Spartak doma prehral so Žilinou rozdielom triedy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.11.2017, 17.07, Ján Král

Po víťaznej sérii naskočili futbalisti Spartaka na negatívnu. V treťom dueli za sebou nepoznali víťazstvo, Žiline doma podľahli 0:3.

Ivanovi Hladíkovi (vľavo) zápas so Žilinou absolútne nevyšiel. Foto: Lukáš Grinaj

Žilina nastúpila v Trnave s troma stopérmi, taktickú zmenu spravil aj domáci tréner El Maestro, na pravý kraj obrany zaradil Lukiča a do záložnej formácie vysunul Kadleca.

Do zostavy sa po zranení vrátil Čonka a bol to práve on, kto vyslal v 5. minúte prvý strelecký pokus. Na opačnej strane trafil Jánošík z desať metrov vedľa, v 12. minúte si ale všetko vynahradil.

Hladík otáľal na päťke s odkopom, loptu mu vypichol Mráz, nahral Jánošíkovi a pre toho nebol problém zblízka otvoriť skóre – 0:1.

Brankára Volešáka potom vystrašil nevydareným centrom Lukič, na dlhé minúty to ale bolo zo šancí všetko.

Andeli sa síce snažili vyrovnať, snahu a bojovnosť im uprieť nemožno, Žilina ale pôsobila ľahkonohejšie a v 37. minúte mala aj ďalšiu veľkú príležitosť.

Škvarka v šestnástke posunul do palebnej pozície Káčerovi a Vantruba musel ísť pohotovo na zem. Gól z toho nebol, pretože trnavský mladík vytiahol skutočne pohotový zákrok.

Druhý polčas začali červeno-čierni náporom, Žilina sa však veľmi rýchlo vrátila do pohody a dostávala sa do šancí. Kašša v dobrej pozícii pálil nad. Krátko na to Jánošík našiel centrom hlavu nekrytého Mráza a Vantruba musel predviesť druhý top zákrok zápasu.

Prvú tutovku Spartaka mal v 61. minúte zápasu Čanturišvili, po Greššákovom prieniku a spätnej prihrávke mal pred sebou odkrytú bránku a Chvátala, trafil ale len do obrancu Žiliny.

V 62. minúte Hladík pokazil rozohrávku, nahral na nohu Škvarkovi a žilinský tvorivý stredopoliar krásnou strelou spoza šestnástky s prispením teče zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Pre Spartak to bola očividne veľká facka a v 75. minúte prišla ďalšia. Center z pravej strany doskákal až k Mrázovi a ten prehodil Vantrubu – 0:3.

V závere mohla Žilina ešte zvýšiť svoj náskok, Vantruba najprv ukázal dobrý reflex, keď Godál stečoval loptu smerom na vlastnú bránku a za pár okamihov neskôr sa vytiahol aj pri zakončení Chvátala.

Nemohúcnosť Spartaka podčiarkla posledná šanca v zápase, keď Lukič trafil hlavou brvno a Yilmazovi chýbala pri dorážke pohotovosť.

Fortuna liga – 17. kolo:

Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:3 (0:1)

Góly: 12. Jánošík, 62. Škvarka, 75. Mráz

ŽK: Sloboda, Lovás, Godál – Mazáň, Lačný

Rozhodovali: Marhefka – Benko, Pozor

Diváci: 4405

SPARTAK: Vantruba – Lukič, Hladík, Godál, Čonka – Greššák, Sloboda – Kadlec (60. Jirka), Vlasko, Čanturišvili (69. Yilmaz) – Egho (77. Lovás). Tréner: El Maestro.

ŽILINA: Volešák – Kaša, Králik, Hancko – Diaz – Chvátal, Káčer, Škvarka (88. Cociuc), Mazáň – Jánošík (59. Špalek), Mráz (78. Lačný). Tréner: Guľa.

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Bol to veľmi dobrý výkon, chalani zvládli zápas takticky aj emočne. Potešili aj našich fanúšikov, ktorým ďakujem za takmer domáce postredie. Dokázali reagovať aj na zmeny rozostavenia, ktorou sme určite zaskočili súpera. Pre nás je to veľmi dobrý podnet, víťazstvo ale nadobudne ešte väčšiu hodnotu, ak zvládneme ďalšie dva jesenné zápasy.“

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): „Po prehre so Slovanom sme chceli ukázať reakciu. Hráči boli v poriadku, chceli sme, bojovali sme, behali sme. Určite nám niečo chýba, opäť sme si nevypracovali gólové šance. To je problém. Neviem, čo nám chýba, možno je tréner zlý. Máme teraz pred sebou veľa práce. Musíme opäť začať strieľať góly a vyhrať, to je jasné.“