Futbal, 7. liga A: Polednák dal Naháču päť gólov, divoká remíza v Bielom Kostole

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 8.10.2017, 19.12, prispievatelia

Rezerva Jaslovských Bohuníc uspela v Ružindole, stačil na to gól Vladimíra Hrabovského z 83. minúty.

Futbal, 7. liga A: Polednák dal Naháču päť gólov, divoká remíza v Bielom Kostole

Jeden z gólov Bieleho Kostola dal aj Marek Jurina. Na víťazstvo nad Dolnými Orešanmi to ale nestačilo. Foto: Ján Král

Premenená penalta Rakického v desiatej  a gól Boskoviča v trinástej minúte boli základné kamene výhry Modranky nad Hrnčiarovcami. V závere pridal Rakický svoj druhý gól a na 4:0 pečatil Sekera. V drese Hrnčiaroviec sa predstavil aj 46-ročný Ľubomír Masár, ktorý oprášil kopačky, hoci už avizoval koniec kariéry. Hostia by ale bez neho neboli ani jedenásti.

Kátlovce strelili Košolnej poltucet gólov a vyhrali 6:1. Hetrik zaznamenal Marek Hlavatovič, jeden gól strelili Tomáš Mačica a Ján Beňo. Posledný gól si dali hostia do vlastnej siete.

Suchá sa strelecky v Trstíne prebrala až keď prehrávala 0:4. Vtedy dvomi gólmi znížil Miksád. Na výhre domácich to ale už nič nezmenilo. Dva góly za Trstín dal Vörös a po jednom Vavro a Vajsábel.

Divokou remízou 4:4 sa skončil zápase v Bielom Kostole, odkiaľ si vezú bod Dolné Orešany. Mohli aj viac, po polčase viedli totiž 2:1, lenže domáci nepriaznivý stav dokázali vyrovnať celkom štyrikrát.

Dobrá Voda dala Bohdanovciam dva góly v každom polčase a vyhrala 4:0. Diváci videli v zápase aj dve červené karty, na každej strane jednu.

Pavlice porazili Naháč 7:0. Až päť gólov strelil Adam Polednák, po jednom pridali Horňák a Szabó. Hetrik dal Polednák za štyri minúty. Na svojom konte má už 27 gólov, v lige je desať mužstiev, ktoré strelilo menej gólov ako on sám.

V derby Bučian s Brestovanmi, ktorý sa hral po siedmich rokoch, boli domáci favoritom zápasu, ale hostia prišli s dobrou defenzívnou taktikou na rýchle brejky a tak sa Bučany mali problém presadiť.

Napriek tomu boli lepší na lopte, v strede pola dokázali prekombinovať hostí, ale cez prehustenú obranu sa do čistých šancí dostávali len sporadicky. Druhý polčas mal rovnaký obraz, Bučany sa tlačili dopredu, prichádzali centre z oboch strán, ale hostia boli na mieste.

Brejk Brestovian v 70. minúte na prekvapenie skončil v domácej sieti, keď sa presadil z nevinnej strely Daniel Zlatohlávek. Domáci vrhli všetko dopredu a v 83. minúte si šikovne vypýtal faul v šetsnástke Tomaškovič a Bunček premenil penaltu.

Záver zápasu patril domácim, ktorý si vypracovali veľký tlak. Najprv strelu do hosťujúcej brány zastavil telom Bunček, ale v 90. minúte využil štandardnú situáciu z dvadsiatich metrov Fančovič a rozhodol o víťazstve domácich.

Marcel Hutta

SWAN 7. LIGA A – 10. KOLO:

Trstín – Suchá 4:2 (1:0)

Góly: 11. a 53. Vörös, 46. Vavro, 55. Vajsábel – 75. a 84, Miksád

TRSTÍN: Obselka - Hlávek, Fedor, Klokner, Puschenreiter, Javorek, Štibraný, Vavro, Vajsábel, Vörös, Taranda (Trung, Vaško)

SUCHÁ: Sloboda - Herega, Konečný, Macko, Rybařík, Vaško, Brestovanský, Fridrich, Miksád, Matlák, Horník (Rogel, Januš)

Biely Kostol – Dolné Orešany 4:4 (1:2)

Góly: 39. M. Jurina, 53. Čmehýl, 72. Stacho, 83. Sládeček – 30. a 74. Fogel, 43. Kulíšek, 53. Kamenický,

B. KOSTOL: Svitek - Adámek, Lukačovič, Čmehýl, Samák, Stacho, Hrašna, Gažovič, Lukáš Jurina, Marek Jurina, Kobza (Nagy, Sládeček, Hlúch)

D. OREŠANY: Lipovský - Fogel, Kollár, Rabara, Novák, Pospíšil, Kamenický, Hudek, Šaštinský, Tóth, Kulíšek (Kollár)

Modranka – Hrnčiarovce 4:0 (2:0)

Góly: 10. a 85. Rakický (prvý z pen), 13. Boskovič, 87. Sekera

MODRANKA: Haluzický - Sekera, Boskovič, Gumbír, Rakický, Gergely, Novota, Križan, Gabriel, Valko, Kučík (Zvolenský, Fančovič, Mačák, Lančarič, Malženický)

HRNČIAROVCE: Sit - Kralovič, Serbák, Tomáš Sedlický , Jedinák, Hlinka, Vozár, Kankara, Hruška, Šurina, Masár (

Dobrá Voda – Bohdanovce 4:0 (2:0)

Góly: 18, Prvý, 26. a 82. Dubrava, 90. Kubiš

ČK: 79. Ružička – 76. Novosedlík

D. VODA: Krížik - Dubrava, Ondruška, Junas, Ružička, Paldan, Heltko, Danko, Jankovič, Prvý, Fekete (Kubiš, Hrašna, Chmela)

BOHDANOVCE: Kessl - Prekop, Kopúnek, Palšovič, Peter Novosedlík , Braniša, Heriban, Sanny, Nádaský, Vadovič, Janec (Bočko, Nikolovski)

Ružindol – Jaslovské Bohunice B 0:1 (0:0)

Gól: 83. Hrabovský

RUŽINDOL: Uhlár - Babka, Martin Turoň, Synak, Matula, Gruchalák, Tollarovič, Daniel Turoň, Horváth, Bardáč, Jarábek (Domorák)

J. BOHUNICE B: Hluch  - Meško, Remenár, Maron, Habala, Gajarský, Moravanský, Hrabovský, Nemček, Rajnic, Sokolovič (Bobák, Galovič, Matovič)

Kátlovce – Košolná 6:1 (2:0)

Góly: 11., 13. a 82. Marek Hlavatovič, 53. Mačica, 62. Beňo, 85. vlastný – 69. Karas

KÁTLOVCE: Jurkas - Krchnár, Sliva, Vyhlidal, Marek Hlavatovič, Roman Hlavatovič, Gajarský, Mačica, Beňo, Slovák, Kobetič (Zemko, Šimončič)

KOŠOLNÁ: Hudek - Karas, Roman Greguš , Zachar, Volek, Homoľa, Chudjak, Ševčík, Čavara, Sládeček, Hrušovský (Bobok, Kosnáč, Váry)

Bučany – Brestovany 2:1 (0:0)

Góly: 83. Bunček (z pen), 90. Fančovič – 70. D. Zlatohlávek

BUČANY: Jamrich - Vančo, Fančovič, Bunček, Tomaškovič, Benko, Belák, Zubčák, Tanáč, Ryšavý, Kosnáč (Bindics, Hlučil)

BRESTOVANY: Krajčovič - Daniel Zlatohlávek, Kollár, Rejduga, Bošácky, Sládeček, Marek Kollár , Vidovič, Kozák, Zelenay, Adam Zlatohlávek (Toráč, M. Dorčiak, D. Dorčiak)

Pavlice – Naháč 7:0 (3:0)

Góly: 17. Horňák, 21., 55., 58., 59. a 76. Polednák, 21. Szabó.

PAVLICE: Alchus - Práznovský, Horňák, Kollár, Križan, Bočko, Ivančík, Poništiak, Kubík, Polednák, Szabó (Hornaček, Izakovič, Štora)

NAHÁČ: Šutta - Denis Lopatka , Fančovič, Polakovič, Michal Garažia, Martin Garažia, Martin Sersen, Lopatka, Habala, Marcel Sersen, Kákoni (Čavara, Maška)