Stolný tenis: Trnavské gymnazistky majsterkami republiky, Gašparíkova uspela v Rači

ŠPORT - Ostatné športy | 10.5.2018, 13.00, prispievatelia

S blížiacim sa koncom školského roka dospeli do finále aj školské stolnotenisové súťaže. Družstvo dievčat Gymnázia Jána Hollého v Trnave sa postupne prebojovalo na majstrovstvá SR stredných škôl, ktoré sa konali 18. – 19. apríla v Národnom stolnotenisovom centre v Bratislave.

Stolný tenis: Trnavské gymnazistky majsterkami republiky, Gašparíkova uspela v Rači

Víťazný tím. Foto: KST Viktória

Dievčatá v zložení Tatiana Kukuľková, Zuzana Peková (obe KST Viktória Trnava), Martina Čápková a Nikola Šturdíková si vybojovali celkové prvenstvo a titul majstra SR pre rok 2018.

Na stupni víťazov za sebou nechali školské tímy z Topoľčian a Čane. Medzi chlapcami si majstrovský titul odviezlo družstvo Košíc.

IVAN PEKO

Triumf Lucie Gašparíkovej

V nedeľu 29. 4. 2018 sa v Národnom stolnotenisovom centre v bratislavskej Rači uskutočnili Majstrovstvá regiónu Bratislava-Trnava v stolnom tenise v kategóriách mladšie žiactvo a dorast pre rok 2018.

Pre klub TTC Majcichov znamenal regionálny šampionát víťazstvo v kategórii dorasteniek.

Na vrcholnom mládežníckom podujatí bratislavsko-trnavského regiónu sa zúčastnilo spolu 85 hráčov.

Víťazi bodovacích turnajov v kategóriách mladšieho žiactva a dorastu si najskôr prevzali poháre za celkové víťazstvo v sezóne 2017/2018.

V kategórii dorastu sa tentoraz Majcichovčanom síce ušla len jedna medaila, zato tá najcennejšia. Medzi dievčatami sa o ňu postarala Lucia Gašparíková, ktorá si poradila so všetkými súperkami vrátane celkovej víťazky Pohára BA/TT Veroniky Drobovej.

Lucia tak získala nakoniec 1. miesto a stala sa majsterkou regiónu BA/TT.

Majsterka regiónu BA-TT Lucia Gašparíková s trénerom Róbertom Kollárom. Foto: Richard Kollár

Medzi chlapcami sa Richard Kollár dostal do vyraďovacích bojov, kde však v boji o medailu podľahol Kristiánovi Doubekovi tesne 2:3.

Medaila mu tak ušla len o vlások, pričom obsadil 5. až 8. miesto. Víťazom v kategórii dorastu sa stal Jakub Gregor z Karlovej Vsi.

V kategórii mladších žiakov Filip Krajčovič taktiež postúpil do vyraďovacích bojov. V zápase o postup medzi najlepších štyroch však podľahol neskoršiemu víťazovi Viktorovi Kopcovi z Malaciek 2:3 a obsadil 5. až 8. miesto.

Aj medzi mladšími žiačkami Petronela Krajčovičová postúpila zo skupiny a nakoniec obsadila 9. až 12. miesto. Zvíťazila Nina Darovcová z Karlovej Vsi.