Skvelé! Spartak zdolal v derby Slovan a má titul na dosah

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.4.2018, 18.02, Ján Král

Andeli v derby podali oduševnený výkon a zdolali súpera po nádhernom góle Ofosuho 1:0. Zápas v City Arene – Štadióne Antona Malatinského sledovalo viac ako 13-tisíc divákov.

Skvelé! Spartak zdolal v derby Slovan a má titul na dosah

Reagy Ofosu (v červeno-čiernom) strelil rozhodujúci gól zápasu. Foto: Juraj Cisár

Zápasu Spartaka so Slovanom nechýbali emócie, hralo sa bojovne s veľkým dôrazom. Prvú šancu mal Pekár, v šestnástke ale netrafil dobre odrazenú loptu a Šullu poriadne neohrozil.

Na opačnej strane pálil po sóle Moha, Hladík loptu tečoval nad bránku a bol z toho iba roh.

V 21. minúte prišla Trnava o zraneného kapitána Greššáka. Na ihrisko prišiel Ofosu a na post defenzívneho záložníka sa k Slobodovi zasunul Čanturišvili.

V 33. minúte zoskratoval slovanista Čavrič, po slovnej výmene s Čanturišvilim gruzínskeho legionára Spartaka mimo hry skopol a videl červenú kartu.

Andeli sa aj po tomto momente sústreďovali hlavne na pozornú defenzívu, z diaľky skúsil šťastie nepresne Jirka, podobne pochodil aj slovanista Božikov.

Veľkú šancu mal v závere prvého dejstva Bajrič, z voleja trafil z pätnásť metrov tesne vedľa žrde.

Ultras Spartaka predviedli pri nástupe hráčov pôsobivé choreo. Foto: Juraj Cisár

Do druhého dejstva vstúpili Trnavčania aktívne a odmeny sa dočkali v 56. minúte. Ofosu urobil z obrany Slovana trhací kalendár, v šestnástke si kľučkami vytvoril priestor na zakončenie a poslal Spartak do vedenia.

Po hodine hry sa ocitol v dobrej pozícii Čanturišvili, namieril však nad bránku. V 78. minúte Kadlec našiel kolmicou do šestnástky Egha. Šancu mal aj Pekár, Šullovi jeho rana vypadla, loptu ale zastavil ešte pred čiarou.

Andeli podnikli v ďalšom priebehu viaceré dobré kontry, do zdarného konca ich ale nedotiahli. V závere vyslal na Chudého nebezpečný pokus Hološko, trnavský brankár sa zaskočiť nenechal.

V závere útočil so Slovanom už aj brankár Šulla, andeli odvrátili loptu na polovicu ihriska, odkiaľ sa rútil na odkrytú bránku Čanturišvili, ale zbytočne volil kľučku proti obrancovi a šancu na druhý gól Spartaka pochoval.

Nič to ale nezmenilo na víťazstve Trnavy, po ktorom sa spartakovci priblížili k majstrovskému titulu, pretože šesť kôl pred koncom majú na Slovan už desaťbodový náskok.

Fortuna liga– 4. kolo nadstavbovej časti skupiny o titul:

Spartak Trnava – Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 56. Ofosu

ŽK: Čivič, Godál, Čanturišvili, Egho - De Kamps, Holman, Božikov

ČK: 33. Čavrič (Slovan)

Rozhodovali: Očenáš – Hancko, D. Hrčka

Diváci: 13123

SPARTAK: Chudý – Kadlec, Hladík (83. Oravec), Godál, Čivič (69. Janso) – Sloboda, Greššák (21. Ofosu) – Jirka, Pekár, Čanturišvili – Egho. Tréner: Nestor El Maestro.

SLOVAN: Šulla – Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič (76. Nono) – De Kamps (67. Vittek) – Čavrič, Holman (83. Hološko), Rabiu, Moha - Šporar. Tréner: M. Ševela.

Martin Ševela (tréner Slovana): „Predviedli sme solídnu hru, od začiatku sme boli aktívni, držali sme loptu, dominovali sme, ale efektivita nebola taká, ako by som si predstavoval. Chceli sme byť ešte viac nebezpeční v súperovej šestnástke. Sporné momenty nehrali v náš prospech, či kontakt v pokutovom území na Čavriča, či neskôr jeho vylúčenie. Po červenej karte sme to museli trochu preskupiť, ale nehrali sme z defenzívy, pretože naším cieľom bolo dnes vyhrať. Snažili sme sa tomu všetko podriadiť, nebolo jednoduché hrať proti jedenástim chlapom, ktorých zdobí defenzíva a majú smrtiace brejky. Neustrážili sme v druhom polčase akciu, keď sa individuálne presadil Ofosu a týmto gólom rozhodol o výsledku. Na konci sme chceli hrať na troch útočníkov, ale nič to neprinieslo, iba závary v pokutovom území. Herne to bolo solídne, výsledkovo ale určite nie.“

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): „Najdôležitejšie je, že my musíme zostať skromní, na zemi a pokračovať v našej práci. Pre nás je súboj s Ružomberkom ešte dôležitejší zápas ako dnešný. Tešilo ma, že sme mali obrovskú podporu divákov, bez toho by taký výkon bol nemožný. Dúfam, očakávam, že toto nebolo len kvôli Slovanu, diváci musia rozumieť, že všetky zápasy sú pre nás finále a príde ich ešte viac a všetci spolu budeme hrať emotívny a silný futbal a najbližší zápas vyhráme. Chýbalo nám veľa dôležitých hráčov, Tóth, Pehlivan, Čonka, ktorí hrali väčšinu duelov. Počas zápasu sa zranili Greššák, Čivič aj Hladík. Nebolo to o taktike, bolo to o charaktere a srdci, bez divákov by to určite nešlo. Som však smutný, že až v 26. kole to prišlo prvýkrát. Možno, keby to bolo v každom zápase, už je sezóna ukončená. Verím, že budeme mať takú podporu aj v dueloch s Ružomberkom doma aj vonku a v ďalších súbojoch. To je veľmi dôležité.“