Futbal, 6. liga: Špačince remizovali so Zvončínom, Majcichov zdolal Zavar

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.8.2017, 20.48, Ján Král

Duel Leopoldov – Dolná Krupá sa hral pre rekonštrukciu trávnika v Leopoldove na ihrisku v Maduniciach. Papierovo domáci vyhrali vďaka dvom gólom v priebehu dvoch minút, keď sa presadili Pobjecký a Lukáš Tvrdý. Zaujímavosťou bolo, že za Leopoldov nastúpil aj 52-ročný Ivan Hegeduš, ktorý odohral celý zápas.

Z tohto mraku nezapršalo. Stredopoliar Špačiniec Tomáš Sedlák (v žltom vľavo) sa presadil pri čiare, namiesto prihrávky na nabiehajúceho Mrvu však volil strelu z uhla a lopta skončila mimo bránky. Foto: Ján Král

Križovany síce išli v Červeníku v 14. minúte po góle Hrnčiara do vedenia, to však ešte nevedeli, čo si pre nich domáci pripravili. Do prestávky vyrovnal Maroš Ješko, po zmene strán spustil hetrikovú kanonádu Babic a skóre na 5:1 uzavrel jeho partner z útoku Krajčovič.

Zeleneč zabral doma naplno. Skóre otvoril Juraj Horváth, gól do kabíny pridal pred prestávkou Pavelek. Po obrátke síce Krutý z penalty korigoval, Pavelek však druhým gólom vlial domácim väčší pokoj. Keď Ujlaky pridal štvrtý gól, bolo rozhodnuté a na troch bodoch pre Zeleneč nezmenil ani gól Gašparoviča na konečných 4:2 v závere duelu.

Dva zápasy, dva hetriky! To je vizitka Šimona Šurina z Krakovian, ktorý je po druhom kole so šiestimi gólmi najlepším strelcom šiestej ligy. Len 19-ročný futbalista trikrát napol sieť aj proti Dechticiam a postaral sa výraznou mierou o výhru svojho tímu 5:1.

Nováčik zo Špačiniec zatiaľ nedokázal nadviazať na suverénne výsledky z nižšej súťaže. Po prehre vo Voderadoch doma iba remizoval so Zvončínom 1:1. V 7. minúte stratila loptu v strede ihriska nová posila Špačiniec z Hrnčiaroviec Radovan Pilíšek a rýchlu kontru pretavil do gólu Dolinaj. Tomáš Mrva síce zakrátko vyrovnal tvrdou strelou spoza šestnástky. Ďalší gól už ale nepadol.

Voderady sú v novej sezóne zatiaľ stopercentné, vyhrali aj v Koplotovciach. Po bezgólovom polčase otvoril skóre hosťujúci Patrik Páleník. Čulák potom síce vyrovnal, do siete však v ďalších minútach triafali už iba hostia. Najprv Lacuška, potom Brestovanský a napokon Martin Dubovský stanovili výsledok na 1:4.

Martin Vančo z Drahoviec strelil Siladiciam rýchly gól, do prestávky pridal ešte jeden a po zmene strán Bihari zvýšili už na rozdiel troch gólov. Hostia už len v závere korigovali na 3:1.

Majcichovu hody v úvodnej minúte zhorkli, keď Táčovský poslal z penalty do vedenia Zavar. Napokon sa však domáci tešili v rámci sviatku obce z troch bodov. Ľuboš Hrčka už v 8. minúte vyrovnal a po zmene strán prišli chvíle striedajúceho Hoblíka, ktorý dvoma gólmi naklonil misky váh na domácu stranu. V záverečných minútach pečatil výsledok na 4:1 Neštický, ktorý sa tak rehabilitoval za nepremenenú jedenástku za stavu 2:1.

6. LIGA – 2. KOLO:

Leopoldov – Dolná Krupá 2:0 (0:0)

Góly: 68. Pobjecký, 69. L. Tvrdý

LEOPOLDOV: Peter Tvrdý - Svitek, Hegedüš, Holan, Piovarči, Kočí, Pobjecký, Prosnan, Loskot, Krajinčák, Lukáš Tvrdý (Poláček, Púdela)

H. KRUPÁ: Vravúšek - Bachratý, Hrubý, Fíba, Gottwald, Horváth, Sucháň, Pavol Bohunický, Ištvanec, Skýpala, Štrbo (Hrčka, Glonek, Bartoš)

Červeník – Križovany 5:1 (1:1)

Góly: 36. M. Ješko, 47., 51. a 80. Babic, 75. B. Krajčovič – 14. Hrnčiar

ČERVENÍK: Janíček - Modrovič, Jarábek, Nemec, Maroš Ješko, Róbert Ješko, Stepanenko, Kopúnek, Babic, Gábriš, Krajčovič (Boháčik, Štefunko, Gažo, Mihálik)

KRIŽOVANY: Bzdil - Šiška, Hermanský, Horský, Tomáš Táčovský, Štefunko, Hrnčiar, Michal Táčovský, Branislav Barniak , Červenka, Šuran (Štefák, L. Táčovský, Kapitán)

Zeleneč – Cífer 4:2 (2:0)

Góly: 5. J. Horváth, 44. a 64. Pavelek, 80. Ujlaky – 53. Krutý (pen), 88. Gašparovič

ZELENEČ: Gottstein - Bartovič, Klandúch, Sedlák, Bilčík, Horváth, Bednárik, Ujlaky, Trubač, Pavelek, Šimonovič (Hradský, Čapla, L. Nižňan, Maron)

CÍFER: Jurík - Orlický, Tibenský, Timotej Tibenský, Krutý, Mrva, Paštiak, Fajkus, Ondra, Roman, Gross (Gašparovič, Furko, Grossman)

Krakovany – Dechtice 5:1 (2:1)

Góly: 11., 72. a 79. Šurin, 30. I. Horváth, 69. Grivalský – 33. R. Maška

KRAKOVANY: Tomáš Holán - Adam Holán, Ondrej Holán, Kališ, Tanáč, Grivalský, Herceg, Feranec, Horváth, Šurin, Pažík (R. Gajarský, Jančuš, Jurda)

DECHTICE: Galbavý - Marek Maška , Jurkas, Sliva, Drgoň, Komadel, Kunka, Srdoš, Cmero, Krivánek, R. Maška (Kalaš, Pavol Maška, Hlavatovič, Peter Maška, Kováč)

Špačince – Zvončín 1:1 (1:1)

Góly: 16. Mrva – 7. Dolinaj

ŠPAČINCE: Píš - Izakovič, Zemko, Jánoš, Lukáč, A. Adámek, Pilíšek, Chudý, Sedlák, Hornák, T. Mrva

ZVONČÍN: Honza - Riško, Ľuboš Kopčan, Glasa, Bočko, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Semanko (Backa, Mihálik)

Koplotovce – Voderady 1:4 (0:0)

Góly: 53. Čulák – 51. P. Páleník, 64. Lacuška, 70. Brestovanský, 78. Martin Dubovský

KOPLOTOVCE: Burcl - Tvrdý, Peťovský, Farkaš, Benson Timona, Daniš, Tajber, Volko, Čulák, Lackovič, Miklovič (Masár)

VODERADY: Martin Páleník - Brestovanský, Ivan Lacuška , Tománek, Rosypál, Patrik Páleník, Gašparovič, Džugan, Zelenský, Trog, Plavucha (Cibulka, Martin Dubovský, Šoka)

Drahovce – Siladice 3:1 (2:0)

Góly: 8. a 39. M. Vančo, 49. Bihari – 90. Ľ. Rau

DRAHOVCE: Chudý - Zajac, Gabriš, Bihari, Dusík, Valla, Dominik Vančo, Poláčik, Martin Vančo, Marušic, Horúcka (Nádaský, Potrok, Bednár)

SILADICE: Dúcky - Branislav Fančo, Rau, A. Horváth, Richnák, Varga, Sekereš, Halmo, Mesároš, Laurinec, Ertl (L. Trnovec, Maťaš, Benovic, Jakubec)

Momentka zo zápasu Drahovce - Siladice. Foto: Miroslav Ledecký

Majcichov – Zavar 4:1 (1:1)

Góly: 8. Hrčka, 65. a 82. Hoblík, 88. Neštický – 1. Táčovský

MAJCICHOV: Miškovič - Scheip, Holka, Urc, Milan Štrbo, Marek, Krivosudský, Zajíček, Hrčka, Neštický, Lukáš Štrbo (Valovič, Hoblík, Prochádzka, Bott)

ZAVAR: Púchly - Táčovský, Kardoš, Matej Psota , Juraj Vyskoč, Jakub Vyskoč, Oláh, Tandlmayer, Beňo, Šiška, Ďuriš (Gonos, Burčiar, Kovačič)