Futbal, 7. liga A: Modranka stratila body s Košolnou, Pavlice zvládli zápas s Kátlovcami

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.4.2018, 21.25, prispievatelia

Na čele tabuľky prišlo k zmene.

Futbal, 7. liga A: Modranka stratila body s Košolnou, Pavlice zvládli zápas s Kátlovcami

Pavličania využili zaváhanie Modranky a vyšvihli sa na čelo tabuľky. Archívne foto: Ján Král

Futbalisti Modranky doma len remizovali s Košolnou 2:2. Hostia išli do vedenia už vo 4. minúte po góle Mateja Homoľu. Papierový favorit však dokázal ešte do prestávky vyrovnať a v 78. minúte aj skóre otočiť. Oba presné zásahy si pripísal na strelecký účet Jaroslav Mačák. Lenže domáca radosť ešte nestihla utíchnuť a Košolná zásluhou Tomáša Chudjaka vyrovnala.

Pavlice zvládli zápas v Kátlovciach, kde vyhrali 4:2. Dostali sa tak na čelo ligovej tabuľky, aj keď len o skóre pred Modrankou. Hostí potiahol hetrikom najlepší strelec súťaže Adam Polednák, ktorý má momentálne na účte už 46 gólov. Za Pavlice sa ešte presadil aj Martin Stilla. Za Kátlovce triafali presne Alan Uváček a Adam Pavlík.

Trstín prehrával s Bučanmi už v polčasovej prestávke 0:4. Hostia pokračovali v tlaku aj naďalej v 80. minúte bolo už 0:7. O čestný gól Trstína sa postaral v závere zápasu Martin Vavro. Za Bučany zažiaril hetrikom Martin Fančovič.

Ružindol a Naháč si body rozdelili po výsledku 2:2. Domácich poslal do vedenia Pavol Tollarovič, ale hostia v druhom polčase skóre otočili po presných zásahoch Martina Sersena a Ondreja Holického. Posledné slovo mal Ružindol. Finálnu bodku za zápasom dal Marian Moncman.

Brestovany viedli po prvom polčase v Dobrej Vode 2:1, ale nakoniec odchádzali domov sklamaní. Postarala sa o to dvojica Martin Paldan a Matej Danko, ktorí rozhodli o tom, že tri body zostali v Dobrej Vode.

Suchá nad Parnou porazila Bohdanovce 2:1. Fanúšikovia videli góly len v prvom polčase. Suchá išla do vedenia po pokutovom kope Miroslava Rogela. Bohdanovce odpovedali v 44. minúte po strele Tibora Lenivého, lenže ešte do prestávke stihol pridať druhý gól v zápase Miroslav Rogel.

Dolné Orešany nestačili pred domácimi divákmi na futbalistov Hrnčiaroviec nad Parnou a prehrali 1:3. Skóre zápasu otvoril hosťujúci hosťujúci Ivan Jedinák. Ešte pred ním však zahodil pokutový kop domáci Vladimír Kulíšek. Dolné Orešany vyrovnali v 34. minúte zásluhou Marcela Šaštinského. Po zmene strán išli Hrnčiarovce opäť do vedenia. Tentoraz po presnom zásahu Petra Vozára. V 71. minúte uzavrel zápasový sumár druhým gólom v stretnutí Ivan Jedinák.

7. liga A – 22. kolo:

Trstín – Bučany 1:7 (0:4)
Góly: 87. Vavro - 3. a 18. Bunček (druhý z pen.), 5., 32. a 74. Fančovič, 53. Bindics, 80. Benko
TRSTÍN: Obselka – Zuzčák, Palkovič, Fedor, Hlávek, Štibraný, Vavro, Puschenreiter, Ormandy, Taranda, Vörös (Vajsábel, Indrišek)
BUČANY: Jamrich – Bindics, Fančovič, Bunček, Zubčák, Benko, Mračník, Tanáč, Ryšavý, Rafi, Kosnáč (Belák, Malich, Loti)

Kátlovce – Pavlice 0:1 (2:4)
Góly: 65. Uváček, 83. Pavlík – 4. Štilla, 67., 69. a 89. Adam Polednák
KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, Hupka, Vagovič, Sliva, Kobetič, Vyhlidal, Pavlík, R. Hlavatovič, Gajarský, Šimončič (Uváček, J. Hlavatovič, Cibrín, Slovák)
PAVLICE: Alchus – Horňák, Dubovský, Kubík, Križan, Bočko, Štilla, Poništiak, Cintula, Szabó, Polednák (Práznovský, Dunda)

Ružindol – Naháč 2:2 (1:0)
Góly: 30. Tollarovič, 84. Moncman – 69 Sersen, 83. Holický
RUŽINDOL: Uhlár – Babka, Karády, Minarovič, Turoň, Kubíček, Matula, Tollarovič, Bartoš, Synak, Moncman (Vernillat, Turoň)
NAHÁČ: Sollár – Boledovič, D. Lopatka, M. Lopatka, Martin Sersen, Fančovič, Kákoni, Bartko, Přikryl, Marcel Sersen, Čavara (Holický)