Obrovský úspech! Spartak po remíze s Ľubľanou postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.8.2018, 22.36, Ján Král

Skvelé! Spartak Trnava si vybojoval postup do skupinovej fázy Európskej ligy. V odvetnom zápase doma remizoval s Olimpijou Ľubľana 1:1, čo znamená, že slovenský Rím čaká krásna futbalová jeseň a súboje s renomovanými súpermi.

Obrovský úspech! Spartak po remíze s Ľubľanou postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy

Strelca gólu Spartaka Borisa Godála nasledujú jeho spoluhráči. Foto: Juraj Cisár

Úvod zápasu bol po fanúšikovskej stránke impozantný, domáci ultras pripravili na troch tribúnach choreo z červeno-čierno-bielej mozaiky a nápisu na severnej časti hľadiska v angličtine –Nasledujeme Spartak všade.

Pre svalové zranenie chýbal okrem potrestaných Tótha a Slobodu v trnavskej zostave aj Greššák. Spartak mal nahrané z prvého zápasu, vďaka víťazstvu 2:0 na pôde súpera sa mohol sústrediť na defenzívu.

Andeli nechali útočiť súpera a čakali na svoju šancu. Chudý musel v 10. minúte pacifikovať strelu Črniča.

Potom ale udrela Trnava. Radov center hlavou nadvihol Godál a lopta zapadla za chrbát brankára Ivačiča – 1:0.

Potom to skúsil z voleja Jirka, mieril ale veľmi nepresne. Slovinci pokračovali v ofenzíve, ale proti dobre organizovanej trnavskej defenzíve to mali ťažké.

Kronaveter pohrozil z priameho kopu, horúco však bolo pred bránkou Spartaka až v závere prvého dejstva. Boatengov únik a následnú strelu ešte Hladík zblokoval, v 42. minúte ale Boateng zakryl na päťke loptu, dal spätnú prihrávku na Kapuna a ten z prvej trafil krížnou ranou do siete – 1:1.

Po zmene strán ako prvý strieľal Jirka, z otočky a nepresne. Hra sa potom dlhé minúty odvíjala medzi šestnástkami, tímy dobre bránili, až v 72. minúte vypálil spoza šestnástky Štiglec, jeho jedovka ešte bola tečovaná, Chudý ale fantasticky zareagoval a vyrazil.

Nebezpečne vyzerala aj Issahova hlavička po rohovom kope, no letela mimo bránky ako aj Kronaveterov priamy kop.

Definitívu trnavskému postupu mohol dať v 86. minúte Bakoš, predal sa aj cez obrancu, na päťke však už loptu dočahoval a napokon tesne netrafil bránku.

Ľubľana na opačnej strane nevyužila Tomičovu štandardku a záver už bol o trnavských oslavách. Diváci na štadióne stáli a po stojačky tlieskali historickému úspechu v novodobej histórii Spartaka.

Viac fotografií zo zápasu nájdete TU.

Európska liga – play-off – odvetný zápas:

Spartak Trnava – Olimpija Ľubľana 1:1 (1:1)

prvý zápas 2:0, postupuje Spartak Trnava

Góly: 12. Godál – 41. Kapun

ŽK: Oravec, Godál, Hladík, Janso - Tomič, Bagnack, Kronaveter, Brkič

Rozhodovali: Banti – Costanzo, Peretti (všetci Taliansko)

Diváci: 15642

SPARTAK: Chudý – Kadlec, Hladík, Godál, Čonka – Oravec, Rada – Jirka (90+. Pekár), Grendel (72. Janso), Čanturišvili (89. Lupták) – Bakoš. Tréner: Látal.

ĽUBĽANA: Ivačič – Bagnack, Ilič, Maksimenko, Štiglec – Kapun (74. Brkič), Tomič – Boateng (69. Savič), Kronaveter, Črnič – Issah (82. Suljič). Tréner: Hadzič.

Radoslav Látal (tréner Spartaka): „Všetci sme samozrejme šťastní, splnil sa nám sen, po ktorom sme túžili a mužstvo po ňom priahlo. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Veľmi nám pomohol gól, plány nám zhatil gól pred predstávkou, chceli sme udržať vedenia. V druhom polčase sme začali hrať s vetrom a súpera sme do vážnejšej šance nepustili. Ani si to ešte neuvedomujeme, čo sme dosiahli. Budeme sa teraz snažiť posilniť tím, máme vytipovaných hráčov, ktorí by mohli prísť. Čo

sa týka zajtrajšieho žrebu, pôsobil som deväť rokov v Nemecku, prial by som si ísť do Nemecka, určite by ma lákali súboje s Leverkusenom alebo Frankfurtom.“