrali v treťom zápase aktuálnej sezóny tretej ligy západ s Borčicami 0:2.

Kľúčový moment prvého polčasu, po faule Juhása na Demjana kopal penaltu Hanzel a poslal Borčice do vedenia. Foto: Ján Král

Vo vyrovnanom zápase využili hostia v prvom polčase chybu brankára Takáča, ktorý zašil Juhása a trnavský stopér následne fauloval v pokutovom území Demjana. Hanzel z nariadenej penalty otvoril skóre.

V druhom polčase sa hra odvíjala hlavne medzi šestnástkami, hostia hrozili zo štandardiek, najväčšiu šancu andelov mal po spätnej prihrávke Magdolena Tomáša Vantruba, lenže jeho technickú strelu Kosa chytil.

Definitívnu podobu výsledku dal v 78. minúte Barčík, ktorý potiahol loptu stredom ihriska a nádhernou strelou upravil na 0:2.

"Vedeli sme o kvalitách Borčíc, s akými hráčmi pracujú. V prvom polčase sme odohrali vyrovnanú partiu, mali sme tri možnosti na skórovanie, ale gól sme nedali. Naopak, pred odchodom do kabín nás súper potrestal za hrubú chybu. V druhom polčase už Borčice zápas svojou skúsenosťou kontrovali, ukázali sa rozdieloví hráči ako Barčík, ktorý napokon strelil aj druhý gól. Nečudujem sa však, Borčice majú určite výraznú kvalitu, čo potvrdili. Svojich chlapcov môžem pochváliť hlavne za prvý polčas," zhodnotil zápas tréner juniorky Spartaka Vladimír Ekhardt.