Spartak v derby neuspel, prehral so Slovanom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.8.2017, 21.11, Ján Král

Spartak Trnava prišiel o svoju víťaznú sériu. V derby so Slovanom Bratislava prehral na domácej pôde 1:2.

Spartak v derby neuspel, prehral so Slovanom

Úvodné minúty boli vyrovnané, Trnava dobre napádala súperovu rozohrávku, postupom času ale získaval Slovan čoraz pevnejšiu pôdu pod nohami a začal hroziť. Úvodné šance ešte nepremenili Mareš a Božikov, v 26. minúte si ale Hološko po centri z pravej strany prebral v šestnástke loptu a prestrelil Vantrubu – 0:1.

Spartak zneistel, naopak, Slovan začal na ihrisku ešte výraznejšie dominovať. V 30. minúte išiel hasiť dlhý pas za obranu k autovej čiare Tóth, lenže súboj s Čavričom školácky prehral. Krídelník Slovana zatiahol loptu do šestnástky, tam si ešte položil križujúceho Godála a otvoril skóre.

Potom mal ešte jednu príležitosť Mareš, no Vantruba pohotovo vyrazil jeho jedovku na roh. Andeli sa vrátili do zápasu až v poslednej pätminútovke prvého polčasu, obrovskú šancu mal Egho, lenže po dobrom pase za obranu si zle spracoval loptu.

Bodku za prvým dejstvom dal z priameho kopu Čanturišvili, no Greif mal rýchle nohy a loptu pohodlne chytil.

Po zmene strán už za Slovan nenastúpil De Kamps, ktorý mohol ísť pokojne predčasne pod sprchy, druhú žltú kartu mu arbiter Sedlák ale neukázal.

Druhý polčas bol odlišný. Andeli zvýšili aktivitu, prehrávali však množstvo súbojov a síce si časom vypracovali územnú prevahu, do koncovky sa dostávali len obtiažne.

V 63. minúte si vypracoval streleckú príležitosť Egho, Greif ale belasých opäť podržal. V 66. minúte arbiter Sedlák prerušil hru pre hodený delobuch zo sektora fanúšikov hostí.

Po krátkej pauze sa hralo opäť, za Vantrubovov bránov sa však explózie ozývali aj ďalej.

Posledných pätnásť minút červeno-čierni zavreli svojho súpera. Čanturišviliho strela ešte do siete neprešla.

V 77. minúte ale gruzínsky legionár jemným centrom posadil loptu na hlavu Yilmaza a ten zblízka vykresal kontaktným gólom andelom šancu aspoň na remízu.

V závere spartakovci skúšali vyrovnať, nebolo z toho však nič, pretože Čanturišvili mieril nepresne, Brigantovu tutovku zmaril Greif a Yilmaz v samom závere mieril vedľa.

Fortuna liga – 5. kolo:

Spartak Trnava – Slovan Bratislava

Góly: 77. Yilmaz - 27. Hološko, 30. Čavrič

ŽK: Godál, Pehlivan - Rabiu, De Kamps, Mareš, Savičevič, Greif

Rozhodovali: Sedlák – Tomčík, Chládek

Diváci: 8580

SPARTAK: Vantruba – Kadlec (85. Lukič), Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Pehlivan – Jirka (73. Yilmaz), Mihálik (61. Brigant), Čanturišvili – Egho. Tréner: Nestor El Maestro.

SLOVAN: Greif – Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchumis - De Kamps (46. Droppa), Rabiu (76. Savičevič) – Hološko, Holman (81. Oršula), Čavrič – Mareš. Tréner: Vukomanovič.

Ivan Vukomanovič (tréner Slovana): "Prišli sme do Trnavy koncentrovaní. Sme šťastní, pretože sme zápas zvládli. Pre každého slovanistu, hráča a fanúšika či ľudí z vedenia klubu to bol dôležitý zápas. Vedeli sme, že musíme urobiť rozdiel v prvom polčase. Ukázali sme, že môžeme hrať kombinačne. Teší ma, že naši noví hráči ukázali, že chcú, priniesli motiváciu, aká nám v minulej sezóne chýbala. Vedeli sme, že v druhom polčase budeme mať problémy, veľa hráčov prišlo neskôr, neabsolvovali letnú prípravu v Slovane. Máme veľa hráčov, ktorí si musia zvyknúť na naše automatizmy. Rabiu nehral štyri mesiace zápas, má za sebou dva tréningy. Chýba nám veľa vecí, verím, že sa ešte posilníme, aby sme boli ešte silnejší. Chceme byť dominantní a hrať na čele tabuľky. Súper mal v druhom polčase viacero možností, sme šťastní, že máme tri body."

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): "Slovan sa predstavil s najlepšou jedenástkou v sezóne, zápas začal výborne, mali sme príliš veľa rešpektu a nervozity na kopačkách. Urobili sme chyby, pozitívne bolo, že v druhom polčase sme ukázali charakter a srdce, s troškou šťastia sme nemuseli prehrať."