Spartak zdolal Michalovce, súperovi strelil tri góly

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.8.2018, 21.14, Ján Král

Spartak Trnava zvládol ligový zápas s Michalovcami, súpera vyprevadil na východné Slovensko po výsledku 3:0.

Medzi najlepších hráčov Spartaka v zápase patril Anton Sloboda. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartaka Radoslav Látal šetril pred odvetou Ligy majstrov s Crvenou Zvezdou Belehrad viacerých hráčov základnej zostavy. Do zostavy sa tak dostal aj debutujúci útočník Tomáš Vantruba, dvojička brankára Martina Vantrubu, ktorý už medzitým oblieka dres Slavie Praha.

Prvú šancu v zápase mali Michalovce, pri Sulleyho hlavičke bol Rusov pozorný. Andeli udreli hneď zo svojej prvej vážnej príležitosti. Center Jirku našiel na zadnej žrdi Miesenböcka a ten strelou, ktorá sa odrazila do siete od žrde otvoril skóre.

V podstate hneď z protiútoku dostali loptu do siete aj Michalovce, Sulleyho však videli rozhodcovia v ofsajde a tak jeho lob do gólových štatistík nepripísali.

Futbalovú výmenu predviedli pri šestnástke neskôr Dangubič s Vantrubom, prvý menovaný sa dostal pred Kiru, brankár ale dobre vybehol a vytlačil trnavského útočníka z uhla.

Ďalšie dve veľké šance mal Vantruba. Najprv hlavičkoval tiesnený mimo bránky, neskôr loptu sám vybojoval, postupoval na Kiru, mohol prihrať nabiehajúcemu Dangubičovi, ktorý by už triafal do prázdnej bránky, volil však strelu a víťazom momentu sa stal úspešným zákrokom brankár Michaloviec.

V druhom polčasu sa obraz hry výrazne nemenil, Trnava kontrolovala zápas a v 67. minúte pridala druhý gól. Asistoval opäť Jirka, ktorý rohový kop zakrútil na zadnú žrď, Kira loptu podbehol a Hladík hoci tesno bránený, hlavou pridal druhý gól.

Fanúšikovia Spartaka odpálili v hľadisku v druhom polčase desiatky bengálskych ohňov. Foto: Lukáš Grinaj

Potom zaujali strely Pekára a Kadleca, tretí zápis do streleckej listiny však prišiel opäť po rohu. V 82. minúte centroval Pekár a na hranici prvej tyče poslal loptu za Kirov chrbát hlavou Sloboda.

Víťazstvo andelov mohol ešte vyšperkovať Pekár, neuspel však a rovnako pochodil o čosi neskôr Dangubič a v samom závere i Grendel.

V Trnave sa po zápase tlieskalo, generálka na utorňajší megadôležitý zápas s belehradským tímom Spartak zvládol.