Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Piatok 23. 3., meniny má Adrián, zajtra Gabriel.Význam mien.

Starosta Ružindola spravil vážnu chybu, príde o mandát

Vydané 13.3.2018 o 14.43, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Polícia zastavila Vladimíra Púčika opitého za volantom.

Starosta Ružindola spravil vážnu chybu, príde o mandát

Vladimír Púčik. Foto: archív trnavskyhlas.sk


reklama

 

Starosta Ružindola Vladimír Púčik (52) spravil vážnu chybu, po ktorej príde o svoj mandát a čakajú ho i ďalšie sankcie. V piatok v noci šoféroval pri návrate z oslavy domov opitý, pri čom ho prichytila polícia.

 

V Ružindole hliadkovala jednotka z Cífera, ktorej členovia postrehli zvláštny spôsob jazdy vozidla vedeného Vladimírom Púčikom. Auto preto zastavili a šoféra podrobili kontrole.

 

"Orientačnou dychovou skúškou mu policajti namerali 0,96 mg/l alkoholu v dychu, čo sú dve promile. Muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. Jazdou pod vplyvom alkoholu sa  dopustil prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v tzv. super rýchlom konaní ho poverený obvinil a spracoval návrh na podanie obžaloby," uviedla trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Porta

reklama

 

Sudca Púčika uznal vinným a uložil mu pokutu 2500 eur. Ak by ju nezaplatil, musel by ísť na tri mesiace do väzenia. Taktiež dostal zákaz viesť motorové vozidlo tri roky. Trestný rozkaz ale ešte nie je právoplatný.

 

"Spravil som chybu, musím za to niesť následky a bojovať s tým," povedal uvedomujúc si svoju chybu Púčik. Pridal, že celú vec veľmi ľutuje.

 

Vladimír Púčik stojí na čele Ružindola už 28 rokov, ide o najdlhšie slúžiaceho starostu v širokom regióne. Svoje bohaté skúsenosti z vedenia samosprávy odovzdáva aj ako predseda Združenia miest a obcí Slovenska, región Jaslovské Bohunice.

 

Vystupuje i ako podpredseda predstavenstva vodárenskej spoločnosti Tavos, aktívne sa angažuje pri športe. V Oblastnom futbalovom zväze Trnava patrí k členom výkonného výboru.

 

Známe je, že zastrešuje futbalové družstvo starostov na medzinárodných turnajoch i rôznych exhibíciách.

 

Po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia súdu bude musieť Vladimír Púčik opustiť pozíciu starostu, obec povedie do jesenných volieb jeho zástupca.

 

Na otázku, či sa bude prípadne opäť uchádzať o zvolenie do funkcie starostu, povedal: "Na to, aby som si to premyslel, budem mať čas do novembra. Uvidíme, ako sa k tomu postavia ľudia v dedine. Nasilu kandidovať nebudem, iba ak bude záujem o moje služby."

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Ultras Spartaka sa vracajú na tribúny, chcú vytvoriť skvelú atmosféru

Ultras Spartaka sa vracajú na tribúny, chcú vytvoriť skvelú atmosféru

Ultra fanúšikovia Spartaka sa vracajú na tribúny. Oznámili to vo štvrtok vo vyhlásení prostredníctvom svojej... celý článok

Na Kopánke prišlo k dopravnej nehode, vozidlo zramovalo verejné osvetlenie

Na Kopánke prišlo k dopravnej nehode, vozidlo zramovalo verejné osvetlenie

K vážnym zraneniam podľa predbežných informácií našťastie neprišlo. celý článok

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama