Futbal, 7. liga A: Košolná strelila Dobrej Vode desať gólov, Brestovany Ružindolu šesť

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.4.2018, 19.06, Ján Král

Pavlice v šlágri kola prehrávali s Bučanmi, keď sieť napol v 23. minúte Benko. Bojovú zástavu dvihol po polhodine hry Polednák a po zmene strán jeho kolega z útoku Szabó poslal favorita do vedenia. Lenže Benko skóroval aj druhýkrát a zo zápasu bola dráma. Zápas napokon rozlúskol Štilla, keď gólom z 80. minúty zariadil Pavliciam výhru 3:2.

Stredopoliar Brestovian Tomáš Wesolovski (v bielom) strieľa gól do siete Ružindola popri stopérovi Matejovi Kubíčkovi a bezmocnom brankárovi Tomášovi Uhlárovi. Foto: Ján Král

Hrnčiarovce remizovali so Suchou nad Parnou 3:3. Skóre otvoril hneď z prvej akcie zápasu Ivan Jedinák, ale v tretej minúte bolo vyrovnané zásluhou Adriána Benkovského. Dve minúty stačili v druhom polčase hosťom na góly Petra Januša a Mareka Slováka, ale na výhru to nestačilo. V 55. minúte znížil mladší Peter Vozár na 2:3 a o 180 sekúnd premenil penaltu Jedinák.

Kátlovce podľa očakávania nedali šancu domácemu Naháču a vyhrali 2:0. Oba presné zásahy si na svoje konto pripísal Adam Pavlík, do každého z polčasov si nechal jeden.

Dolným Orešanom na body s Trstínom nestačili ani dva góly Vladimíra Kulíška. Za hostí skórovali Hlávek, Klokner a Daniš a vyhrali 3:2.

Bohdanovce prekvapili na úkor favorizovaného Bieleho Kostola. Hostia síce viedli po góle Sládečka, lenže o chvíľu vyrovnal Heriban a rovnaký hráč strelil v 70. minúte aj víťazný gól na 2:1. V závere sa dvakrát červenalo pred očami domácim hráčom. Najprv išiel za druhý žltý faul predčasne pod sprchy Sanny a zakrátko aj Doboš.

Zápas Košolná - Dobrá Voda mal jednoznačný priebeh, vymaľované bolo už v 25. minúte, keď domáci viedli štvorgólovým rozdielom. Napokon súpera rozdrvili 10:1, keď hetrik zaznamenali Volek a Holekši. Hostia odohrali zápas bez jediného hráča na striedanie, ku cti im slúži, že sa nevzdali a po zmene strán aj Heltkom skórovali.

Brestovany vybehli na Ružindol zhurta, súpera vysoko napádali a nútili k chybám. Po jednej z nich sa lopty zmocnil Wesolovski a už v 5. minúte poslal domácich do vedenia. Góly pribúdali, napokon sa skóre zastavilo na údaji 6:2. Wesolovski mohol byť mužom zápasu, pretože po zmene strán pridal ešte jeden gól, nepremenil však penaltu a tak hetrik nedosiahol. Dva góly strelil za Brestovany aj Adamík.

SWAN 7. LIGA A – 23. KOLO:

Hrnčiarovce nad Parnou – Suchá nad Parnou 3:3 (1:1)
Góly:1. a 58. Jedinák (druhý z pen), 55. P. Vozár – 3. Benkovský, 49. Januš, 50. Slovák,
HRNČIAROVCE: Riha – Serbák, Kankara, Lukačik, Jedinák, Vozár, Palkovič, Sedlický, Vozár, Hilko, Trulík (Hruška, Banič, Brimus)
SUCHÁ: Kandera – Hrušovský, Januš, A. Benkovský, Rybařík, Slovák, Rogel, Izakovič, Miksád, Burian, Valovič (Matlák, Macko)

Naháč – Kátlovce 0:2 (0:1)
Góly: 28. a 56. A. Pavlík
NAHÁČ: Sollár – D. Lopatka, Martin Sersen, Fančovič, Kákoni, Bartko, Přikryl, Marcel Sersen, Čavara, Maška, Zajíček (I. Lopatka, Boledovič)
KÁTLOVCE: Zemko – Hupka, Sliva, Vyhlidal, A. Pavlík, R. Hlavatovič, Šimončič, Slovák, Uváček, Babečka, Depeš (T. Pavlík, J. Hlavatovič)

Dolné Orešany – Trstín 2:3 (1:2)
Góly: 34. a 89. Kulíšek - 30. Hlávek, 40. Klokner, 78. Daniš
DOL. OREŠANY: Lipovský - Braniš, Fogel, Novák, Augustín, Vandák, Hronský, Kamenický, Tóth, Hudek, Kulíšek (Illeš, R. Kollár)
TRSTÍN: Indrišek - Miškovič, Hlávek, Puschenreiter, Zuzčák, L. Štibraný, Vavro, Klokner, Vajsábel, Taranda, Daniš (Fedor, Obselka)

Bohdanovce – Biely Kostol 2:1 (1:1)
Góly: 30. a 70. Heriban - 29. P. Sládeček
ČK: 88. Sanny, 90. Doboš (obaja Bohdanovce)
BOHDANOVCE: Kessl - Heriban, Sanny, Arpáš, Brestovanský, Novosedlík, Palšovič, Lenivý, Krivda, Doboš, Dufek (Greguš, Kosík, Nádaský, Bočko)
BIELY KOSTOL: Hanzel - Kobza, Adámek, Stacho, Nagy, Čmehýl, M. Jurina, Gažovič, Daniška, Sládeček, Ostrihoň (Samák, Dobrovodský, Podstrelený)

Košolná – Dobrá Voda 10:1 (5:0)
Góly: 11., 20.. a 25. A. Volek, 22., 45. a 54. Holekši, 50. M. Sládeček, 57. Bobok, 61. a 85. Chudjak - 67. Heltko
KOŠOLNÁ: D. Hudek - Bobok, Martinkovič, Holekši, Zachar, A. Volek, Homoľa, T. Chudjak, Čavara, M. Sládeček, Hrušovský (Mesíček, Konečný)
DOB. VODA: Krížik - Ondruška, Paldan, Heltko, Danko, Jantoš, Benedikovič, Ladvenica, Lukačovič, Suchán, Klčo

Brestovany – Ružindol 6:2 (3:1)
Góly: 5. a 73. Wesolovski, 16. a 82. Adamík, 26. Vidovič, 53. Čulák - 40. Janiš, 56. Moncman (pen)
BRESTOVANY: Tomík - Rendek, M. Dorčiak, Rejduga, A. Sládeček, Wesolovski, Adamík, Kollár, Vidovič, Spevák, Čulák (Toráč, A. Zlatohlávek, Vyskoč, D. Zlatohlávek, M. Sládeček)
RUŽINDOL: Uhlár - Minarovič, Karády, Kubíček, M. Turoň, Bartoš, Matula, Janiš, Horváth, Synak, Moncman (Drmola)

Pavlice - Bučany 3:2 (1:1)
Góly: 32. Polednák, 57. Szabó, 80. Štilla - 23. a 63. Benko
PAVLICE: Alchus - Horňák, L. Kubík, Práznovský, Križan, Bočko, Štilla, Poništiak, Cintula, Szabó, Polednák (Dunda, Ivančík, Štora)
BUČANY: Jamrich - Bindics, Bunček, Tomaškovič, Zubčák, Benko, Belák, Paulovič, Mračník, Ryšavý, Rafi (Malich, Putera)

voľno: Modranka

1   OZ TJ Družstevník Pavlice 21 18 2 1 101:23 56 16 23