V Majcichove si pripomenuli Víta Mercela, stolnotenisový turnaj vyhral Koricina

ŠPORT - Ostatné športy | 18.1.2018, 13.00, prispievatelia

Sobota 13. januára bola pre Majcichov stolnotenisová. Domáci Table Tennis Club Majcichov prvýkrát usporiadal Memoriál Víta Mercela pre všetkých Majcichovčanov v kategórii neregistrovaných hráčov.

Zľava Jozef Koricina, Tomáš Gažovič, Jozef Švancar a Miloš Siska. Foto: Róbert Kollár

Všetci tí, ktorí si chceli zahrať pingpong a navzájom porovnať svoje stolnotenisové umenie, sa stretli v telocvični základnej školy na 1. ročníku Memoriálu Víta Mercela.

Nestor stolného tenisu v Majcichove Vít Mercel pingpongistov navždy opustil v roku 2017. Stál pri zrode pingpongu v obci a ako dorastenecký majster Slovenska vo štvorhre z roku 1949 (s Jozefom Gašparíkom) spojil svoj športový a hlavne stolnotenisový život so svojím rodným Majcichovom.

Aj preto sa predstavitelia klubu rozhodli pripomínať si ho memoriálom.

Na turnaj sa prihlásilo celkovo 19 hráčov, ktorých v úvode podujatia okrem prezidenta klubu Tibora Kollára a starostu obce Tibora Mareka privítala aj manželka Víta Mercela Nadežda Mercelová.

Účastníci turnaja odohrali najprv zápasy v troj- a štvorčlenných skupinách, po ktorých sa už súťažilo vyraďovacím systémom.

Premiérové prvenstvo si nakoniec vybojoval Jozef Koricina, ktorý počas celého turnaja stratil jediný set. Tomáš Gažovič získal druhé miesto a porazení semifinalisti Miloš Siska a Jozef Švancar obsadili zhodne tretie miesto.

Z výborne zorganizovaného turnaja si najlepšia štvorica okrem pohárov a diplomov odniesla aj knižné ceny.

Víťaz turnaja si zároveň z rúk Nadeždy Mercelovej prebral putovný pohár pre víťazov. Súčasne s memoriálom prebiehal aj neoficiálny turnaj hráčov klubu TTC Majcichov, ktorý vyhral Róbert Kollár ml.