Spartak vo výbornom zápase po taktickom výkone vyhral v Trenčíne

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.3.2018, 17.18, Ján Král

Trenčín nad Trnavou vyhral na rohy 13:2, loptu držal na svojich kopačkách v pomere 67:36, strely boli v pomere 22:8, v rozhodujúcich štatistikách – gólových – ale triumfoval po taktickom výkone Spartak. Andeli zvíťazili v prvom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy na Sihoti 2:1, upevnili si svoje postavenie na čele tabuľky a opäť zvýšili svoje šance na zisk titulu.

Spartak vo výbornom zápase po taktickom výkone vyhral v Trenčíne

Radosť Trnavčanov po góle Erika Jirku. Foto: Lukáš Grinaj

Trenčín začal duel aktívne, zatlačil Trnavu, strely Paura a Manceho však na bránku nesmerovali. Neskôr prihrával Paur, Mance zakončoval a Vantruba vyrážal na roh.

Trnavskú obranu zamestnával pravý krídelník Gong, po jednom z jeho prienikov to pred trnavskou bránkou znova horelo, andeli však ustáli aj tento moment.

Červeno-čierni dali o sebe prvýkrát vedieť v 17. minúte, keď po Jirkovom centri hlavičkoval nepresne Egho. De facto z protiútoku mohol napnúť sieť Mance, dostal sa za obranu a napálil do brvna.

V 22. minúte dokonale platilo futbalové nedáš – dostaneš. Čivičov center z ľavej strany našiel Jirku a ten bez prípravy napálil loptu do siete – 0:1.

Trenčín pokračoval v aktivite, s Paurovou zadovkou si Vantruba poradil, na strieľanú Šulekovu prihrávku nedosiahol Mance a Ubbinkova prihrávka na päťku tiež nenašla adresáta. Individuálnu akciu Gonga ukončil odkop Tótha.

Trnavčania mali ešte šancu Vlaskom, ale lopta mu skĺzla a netrafil cieľ.

Rozhodujúci gól dal Yilmaz (v tmavom uprostred). Foto: Lukáš Grinaj

Po zmene strán Spartak zlepšil bránenie v krídelných priestoroch, kde už Azango s Gongom nemali toľko priestoru. Ofenzívne zaujímavý futbal však pokračoval, po rohových kopoch dvakrát pálil Azango, Vantruba ale bol vždy mužom na svojom mieste.

Andeli hrali trpezlivo, stiahli sa ešte hlbšie na svoju polovicu, vytrvalo sa presúvali a čakali na svoju šancu, aby vyrazili do rýchlych kontier.

Dokumentovala to 58. minúta, keď Jirka dostal pas do behu, dvakrát zakončoval, lenže prvú strelu mu zblokoval obranca a druhú brankár Šemrinec.

Neskôr si krásne vymenil loptu Yilmaz s Čanturišvilim, no Šemrinec vytiahol ďalší famózny zákrok.

V 65. minúte Trnavčania vytiahli akciu ako z veľkej knihy futbalu. Lopta putovala po osi Jirka, Vlasko, Kadlec až k Yilmazovi a striedajúci útočník z prvej zavesil loptu do siete – 0:2.

Radosť trnavského trénera El Maestra. Foto: Lukáš Grinaj

Trenčín ešte nič nevzdával, Mance sa otočil na šestnástke, mieril ale vedľa.

Potom opäť podržal svoje mužstvo Vantruba, keď dokázal vyraziť loptu aj po tutovke Skovajsu. Mladý trnavský gólman čaroval neskôr i po hlavičke Gonga.

Domácim sa napokon podarilo znížiť v 81. minúte. Po Azangovej prízemnej prihrávke sa lopta nešťastne odrazila od Oravca k Čatakovičovi a ten sa už zblízka nepomýlil.

Viac už ale Trnavčania súperovi nedovolili a zaknihovali v tejto sezóne už tretie víťazstvo nad Trenčanmi a celkovo sedemnáste v aktuálnom ročníku.

Diváci: 2026

TRENČÍN: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa (80. Kadák) – Ubbink – Gong, Oulad Omar (46. Sleegers), Paur (67. Čatakovič), Azango – Mance. Tréner: Cifranič.

SPARTAK: M. Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Čivič – Pehlivan, Greššák – Jirka (90. Ofosu), Vlasko (70. Oravec), Čanturišvili – Egho (56. Yilmaz). Tréner: N. El Maestro.

Hodnotenia trénerov v rozhovore pre RTVS:

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): "Bol to náročný zápas. V prvom polčase sme mali trochu šťastie, po zmene strán sme boli výborní. Ľudia, ktorí rozumejú futbalu, to chápu. Kto nerozumie, nerozumie, ale to je jedno. Nie je to prvýkrát, že žolík z lavičky dá za nás gól, tréner to musí trochu cítiť. V dueli dvoch veľkých tímov rozhoduje často efektivita. Môžeme povedať, že sme sa dobre bránili, hoci sa môžeme aj zlepšovať. Tešíme sa z dôležitého víťazstva. A to, že sme vyhrali tretíkrát za sebou nad Trenčínom 2:1? Možno ako všetko v tejto sezóne je to náhoda."

Vladimír Cifranič (tréner Trenčína): V prvom polčase sme si vytvorili veľké množstvo šancí, nepremenili sme ich, súper nám naopak z ojedinelého centra dal gól. Po obrátke sme podľa mňa hrali na jednu bránku, hosťom vyšla jedna brejková situácia a bohužiaľ sme zápas prehrali. Kontaktný gól prišiel neskoro, zostával ešte čas, ale už nás súper nepustil do vyloženej šance. Musíme premieňať príležitosti, ktoré si vytvoríme na začiatku zápasu a potom bude duel vyzerať úplne inak."