Boj do konca sa oplatil: Spartak rozhodol o výhre nad Senicou v nadstavenom čase

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.2.2018, 18.07, prispievatelia

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili aj v druhom zápase jarnej časti. Na domácej pôde porazili poslednú Senicu 1:0. O víťazstve Trnavčanov rozhodol v nadstavenom čase fantastickou strelou Reagy Ofosu.

Boj do konca sa oplatil: Spartak rozhodol o výhre nad Senicou v nadstavenom čase

Trnavská radosť. Foto: Lukáš Grinaj

Prvý náznak šance mali hostia. V 7. minúte sa Cuadros šikovne zbavil dvojice Sloboda – Pehlivan, kolmou prihrávkou do šestnástky vysunul Chacona, lenže sľubnú akciu Senice zastavil hvizd rozhodcu po faule na Kadleca.

Trnava pohrozila po dvoch štandardných situáciách Vlaska. Najprv po priamom kope nedôrazne hlavičkoval Egho, následne po rohu minul hlavou aj Tóth.

Vlasko zásoboval spoluhráčov aj naďalej presnými prihrávkami. V 17. minúte našiel v šestnástke Slobodu, no jeho zakončeniu chýbala razancia a v zakončení nepochodil ani hlavičkujúci Egho.

Otvoriť zápasový sumár sa pokúšal strelou spoza šestnástky Kadlec, ale jeho strelu pohotovo vyrazil Holec.

V závere prvého polčasu vypýtal pre Trnavu priamy kop Sloboda. Loptu si na ľavačku pripravil Vlasko, ale technickou strelou netrafil priestor troch žrdí.

Trnavskú ofenzívu oživil v druhom polčase Reagy Ofosu. Ten do zápasu naskočil namiesto Erika Jirku.

V 49. minúte sa po ľavej strane rútil do šance Egho, prihrávkou vyzval na skórovanie Čanturišviliho, lenže v poslednej chvíli zakročil Lupták a trnavský krídeľník už nestihol správne zareagovať. Skóre sa nemenilo.

O minútu neskôr si Čanturišvili mohol napraviť chuť. Najprv zastavil rozvíjajúcu sa akciu Senice a následne nebezpečne vypálil z hranice pokutového územia. Skvelý zákrok predviedol hosťujúci Holec.

Tlak Spartaka pokračoval. Ofosu našiel v šestnástke Egha, ten sa jedným dotykom ideálne uvoľnil, no ľavačkou opečiatkoval len brvno.

Šťastie skúšal aj Vlasko. Akciu potiahol po pravej strane, loptu si prehodil na silnejšiu ľavú nohu, ale jeho strele chýbala razancia aj presnosť.

Senica mohla zaskočiť domáce tribúny v 63. minúte. Herrera poslal do pokutového územia nebezpečný center, ten sa aj s dávkou šťastia dostal k Chaconovi, no ešte pred Vantrubom zastavil strelu Godál. Celú situáciu vyriešil odkopom Tóth.

O päť minút neskôr našiel Vaščák v šestnástke Chacona, Venezuelčan sa pokúsil strelou po zemi prekabátiť Vantrubu, ten bol však pozorný a situáciu zvládol.

Diváci nevideli gól ani v 70. minúte. Čanturišvili poslal do šestnástky nebezpečný center, lopta sa odrazila na kopačky Ofosua, ten ešte vyzval k zakončeniu Vlaska, ale ten mieril do náručia Holeca.

Bíli Andeli stupňovali tlak. V ďalších šanciach sa ocitol Egho. Najprv neuspel hlavou po priamom kope Vlaska, neskôr nevyužil prihrávku z ľavej strany po individuálnej akcii Ofosua. Rakúsky útočník síce zakončoval efektne, no nepresne.

V 85. minúte skúšal šťastie z dvadsiatich metrov Ofosu. Holec bol opäť na správnom mieste.

V nadstavenom čase fauloval pri postrannej čiare Lupták striedajúceho Briganta. Priamy kop rozohral Vlasko, k odrazenej lopte sa dostal Ofosu a z hranice pokutového územia volejom parádne rozhodol.

Fortuna liga - 21. kolo

FC Spartak Trnava - FK Senica

Gól: 90+. Ofosu

ŽK: 80. Sloboda - 53. Cuadros, 55. Vaščák, 58. Chacon, 68. Zezinho,

Diváci: 3312

Rozhodovali: Smolák – Mókoš, Berenčík

SPARTAK: Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Janso – Sloboda, Pehlivan (73. Yilmaz)– Jirka (46. Ofosu), Vlasko, Čanturišvili (84. Brigant) – Egho

SENICA: Holec – Brašeň, Práznovský, Lupták – Herrera, Sarpei, Zezinho, Ďungel (75. Richtárech) – Cuadros (75. Suchan) – Vaščák, Chacon (86. Podhorin)

Nestor El Maesto (tréner FC Spartak Trnava): „ Som veľmi hrdý, že mám tak charakterné mužstvo. Chalani sú fantastickí. Vždy bojujú do poslednej sekundy, až do samého konca. Možno je to šťastie, keď sa vyhrá v nadstavenom čase, ale bolo to tretíkrát, čo sme takto vyhrali. Možno je to aj preto, že sme kondične veľmi silní, a potom druhé polčasy dominujeme. Možno je šťastie, že sme vyhrali opäť so súperom z druhej šestky, ale keď s takýmito súpermi nestratíte z dvanástich zápasov ani bod, to už možno šťastie nie je. Máme tu víťaznú mentalitu. Zápas bol ťažký, ale očakával som to. Prvý polčas bol súper dobre organizovaný, nechcel hrať. My sme boli trochu nervózni, mali sme veľa jednoduchých technických chýb. Druhý polčas bol oveľa lepší. Dominovali sme. Mali sme veľké gólové príležitosti a dvakrát sme netrafili prázdnu bránu. Potom prišiel gól v nadstavenom čase a pre nás to je veľmi pekné.“

Ton Caanen (tréner FK Senica): „Od začiatku sme čelili veľmi ťažkému protivníkovi. Napriek tomu som hrdý, že sme zvládli organizáciu hry. Od začiatku to bol naozaj ťažký zápas. Defenzívne a takticky musím zložiť svojmu tímu veľký kompliment. Čo sa týka držania lopty je to v takýchto zápasoch veľmi náročné, ale napriek tomu chceme viac. Keď sa pozriete na možnosti, nie na veľké šance Spartaka, je to víťazstvo zaslúžené. Koniec zápasu je vtedy, keď zapíska rozhodca a my sme dostali gól naozaj v záverečných minútach zápasu.“