Futbal, 7. liga A: Modranka remizovala s Bielym Kostolom, Pavlice majú istotu postupu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.6.2018, 20.43, prispievatelia

Pavlice síce mali v 28. kole SWAN 7. ligy A voľno, napriek tomu nadobudli istotu postupu do vyššej súťaže. Po remíze Modranky s Bielym Kostolom majú dve kolá pred koncom súťaže nedostižný sedembodový náskok na čele tabuľky.

Futbal, 7. liga A: Modranka remizovala s Bielym Kostolom, Pavlice majú istotu postupu

Bučany mali strelecký deň, Kristián Bunček (na fotografii) zaznamenal hetrik, jeho kolega Tomáš Benko dal až päť gólov. Archívne foto: Ján Král

Biely Kostol vyhrával po polčase nad Modrankou na jej pôde už 4:0, ale ani dva góly Danišku a presné zásahy Lukáša Jurinu a Petra Sedláčka na tri body hosťom nestačili. Domáci vystriedali brankára a v 71. minúte bolo skóre vyrovnané. Dvakrát skóroval Lukáš Péchy, pridali sa Hajko a Sekera.

Brestovany vyhrali v Trstíne 3:2, v poslednej minúte zápasu o tom rozhodol Čulák. Hostia viedli po góle Adama Zlahohávka, v druhom polčase premenili oba tímy pokutové kopy a keď Hlávek vyrovnal na 2:2 zdalo sa byť o deľbe bodov rozhodnuté. Napokon však spomínaný Čulák vybavil tri body pre Brestovany.

Košolná porazila Naháč na jeho pôde 7:0. Dva góly víťazov dal striedajúci Kosnáč, po jednom presnom zásahu zaznamenali Chudjak, Volek, Homoľa, Holekši a Hrušovský.

Kátlovce remizovali s Hrnčiarovcami 3:3 po divokom priebehu zápasu. Po góle Brimusa viedli hostia, ale gólmi Adama Pavlíka a Romana Hlavatoviča bolo skóre razom v prospech Kátloviec. Lenže Ivan Jedinák do polčasu vyrovnal a keď mladší z dvoch Petrov Vozárov poslal Hrnčiarovce do vedenia v 88. minúte, zdalo sa byť o víťazovi rozhodnuté. Bod pre domácich zachránil v poslednej minúte Adam Pavlík, hoci jeho celok už hral bez vylúčeného Romana Hlavatoviča.

Ani vedúci gól v prvej minúte od Kamenického nezaskočil Ružindol a po troch góloch vyhral nad Dolnými Orešanmi 3:1. Ešte v prvej časti hry otočili skóre Moncman a Synak, v 66. minúte pridal poistku Bartoš.

Dobrá Voda porazila na domácej tráve Suchú 4:2. Na polčasových 1:1 nadviazali domáci po zmene strán ešte tromi gólmi, kým hostia iba jedným. Suchá pomohla súperovi aj dvomi vlastnými gólmi, v každom z polčasov si strelila jeden.

Bučany v dueli s Bohdanovcami od začiatku dominovali. Skóre zápasu otvoril do prázdnej brány Vančo. Hostia pôsobili veľmi odovzdane a domáci to využívali na rýchle útoky do otvorených priestorov. Do polčasu sa ešte presadili Bunček s Benkom, títo dvaja v druhom polčase doslova roztrhali hosťujúcu obranu, Benko strelil päť gólov, Bunček tri. Celé domáce mužstvo pôsobilo veľmi dobre a schuti si zastrieľalo a vyprevadilo hostí z Bohdanoviec po debakli 11:0.

SWAN 7. LIGA A –28. KOLO:

Trstín – Brestovany 2:3 (0:1)

Góly: 51. Palkovič (z pen), 88. Hlávek – 6. A. Zlatohlávek, 75. Vidovič (z pen), 90. Čulák

TRSTÍN: Zuzčák – Obselka, Palkovič, Miškovič, Štibraný, Vavro, Taranda, Boledovič, Vörös, Fedor, Hlávek (Vajsábel)

BRESTOVANY: Kostolanský – Rendek, D. Zlatohlávek, Dorčiak, Rejduga, Sládeček, Wesolowski, Kollár, Spevák, Čulák, A. Zlatohlávek (Bošácky, Toráč, Vidovič, Vyskoč)

Naháč – Košolná 0:7 (0:2)

Góly: 17. Chudjak, 44. Volek, 55. a 71. Kosnáč, 79. Homoľa, 84. Holekši, 89. Hrušovský

NAHÁČ: Sollár – Kákoni, Maška, Zajíček, P. Lopatka, Fančovič, Holický, Marcel Sersen, Martin Sersen, Boledovič, D. Lopatka

KOŠOLNÁ: Hudek – Bobok, Martinkovič, Holekši, Zachar, Volek, Homoľa, Chudják, Mesíček, Sládeček, Hrušovský (Kosnáč, Magula)

Bučany – Bohdanovce 11:0 (3:0)

Góly: 8. a 58. Vančo, 30., 47. a 74. Bunček, 65. Paulovič, 42., 62., 71., 76. a 82. Benko

BUČANY: Jamrich – Vančo, Malich, Bunček, Zubčák, Benko, Paulovič, Mračník, Tanáč, Ryšavý (Loti, Tomaškovič, Suchoň)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Nádaský, Sanny, Arpáš, Heriban, Kover, Kosík, Janec, Novosedlík, Braniša, Brestovanský (D. Palšovič, I. Palšovič)

Kátlovce – Hrnčiarovce 3:3 (2:2)

Góly: 32. a 90. A. Pavlík, 35. R. Hlavatovič – 26. Brimus, 45. Jedinák, 87. Vozár

ČK: 89. R. Hlavatovič

KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, Hupka, Sliva, R. Hlavatovič, Uváček, Kobetič, T. Pavlík, Slovák, Vyhlidal, A. Pavlík (Šimončič, Zemko,

HRNČIAROVCE: Riha – Serbák, Kralovič, Lukačik, Vozár, Hruška, Kyselica, Jedinák, Vozár, Púchly, Brimus (Banič, Jankoľa)

Ružindol – Dolné Orešany 3:1 (2:1)

Góly: 26. Moncman, 32. Synak, 66. Bartoš – 1. Kamenický

RUŹINDOL: Uhlár – Vernillat, Minarovič, Horváth, Tollarovič, D. Turoň, Kubíček, Moncman, Vrždiak, Synak, Bartoš (Bardáč)

D. OREŠANY: Hirner – T. Kollár, Rabara, Augustín, Novák, Hronský, Pospíšil, Šaštinský, Kamenický, Tóth, Ščasný (Fogel, Martišovič, R. Kollár)

Dobrá Voda – Suchá 4:2 (1:1)

Góly: 8. a 68. vlastný, 80. Heltko, 87. Lukačovič (z pen) - 44. Januš, 46. Slovák

D. VODA: Krížik – Klčo, Jantoš, Jankovič, Ondruška, Dubrava, Novák, Benedikovič, Danko, Heltko, Paldan (Hrašna, Lukačovič, Chmela)

SUCHÁ: Sloboda – Hrušovský, Valovič, Neumann, Miksád, Januš, Rogel, Lošonský, Slovák, Cuninka, Macko (Fridrich, Lužák)

Modranka – Biely Kostol 4:4 (0:4)

Góly: 56. a 64. L. Péchy, 68. Hajko, 71. Sekera – 7. a 18. Daniška, 31. L. Jurina, 36. Sládeček

MODRANKA: Haluzický – Gumbír, Rakický, Križan, Huščava, Sekera, L. Péchy, Hajko, Novota, Kučík, P. Péchy (Valent, Sekera, Zvolenský, Mačák)

B. KOSTOL: Hanzel – Ostrihoň, Stacho, Samák, Čmehýl, M. Jurina, Daniška, Gažovič, Sládeček, L. Jurina, Ľ. Adámek (Kuzma)

voľno: Pavlice

1   Pavlice 26 23 2 1 133:28 71
2   Modranka 26 20 4 2 90:25 64
3   Biely Kostol 26 17 4 5 112:41 55
4   Bučany 26 17 3 6 83:39 54
5   Kátlovce 26 16 4 6 70:41 52