Stolným tenistom Viktórie sa v Bratislave darilo

ŠPORT - Ostatné športy | 4.2.2018, 17.00, prispievatelia

Mládežnícka stolnotenisová sezóna v úvode roka odštartovala turnajmi Slovenského pohára takmer vo všetkých kategóriách.

Stolným tenistom Viktórie sa v Bratislave darilo

Štefan Peko (bližšie) počas semifinále proti Danielovi Oráčovi (Vranov n/Topľou). Foto: Stolnotenisové centrum

Mladší žiaci odohrali svoj turnaj 28. januára v novučkej špecializovanej hale Stolnotenisového centra v Bratislave.

Výborne si medzi 125 účastníkmi počínal Nicolas Kubala z trnavskej Viktórie, ktorého na ceste za turnajovým víťazstvom zastavil až vo finále Jakub Goldír z Prievidze.

O dva týždne skôr odohrali v tej istej hale svoj turnaj dorastenci. Kubalov oddielový kolega Štefan Peko sa v konkurencii 87 hráčov prebojoval do finále, kde mu bol súperom Jakub Zelinka z Košíc, ktorému podľahol nešťastne 2:3.

Tatiana Kukuľková a Zuzana Peková súperili medzi dorastenkami v Majcichove. Miernym prekvapením bolo celkové víťazstvo Emy Labošovej z Valalík, ktorá si v semifinále po bezchybnej hre poradila aj s Kukuľkovou. Peková obsadila siedmu priečku.

„Obaja sme predvádzali výborný stolný tenis, situáciu som mal neustále pod kontrolou. V záverečnom piatom sete som viedol už 8:3. No súper odohral niekoľko neuveriteľných úderov, ktoré ho naštartovali a nezastaviteľne nasmerovali k definitívnemu víťazstvu,“ komentoval Štefan Peko svoje finálové účinkovanie.