Trakovická interliga: Favoriti naplnili papierové predpoklady

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.12.2017, 08.31, prispievatelia

V trakovickej futbalovej interlige sa odohrali ďaľšie stretnutia. V posledných zápasoch kalendárneho roku 2017 potvrdili favoriti papierové predpoklady. Najbližšie kolo sa hrá až 6. januára 2018.

LMV HOFFENHEIM víkend nezvládol. Prehral všetky tri stretnutia, vrátane dohrávky, ale stále má na konte najväčšie prekvapenie súťaže, keď porazil ako jediný FC Partyboys. Foto: archív ph

FC Štrkáči - Galanová 5:0 (4:0)
Góly: Železník 2, P. Chudý, M. Srnec, Chorváth
ŽK: M. Tolarovič (FC Štrkáči)

Zápas začal s miernym oneskoreným vďaka El Clásicu. Gólové šance pretavili úspešne len Štrkáči a to päťkrát. Galanová svoje šance nevyužila a získala honor najimpotetnejšieho mužstva dňa.

Guadalajara - Hoffenehim 4:2 (1:0)
Góly: Bánovec, Bošácky, Kosnáč, Ľ. Ščasnovič (7m) - M. Drgoň 2
ŽK: Jaroška (Guadalajara)

Guadalajara sa na Hoffenheim nachystala kusovo takmer sto percentne, veď chýbal len Tajber. Hoffenheim potvrdil stúpajúcu formu a diváci videli vynikajúci zápas. Posledná posila Guadalajary Bánovec, dopísaná pred zápasom na súpisku, otvorila skóre. V druhom polčase Hoffenheim prepadol v útoku a nájazd využil Bošácky. Kontaktný gól vsietil Drgoň dvakrát, ale aj Guadalajara vždy dvakrát odskočila na dvojgólové vedenie.

DC Popprači - FC Partyboys 1:6 (0:2)
Góly: Kollár - Zelenay 2, P. Krajčovič 2, Husár, Gažovič

Do zápasu vstúpil tím Partyboys aktívne a Husár zavelil k odkliatiu bránky Krajčoviča. Družstvo potvrdilo úlohu favorita a o pár momentov nebolo čo riešiť. Popprači v druhom dejstve vsietili čestný úspech, ktorý si za bojovnosť zaslúžili.

FC Jagoda - Husqvarna 2:2 (1:0)
Góly: Reho 2 - M. Mužila, Galbavý
ŽK: Kraus - Blažo
ČK: Dujsík - Blažo

Záchranársky súboj mal grády od začiatku. Aj keď úvod bol ešte so smiechom, postupne sa začalo stretnutie hrotiť. Reho z Jagody z nulového uhlu otvoril skóre stretnutia. Husqvarna dostala loptu do siete ešte v prvom polčase, ale po kontakte brankára rozhodca gól neuznal. Marek Mužila po zmene strán vyrovnal, ale Reho druhým gólom naklonil misky váh na stranu Jagody. Po skrumáži v bránkovisku sa Husqvarna už tešila z gólu, ale predčasne. O päť sekúnd vsietila ale regulérny gól. V závere po súboji Gona s Dujsíkom, začala trma vrma a Dujsík s Blažom išli predčasne nie do spŕch, ale na čaj.

Štefanské kolo:
UIFK Husqvarna - FC Partyboys 1:4 (0:1)
Góly: M. Lackovič - Husár 2, P. Krajčovič, Gažovič
ŽK: Galbavý, Skurčák, M. Lackovič - Mat. Ščasnovič
ČK: Galbavý (Husqvarna)

V zápase, ktorý mal Partyboys zvládnuť lavou - zadnou, sa diali veci a vôbec to nevyzeralo, že hrá druhý s posledným. Husár síce otvoril gólový účet stretnutia, ale Husqvarna neustále hrozila. Duel bol pomerne vyrovnaný, napokon rozhodla efektivita Partyboys. Marko Mužila mal tri výborné strely, ktoré keby nahrá alebo trafí priestor brány má stretnutie ešte lepší náboj ako malo. V stretnutí zaujal kartový mariáš, ktorý zatienil víťazstvo Partyboys.

LMV Hoffenheim - FC Štrkáči 3:12 (0:6)
Góly: Tanáč, Š. Bališ, M. Drgoň - J. Krajčovič 5, M. Srnec 5, Chorvát, vlastný

Hoffenheim mal v úvode šance, ktoré nevyužil a Štrkáči z protiútokov trestali. So súperom si napokon poradili veľmi jednoducho. Na každý polčas si nechali tucet gólov, Hoffenheim už len skóre kozmeticky upravil.

DC Popprači - Guadalajara 2:5 (1:1)
Góly: Kinči, Kollár - Bališ, Kocán, Bánovec, Kosnáč, Bošácky

Popprači nastúpili s poslednou šancou na tretie miesto v štvorbodovom zápase. Nezačali ale najlepšie, keď prehrávali gólom Bališa. Do prestávky Kinči vlial nádej do radov svojho tímu. Guadalajara v druhom dejstve zabrala a stále dýcha na chrbát Partyboys i lídra tabuľky.

DC Popprači - LMV Hoffenheim 5:4 (1:2) dohrávka
Góly: I. Krajčovič 2, Kollár 2, Bunček - J. Janovič 2, Trokan, Komarňanský

Úvod do stretnutia mal Hoffenheim vynikajúci, viedol 2:0. Lenže Popprači sériou 5 gólov odskočili, keď prvý gól bol kontaktný a nakoniec veľmi dôležitý. Hoffenheim potom vrhol všetky sily do útoku, v závere skorigoval a dokonca za stavu 5:4 nastrelil žrď. Popprači sa tak osamostatnili na 4. mieste neúplnej tabuľky.