Na záverečný zápas majstrovskej sezóny Spartaka prišlo viac ako 17-tisíc divákov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.5.2018, 19.18, Ján Král

Spartak Trnava v záverečnom dueli podľahol trenčianskemu AS 0:2. Nič to ale nezmenilo na tom, že si po stretnutí prevzal pohár pre víťaza Fortuna ligy. Duel sledovalo podľa oficiálneho údaju rekordných 17 113 divákov, stretnutiu vytvorili výbornú kulisu, viackrát zaznel chorál Titul je náš.

Choreo fanúšikov Spartaka pri nástupe hráčov na plochu. Foto: Juraj Cisár

Ultras Spartaka pripravili pri úvodnom nástupe celotribúnové choreo s červených a čiernych kartónov, na ktorých sa vynímal žltý nápis Titul je náš. Naprieč celou tribúnou sa počas zápasu týčil transparent s rokmi, keď Trnava získala titul. Nechýbal už ani rok 2018.

Na svoj posledný zápas v drese Spartaka nastúpili Martin Vantruba a Yasin Pehlivan, u ktorých už je jasné, že po sezóne z klubu odchádzajú.

S rozhodcovskou kariérou sa v stretnutí lúčil aj Juraj Lieskovský. Pre duelom si zároveň prebral cenu pre najkrajší gól uplynulého mesiaca spartakovec Marvin Egho.

Do zápasu lepšie vstúpila Trnava, po štandardke Vlaska mal gól na hlave Čivič, neskôr zamestnal zo vzdušného priestoru Šemrinca aj Tóth. Eghovo zakončenie vykopol brankár Trenčína nohou a nezvyzrel na neho ani Vlasko, ktorý videl vybehnutého Šemrinca a poslal loptu na bránku takmer z polovice ihriska, o pár čísiel sa však jeho strela vychýlila.

Trenčín udrel v 25. minúte po nevinne vyzerajúcej akcii, center z pravej strany Čivič odvrátil nedostatočne, lopta sa vrátila, Sleegers bol v pretláčacom súboji pevnejší v základoch ako trnavský bek a z otočky poslal loptu za Vantrubov chrbát – 0:1.

Taktovku hry prevzal Trenčín, Sleegersovu strelu Vantruba zlikvidoval, neskôr musel ísť pod nohy a na dvakrát hasiť pri šanci Beridzeho.

Neskôr trnavský mladík vytiahol aj Beridzeho zakončenie z hranice šestnástky na roh a s postupom času kryl aj Sleegersov ďalekonosný pokus.

Po zmene strán dal do pozoru Vantrubu nepríjemnou strelou Čatakovič. Na opačnej strane mal dve gólové šance Egho. Pri prvej v páde nedokázal dostatočne usmerniť loptu, pri druhej jeho hlavičku chytil Šemrinec.

V 70. minúte po zaváhaní trnavskej obrany opečiatkoval Čatakovič tyč. Vyrovnanie mal na hlave v 79. minúte Lovás, po Vlaskovom centri však netrafil bránku.

Zápisom do gólových štatistík pohrdol aj striedajúci Oravec, keď zo sedem metrov zle trafil loptu a Šemrinec tak nemal problém so zákrokom.

Naopak, Trenčín pridal ešte jeden gól. V 87. minúte unikol Azango, obišiel aj vybiehajúceho Vantrubu, naservíroval do päťky prudkú prihrávku Čatakovičovi a ten v páde zasunul loptu do siete.

V závere mohol pridať rovnaký hráč ešte jeden gól, na Beridzeho strieľanú prihrávku na zadnú žrď však tentoraz nedosiahol.