Utorok 21. 11., meniny má Elvíra, zajtra Cecília.Význam mien.

Futbal, 7. liga A: Pavlice deklasovali Bohdanovce, Ružindol zvládol derby so Suchou

Vydané 5.11.2017 o 16.15, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Pavlice doma deklasovali Bohdanovce 8:1 a ďalej vedú tabuľku SWAN 7. ligy A. K víťazstvu výrazne prispel štyrmi gólmi Richard Horňák, dvakrát skóroval z penalty Polednák, po jednom zásahu pridali Bočko a Dubovský. Za hostí iba korigoval Janec.

Momentka zo zápasu Ružindol - Suchá nad Parnou. Hostia hrali v červených dresoch. Foto: Ján Král

VAM Security

Rovnaký počet bodov ako Pavlice, iba horšie skóre, má druhá Modranka. V Trstíne síce prehrávala po góle Javoreka z 18. minúty, ešte do prestávky ale otočili skóre Gergely s Mačákom. Poistku pridal v 71. minúte Lukáš Péchy. Taranda tak neskôr už len upravil na 2:3.

Dobrá Voda v prvom polčase ešte ako tak dokázala držať krok s Bielym Kostolom a prehrala ho len 2:3. Po zmene strán však padali góly už len do domácej siete, Biely Kostol si odviezol tri body za víťazstvo 7:2. Hetrikom sa v dueli zaskvel Marián Samák.

Suchá nad Parnou bola k Ružindolu počas víkendu štedrá. V sobotu v obci získal starosta Ružindola Vladimír Púčik vo voľbách do samosprávnych krajov 128 hlasov, čo bol tretí najvyšší počet v Suchej. V nedeľu hrala Suchá na ihrisku Ružindola a všetky tri body nechala domácim. Výsledok 1:0 zariadil z penalty odpískanej za faul Marián Moncman.

Futbalista Kátloviec Tomáš Mačica nadviazal na streleckú nôtu z duelu s Hrnčiarovcami aj proti Dolným Orešanom. Vďaka jeho presným zásahom vyhrali domáci 2:0. Po góle si rozdelil do oboch polčasov.

Bučany boli proti Hrnčiarovciam lepším tímom, hostia prišli s defenzívnou taktikou. V prvom polčase sa však domáci tomu prispôsobili a nevymysleli na súpera nič futbalové. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, domáci tlačili, už sa dostávali aj do šancí, ale v koncovke chýbala presnosť. Gólu sa Bučany dočkali, keď prvý dotyk s loptou v zápase premenil Paulovič na gól. To ich upokojilo, ale nedali si pozor na Sedlického a ten šesť minút pred koncom vyrovnal.

Napriek bodovému zisku Hrnčiarovce padli na dno tabuľky. O prekvapenie kola sa totiž postaral dovtedy posledný Naháč, ktorý na domácej pôde zdolal béčko Jaslovských Bohuníc 2:1. Domácich posadili na koňa góly Denisa Lopatku a Fančoviča, ktoré padli v krátkom slede. Rezerve ŠK Blava sa podarilo iba znížiť, v samom závere skóroval Bachratý.

Košolná v Brestovanoch išla rýchlo do vedenia, domáci však do 33. minúty otočili skóre gólmi Zlatohlávekovcov. V 56. minúte boli už na koni ale opäť Košolnanci, keď skóroval Homoľ a Greguš pridal svoj druhý gól. Volek potom ešte zvýšil vedenie hostí, napokon z toho bol výsledok 3:4, keď v závere ešte napol sieť domáci Zelenay.

Po piatich rokoch sa do bránky Košolnej postavil onedlho 40-ročný Peter Ševčík. Hoci inkasoval tri góly, svojím výkonom potvrdil, že je brankár ako víno. Čím starší, tým lepší.

SWAN 7. LIGA A – 14. KOLO:

Pavlice – Bohdanovce 8:1 (4:0)

Góly: 26., 29., 73. a 85. Horňák, 35. L. Dubovský, 43. a 70. Polednák (oba z pen), 64. Bočko – 68. Janec

PAVLICE: Alchus - Dunda, Kubík, Dubovský, Práznovský, Križan, Horňák, Poništiak, Bočko, Szabó, Polednák (Ivančík, Mat. Kollár, Hornaček)

BOHDANOVCE: Kopúnek - Braniša, Heriban, Sanny, Nádaský, Janec, Greguš, Ivan Palšovič, Doboš, Prekop, Peňák (Krivda, Kover, D. Palšovič)

Trstín – Modranka 2:3 (1:2)

Góly: 18. Javorek, 81. Taranda – 26. Gergely, 32. Mačák, 71. L. Péchy

TRSTÍN: Indrišek - Hlávek, Obselka, Klokner, Puschenreiter, Štibraný, Javorek, Taranda, Vajsábel, Vörös, Hetteš

MODRANKA: Haluzický - Sekera, Gumbír, Andrej Rakický , Gergely, Péchy, Kučík, Valko, Gabriel, Fančovič, Mačák (Lančarič, P. Šuran)

Dobrá Voda – Biely Kostol 2:7 (2:3)

Góly: 14. Dubrava, 23. Prvý – 2. Gažovič, 20., 45. a 56. Samák, 59. Ostrihoň, 76. a 82. Stacho

D. VODA: Krížik - Dubrava, Ondruška, Paldan, Heltko, Danko, Jankovič, Prvý, Jantoš, Chmela, Junas (Ružička, Fekete, A. Hrašna)

B. KOSTOL: Kuzma - Ľuboš Adámek , Lukačovič, Čmehýl, Ostrihoň, Jurina, Gažovič, Stacho, Nagy, Kobza, Samák (Hanzel, Gažovič)

Ružindol – Suchá nad Parnou 1:0 (1:0)

Gól: 34. Marian Moncman

RUŽINDOL: Vrábel - Babka, Morong, Minarovič, Jarábek, Horváth, Matula, Domorák, Turoň, Synak, Moncman (Vrždiak, Karády, Tollarovič, Drmola)

SUCHÁ: Sloboda - Tomáš Herega , Konečný, Macko, Šišmič, Rybařík, Brestovanský, Slovák, Miksád, Matlák, Vaško (Januš)

Kátlovce – Dolné Orešany 2:0 (1:0)

Góly: 35. a 80. T. Mačica

KÁTLOVCE: Jurkas - Krchnár, Sliva, Marek Hlavatovič, Roman Hlavatovič, Kobetič, Slovák, Hupka, Gajarský, Cibrín, Mačica (Šimončič, Beňo, Pavlík, A. Uváček, J. Hlavatovič)

D. OREŠANY: Lipovský - Rábara, Novák, Zajíc, Hronský, Pospíšil, Andrej Kamenický , Šimonovič, Tóth, Ščasný, Hudek (T. Kollár, R. Kollár, Illeš)

Bučany – Hrnčiarovce nad Parnou 1:1 (0:0)

Góly: 79. Paulovič – 84. Sedlický

BUČANY: Jamrich - Vančo, Bindics, Fančovič, Bunček, Benko, Putera, Zubčák, Tanáč, Ionel Rafi, Kosnáč (Belák, Ryšavý, Tomaškovič, Suchoň, Paulovič)

HRNČIAROVCE: Kralovič - Serbák, Tomáš Sedlický , Jedinák, Hlinka, Vozár, Hruška, Palkovič, Púchly, Kochajda, Kankara (Kurinec)

Naháč – Jaslovské Bohunice B 2:1 (0:0)

Góly: 66. D. Lopatka, 72. Fančovič – 90. Marcel Bachratý

NAHÁČ: Sollár - Denis Lopatka, Kákoni, Polakovič, Martin Sersen, Habala, Sersen, Garažia, Fančovič, Zajíček, Peter Lopatka (Čavara)

J. BOHUNICE B: Hluch - Michal Gajarský, Marcel Bachratý , Rajnic, Sokolovič, Galovič, Matovič, Martin Gajarský, Koleno, Balun, Tomašovič (Juhász, Matolek)

Brestovany – Košolná 3:4 (2:2)

Góly: 12. D. Zlatohlávek, 33. A. Zlatohlávek, 90. Zelenay – 4. a 56. Greguš, 44. Homoľa, 70. Volek

BRESTOVANY: Kostolanský - Daniel Zlatohlávek, Kollár, Toráč, Rejduga, Sládeček, Vyskoč, Mišovič, Kozák, Zelenay, Adam Zlatohlávek (Vidovič, D. Dorčiak, M. Dorčiak, Chlebek)

KOŠOLNÁ: Peter Ševčík - Kosnáč, Bobok, Roman Greguš , Volek, Homoľa, Chudjak, Miloš Ševčík, Kobza, Sládeček, Hrušovský (Váry)

1   OZ TJ Družstevník Pavlice 14 13 0 1 74:13 39   15
2   FO ŠK Modranka 14 13 0 1 52:13 39   21
3   FK Biely Kostol 14 10 2 2 64:21 32   14
4   OFK Bučany 14 9 3 2 37:23 30   6
5   TJ FC Kátlovce 14 9 1 4 39:23 28   4
6   Jaslovské Bohunice B 14 7 1 6 40:26 22   4