Spartak vezie domov tri body, po góloch Jirku vyhral nad Prešovom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.9.2017, 20.51, Ján Král

Spartak Trnava pokračuje v úspešnej sezóne. V dueli s Prešovom bral tri body za víťazstvo 2:0, oba góly strelil krídelník Erik Jirka.

Erik Jirka bol v Poprade pri streleckej chuti, prešovská obrana s ním mala problémy. Foto: Lukáš Grinaj

Prešov hráva svoje domáce zápasy pre rekonštrukciu štadióna v Poprade, kde veľkú divácku podporu nemá. Naopak, andelov hnali dopredu asi tri stovky hlasiviek trnavských priaznivcov, ktorí merali cestu pod Tatry, aby podporili svoj tím.

Tréner Spartaka El Maestro sa musel zaobísť bez chorého Čanturišviliho, ligovú premiéru v základnej zostave tak absolvoval Brigant. Kadlec sa vrátil na post pravého obrancu, Jirka hral na pravom krídle.

A práve posledný menovaný bol hlavnou postavou 21. minúty. Po rohovom kope Vlaska sa odrazila lopta za šestnástku, kde sa jej zmocnil mladý krídelník a tvrdou ranou prestrelil trojicu vystupujúcich zadákov Prešov i brankára Taliana.

Zeleno-bieli mohli zakrátko vyrovnať. Streňov pokus vyrazil Vantruba presne do miest, kde dobiehal Černák, ale ten z päťky netrafil odkrytú bránku.

Za Trnavu mohol pridať Jirka i druhý gól, no jeho bombu z priameho kopu zastavilo brvno. Rovnaký hráč mal aj posledné slovo v prvom polčase, po odrazenom rohovom kope skúšal páliť z voleja, ale netrafil dobre loptu.

V druhom polčase sa hra odvíjala najmä medzi šestnástkami, mužstvá sa do gólových šancí nedostávali.

Až v 78. minúte sa ocitol po rohovom kope vo výbornej príležitosti Adekunle, Vantruba jeho volej našťastie pohotovo vyrazil.

Bol to zlomový moment, pretože v 86. minúte vyšla Trnave kontra od rozhodenej obrany, Egho prihral voľnému Jirkovi a ten rutinérsky povedľa Taliana strelil svoj druhý gól v zápase.

Krátko po rozohraní Trnavčania znova získali loptu, v koncovke bol opäť Jirka, hetrikom však pohrdol a prestrelil bránku. V platnosti tak zostal výsledok 0:2.