Trnavské plavecké nádeje bodovali na šampionáte v Dolnom Kubíne

ŠPORT - Plávanie | 19.12.2017, 09.00, prispievatelia

V dňoch 8. - 10. decembra reprezentovali Trnavu starší žiaci (13 – 14 roční) na Zimných majstrovstvách Slovenska v Dolnom Kubíne. Trnavským plavcom sa veľmi dobre darilo.

Trnavské plavecké nádeje bodovali na šampionáte v Dolnom Kubíne

Štafeta žiačok s prvým miestom pre Trnavu. Foto: Peter Sukeník

V kategórii žiačok bola najúspešnejšia Nina Vadovičová (ŠG J. Herdu), ktorá si vyplávala 3 zlaté medaily v disciplínach 100 a 200 metrov prsia a 400 metrov voľný spôsob.

Na stupne víťazov sa prebojovala aj Juliana Krátka, ktorá získala 1 zlatú a 2 strieborné medaily. Anna Otília Žemberová skončila druhá v disciplínach 400 a 800 metrov voľný spôsob.

Bronislava Janáčová si vybojovala 1 bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov prsia. Barbora Lengyelová (všetky ŠG J. Herdu) získala 1 bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov prsia.

V kategórii žiakov jednoznačne dominoval František Jablčník, ktorý získal 6 zlatých medailí a zvíťazil vo všetkých disciplínach, v ktorých štartoval.

František zároveň zaplával najhodnotnejší výkon pretekov v kategórii 14-ročných plavcov. Patrik Kudla získal výbornými výkonmi 2 zlaté a 7 strieborných medailí.

Michal Uhlík (všetci ŠG J. Herdu) si vyplával 1 bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov znak.

Juliana Krátka (uprostred) po víťazných pretekoch. Foto: Peter Sukeník

Dominanciu a vynikajúci úspech plavcov STU Trnava s konečným počtom 32 medailí (14 zlatých, 11 strieborných a 7 bronzových) potvrdzujú aj víťazstvá štafiet žiačok na 4x 50 metrov polohové preteky a voľný spôsob, ako aj 4x 50 polohové preteky mix v zložení: František Jablčník, Patrik Kudla, Marko Stano, Adrián Višňovský, Nina Vadovičová, Barbora Lengyelová, Anna Otília Žemberová a Juliana Krátka.

Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ďalší plavci STU Trnava, zverenci trénerov Tatiany Bergmannovej, Ladislava Hlavatého a Rastislava Hlavatého: Tomáš Knapík, David Delinčák, Petr Tóth, Tadeáš Vajda, Ema Matúšová, Natália Janáčová, Sarah Štrbková, Ema Šurinová a Lucia Tanušková.