Futbal, 7. liga A: Modranka vyhrala v Bielom Kostole, Pavlice priviezli body z Jaslovských Bohuníc

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.10.2017, 20.55, Ján Král

Modranka vyhrala v šlágri kola na ihrisku Bieleho Kostola 2:0 a dve kolá pred koncom jesennej časti SWAN 7. ligy A si zaistila účať na zimnom halovom turnaji O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava. Pohľad do tabuľky totiž prezrádza, že horšie ako na druhej priečke Modrančania po jeseni nebudú.

Futbal, 7. liga A: Modranka vyhrala v Bielom Kostole, Pavlice priviezli body z Jaslovských Bohuníc

Gól Pavličana Bočka, ktorým vyrovnal stav stretnutia na pôde rezervy Jaslovských Bohuníc. Foto: Ján Král

Modranka prišla do Bieleho Kostola s cieľom hrať z pevnej defenzívy a vyrážať do brejkov. V 20. minúte vybojoval v strede ihriska loptu Rakický, naviedol si ju k šestnástke do palebnej pozície a strelou k tyči otvoril skóre.

Domáci mali v prvom dejstve veľkú šancu z priameho kopu, keď loptu ideálne nasmeroval Lukačovič, výborným zákrokom sa ale zaskvel gólman Haluzický.

Po zmene strán sa Biely Kostol tlačil dopredu, Modranka však pozorne bránila a nepúšťala súpera do vyložených príležitostí.

Naopak, v 67. minúte opäť Rakický získal v strede poľa loptu, prihral napravo Gergelymu, ktorý potiahol loptu dopredu, poslal prízemný center na Lukáša Péchyho a ten z prvej do protipohybu brankára strelil druhý rozhodujúci gól.

7. liga A – 13. kolo:

Biely Kostol – Modranka 0:2 (0:1)

Góly: 20. Rakický, 67. L. Péchy

BIELY KOSTOL: Svitek – Ľ. Adámek, Lukačovič, Čmehýl, Stacho, L. Jurina, M. Jurina, Kobza, Sládeček, Gažovič, Hrašna (Kuzma, Ostrihoň, Dobrovodský)

MODRANKA: Haluzický – Boskovič, J. Sekera, Novota, Kučík, Križan, Gumbír, Rakický, L. Péchy, Valko, Gergely (P. Zvolenský, Mačák, Fančovič, Lančarič, Mar. Malženický)

Béčko Jaslovských Bohuníc posilnili na súboj s lídrom súťaže z Pavlíc aj stabilní hráči A-mužstva Poláček, Meško, Halmo.

Rezerva ŠK Blava hrala v prvom polčase s vetrom v chrbte, ohrozovala pavlickú bránu a po faule v pokutovom území sa po premenenej penalte Bachratého ujala vedenia.

Lenže potom videl červenú kartu za druhý žltý faul Moravanský a po zmene strán hrali s vetrom Pavlice.

Pavličan Poništiak (vľavo) robil v krídelných priestoroch obrancom Jaslovských Bohuníc problémy. Foto: Ján Král

Hra sa už odvíjala hlavne na polovici domácich a v 57. minúte prestrelil všetko čo mu stálo v ceste Bočko a bolo 1:1, hoci domáci reklamovali faul.

Rozhodnutie napokon prišlo až v samom závere, hosťom tri body zariadil gólom na 1:2 Lukáš Dubovský.

Pavličania si tak rovnako ako Modranka zaistili účasť na zimnom halovom turnaji, horšie ako druhí už po jeseni nebudú.

Jaslovské Bohunice B – Pavlice 1:2 (1:0)
Góly: 31. Bachratý (pen) – 57. Bočko, 90. L. Dubovský
ČK: 33. Moravanský (J. Bohunice)
JASL. BOHUNICE: Hluch – Remenár, Habala, Gajarský, Moravanský, Sokolovič, Bachratý, Poláček, Halmo, Hrabovský, Meško (Rajnic)
PAVLICE: Alchus – Práznovský, L. Kubík, L. Dubovský, Horňák, Mat. Kollár, Križan, Poništiak, Bočko, Szabó, Polednák (M. Kubík, Ivančík)

Adam Zlatohlávek z Brestovian zažiaril v zápase s Trstínom. Súperovi strelil hetrik a zariadil víťazstvo svojho tímu 3:0.

Brestovany – Trstín 3:0 (1:0)
Góly: 26., 68. a 86. A. Zlatohlávek
BRESTOVANY: Krajčovič – D. Zlatohlávek, Marek Kollár, Toráč, Rejduga, Bošácky, Mišovič, Vidovič, Kozák, Zelenay, A. Zlatohlávek (A. Sládeček, Císar, Martin Kollár, Kuchta)
TRSTÍN: Indrišek – Hlávek, Fedor, Obselka, Klokner, Puschenreiter, L. Štibraný, Javorek, Taranda, Vajsábel, Vörös

Košolná čakal na gól proti Naháču do konca prvého polčasu, keď hostí vyprevadil do šatien presným zásahom Gregušom. Do druhého dejstva nastúpil aj Michal Hrušovský a stal sa kľúčovou postavou zápasu. Jeho hetrik pomohol Košolnej k triumfu 4:0.

Košolná – Naháč 4:0 (1:0)
Góly: 45. Greguš, 68., 79. a 85. Hrušovský
KOŠOLNÁ: Kobza – Bobok, Danišovič, Mesíček, Greguš, Volek, Homoľa, Váry, T. Chudjak, Ševčík, M. Sládeček (Hrušovský)
NAHÁČ: Sollár – D. Lopatka, Kákoni, Polakovič, Martin Sersen, Habala, Marcel Sersen, Mich. Garažia, Mar. Garažia, Fančovič, M. Lopatka (Zajíček, Čavara, Lopatka)

Bučany síce viedli v Bohdanovciach po góle Bindicsa, posledné slovo ale mal domáci Nádaský, ktorý v 54. minúte vyrovnal na konečných 1:1.

Bohdanovce – Bučany 1:1 (0:1)
Góly: 54. Nádaský – 31. Bindics
BOHDANOVCE: Kopúnek – Braniša, Heriban, Sanny, Nádaský, Janec, Krivda, Greguš, I. Palšovič, Vyskoč, Novosedlík (Palšovič)
BUČANY: Putera – Vančo, Kosnáč, Tomaškovič, Bindics, Fančovič, K. Bunček, Ryšavý, Benko, Zubčák, Tanáč (Rafi, Belák, Suchoň)

Kátlovce v Hrnčiarovciach potvrdili úlohu favorita. O svojom triumfe rozhodli už do prestávky, keď viedli trojgólovým rozdielom. Po zmene strán pridal Mačica ešte svoj druhý gól a stanovil na konečných 0:4.

Hrnčiarovce – Kátlovce 0:4 (0:3)
Góly: 2. Beňo, 16. Kobetič, 44. a 50. Mačica
HRNČIAROVCE: Sit – Kralovič, Serbák, Sedlický, Jedinák, Hlinka, Vozár, Kankara, Hruška, Palkovič, Kurinec (Púchly, Jankoľa)
KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, M. Sliva, M. Hlavatovič, R. Hlavatovič, Kobetič, Slovák, Hupka, Beňo, Zemko, Mačica (A. Uváček, J. Hlavatovič)

V súboji Dolných Orešian s Ružindolom sa zaskvel hetrikom Kristián Šimonovič. Gólovo sa k nemu pridali Kulíšek a Hudek, pričom za hostí skóroval iba Janiš. Domáci tak vyhrali 5:1.

Dolné Orešany – Ružindol 5:1 (2:0)
Góly: 27. Kulíšek, 36., 60. a 76. Šimonovič (tretí z pen), 74. R. Hudek – 67. Janiš
DOL. OREŠANY: Hirner – Fogel, T. Kollár, Pospíšil, Hajdúh, Hronský, Kamenický, Šimonovič, Ščasný, R. Hudek, Kulíšek (Martišovič, Illeš)
RUŽINDOL: Uhlár – Jarábek, M. Morong, Matula, M. Turoň, Synak, D. Turoň, Tollarovič, Domorák, Janiš, Moncman

Suchá nad Parnou dosiahla štvrté víťazstvo v sezóne, Dobrú Vodu zdolala 2:0 po góloch Heregu a Miksáda. Vinohradník sa tak vyšvihol na dvanáste miesto tabuľky, na svojho súpera stráca dva body.

Suchá nad Parnou – Dobrá Voda 2:0 (2:0)
Góly: 33. Herega, 44. Miksád
SUCHÁ: Sloboda – Herega, Konečný, Macko, Šišmič, Rybařík, Brestovanský, Slovák, Miksád, Rogel, Ľ. Fridrich (Matlák, Januš)
DOB. VODA: Krížik – Dubrava, Ondruška, Paldan, Ružička, Heltko, Danko, Jankovič, Prvý, Jantoš, Fekete (Novák, Benedikovič, Kubiš)

1   OZ TJ Družstevník Pavlice 13 12 0 1 66:12 36   15
2   FO ŠK Modranka 13 12 0 1 49:11 36   18
3   OFK Bučany 13 9 2 2 36:22 29   8
4   FK Biely Kostol 12 8 2 2 53:19 26   8