Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Utorok 16. 1., meniny má Kristína, zajtra Nataša.Význam mien.

Lycos Trnavské sladovne zaviedli princípy zodpovedného podnikania

Vydané 9.12.2017 o 13.00, reklamný článok

pošli na vybrali.sme.sk

Fér ku dodávateľom, zamestnancom a komunite. Princípy zodpovedného podnikania sú čoraz viac sledované v rámci stredných i veľkých firiem.

Lycos Trnavské sladovne zaviedli princípy zodpovedného podnikania

 

Byť fér voči vlastným ľuďom, ktorí pracujú vo firme nie je totiž samozrejmosťou. Rovnako správy o problémoch s nevyplatenými faktúrami pre dodávateľov obehli len pár rokov dozadu celé Slovensko.

 

Tieto problémy sú aktuálne aj dnes, preto princípy zodpovedného podnikania sa skúmajú pri vstupe firiem do rôznych združení alebo pri podpisovaní kontraktov.

 

Rovnako sa to týka prístupu firmy ku komunitám a životnému prostrediu. V Trnave však máme slovenskú firmu, ktorá tieto procesy zvláda na výbornú. Sú ňou Lycos Trnavské sladovne, jeden z najväčších výrobcov sladu na Slovensku.

 

 

Zodpovední voči ľuďom

Slad z Trnavy sa vyváža do celého sveta. Pri výrobe piva ho používajú veľké pivovarnícke koncerny ako Heineken, Carlsberg, či Asahi. Sú to nadnárodní výrobcovia pív pod ktorých patrí aj veľa slovenských či českých pivovarov.

 

„Za 17 rokov pôsobenia v Lycose sme vybudovali v Trnave modernú firmu, ktorá produkuje špičkový slad. Sme auditovaná firma mnohými zvučnými pivovarmi, ktorým dodávame slad,“ v skratke predstavil pozíciu sladovní jej majiteľ Martin Mäsiar.

 

Počas tohto pôsobenia zaviedli celý rad opatrení, aby zabezpečili lepšie pracovné podmienky pre svojich zamestnancov.

 

Sladovne spĺňajú podmienky bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, investovali aj do modernizácie výrobných liniek, ktorými uľahčili na jednej strane zamestnancom prácu, na tej druhej aj zlepšili ľuďom pracovné prostredie.

 

„Ľudí, ktorí pre nás pracujú si vážime, pretože oni tvoria náš úspech. Bez nich by to nebolo možné, preto nielen mzda bez meškania je pre nich samozrejmosťou, ale množstvo investícií smeruje práve k zlepšovaniu pracovného prostredia, aby sa u nás cítili dobre,“ hovorí Mäsiar.

 

 

Zodpovední k okoliu

Tu však aktivity Lycosu nekončia. Rovnako zodpovedne pristupuje firma aj k ochrane životného prostredia, či podpory komunít a regiónu.

 

„Za posledné roky sme zásadne investovali do zlepšenia vplyvov výroby na životné prostredie. Išlo o niekoľko miliónové investície na zníženie prašnosti a emisií, či budovania čističiek odpadových vôd. Dnes spĺňame najprísnejšie slovenské, či európske normy,“ povedal Mäsiar.

 

Za pravdu mu dáva aj zisk certifikátu ISO 14001, ktorý dostanú len firmy, ktoré sú vyhodnotené ako priateľské k životnému prostrediu a okoliu. Lycos je však zodpovedná aj voči svojim dodávateľom. Okrem toho, že podporuje región, tak platobná disciplína firmy je výborná.

 

„Ceníme si našich dodávateľov, preto platíme vždy načas. Rovnako sa sústreďujeme na podporu lokálnych ľudí, preto aj jačmeň, ktorý je kľúčovou surovinou na výrobu sladu, nakupujeme od farmárov z Trnavy a okolia,“ vysvetľuje stratégiu majiteľ sladovní Martin Mäsiar.

 

Lycos podporuje aj rôzne charitatívne projekty, čím sa zaraďuje medzi firmy, ktorým zodpovednosť ide ruka v ruke s každodenným podnikaním.

Hlavné správy

Mnohí vodiči sneženie nezvládli, nehoda sa stala aj pri Bučanoch

Mnohí vodiči sneženie nezvládli, nehoda sa stala aj pri Bučanoch

Záchranné zložky boli počas utorka v plnej permanencii. celý článok

Muž, ktorý sa v Opoji vyhrážal policajtom, stál pred súdom

Muž, ktorý sa v Opoji vyhrážal policajtom, stál pred súdom

Súd počas pojednávania vypočuje všetkých policajtov, ktorým sa podľa obžaloby 26-ročný muž zo Serede vyhrážal. celý článok


reklama

Victory Tip 2017

reklama

Synagóga Café Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava A-mont Trnava Gašparík mäsovýroba 2017 Bábence Remax Sport House

reklama

Aktuálne video

Spartak si proti Opave napravil chuť, druhý zápas vyhral

Spartak si proti Opave napravil chuť, druhý zápas vyhral

Spartak Trnava zvíťazil v druhom prípravnom stretnutí nad Opavou 3:2. Na druhý sobotný duel hraný v Senci... pozrieť video

Neprehliadnite!

Denné menu Pozvánky

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-2°C
-2°C
-3°C

aktualizácia: 22:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama