Futbal, 7. liga A: Trstín prekvapil Ružindol, Modranka remizovala v Kátlovciach

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.10.2018, 16.52, prispievatelia

O päť gólov v zápase Brestovany – Dobrá Voda sa postarali iba dvaja hráči. Hetrik za domácich strelil Daniel Zlatohlávek, potom znižoval dvomi presnými zásahmi hosťujúci Peter Ondruška na konečných 3:2 pre Brestovany.

Futbal, 7. liga A: Trstín prekvapil Ružindol, Modranka remizovala v Kátlovciach

Trstínčania sa dočkali druhého víťazstva v tejto sezóne. Zostávajú však o skóre na chvoste tabuľky. Archívne foto: Ján Král

Košolná vyhrávala nad Bielym Kostolom od dvanástej minúty po góle Chudjaka, ale od tohto momentu už strieľali iba hostia. O minútu neskôr vyrovnal Peter Sládeček, do polčasu pridali presné zásahy Kopčan, Lukáš Jurina a Malina. V druhom polčase dostal červenú kartu domáci Holekši a skóre pečatil na 1:5 Ľuboš Adámek.

Trstín prekvapivo porazil Ružindol 3:1. Po desiatich minútach otvoril skóre Martin Sersen, na jeho zásah odpovedal po zmene strán Matej Synak. Lukáš Štibraný však poslal Trstín opäť do vedenia a keď si hostia dali po hodine hry vlastný gól, bolo zrejmé, že body zostanú doma.

Bohdanovce si so Suchou nad Parnou podelili body po bezgólovej remíze.

Dominik Gumbír poslal Modranku v Kátlovciach do vedenia po dvadsiatich minútach. O päť minút neskôr videl červenú kartu jeho spoluhráč Valko, domáci tiež nepremenili pokutový kop. Skóre však potom otočil dvomi gólmi v priebehu štyroch minút niekdajší hráč Modranky Kobetič, ale remízu 2:2 a bod pre Modranku napokon zabezpečil exligista Jaroslav Mačák.

Ani dva góly Ivana Jedináka z úvodu prvého polčasu neznamenali pre Hrnčiarovce body z Bíňoviec. Domáci do polčasového hvizdu znížili Kumančíkom, po zmene strán vyrovnali striedajúcim Halašom a o výhre 3:2 rozhodol zo štandardky Petrovič sedem minút pred koncom.

Bučany začali proti Dolným Orešanom opatrne. Prvýkrát sa presadil v 19. minúte Paulovič, keď obišiel aj brankára Lipovského. Na 2:0 upravil opäť Paulovič, keď dotlačil loptu do siete po akcii Bunčeka. Efektivita domácich bola v prvom polčase zavŕšená, keď Paulovič z krídla ideálne odcentroval na Vanča a ten upratal loptu do rohu brány. V druhom polčase sa domáci zamerali na držanie výsledku, vypracovali si ešte zopár šancí na skórovanie, ale skóroval až v závere Bindics, keď obhodil brankára. Hostia sa snažili hrať, ale v útoku neboli presní a tak ich séria bez gólu sa natiahla na šesť zápasov.

SWAN 7. LIGA A – 12. KOLO:

Bohdanovce – Suchá nad Parnou 0:0

BOHDANOVCE: Kopúnek – Arpáš, Chudý, Krivda, Kover, Sanny, Heriban, Faga, Minarovič, Doboš, Novosedlík (Nádaský, Janec, Palšovič, Vyskoč)

SUCHÁ: Sloboda – Marian Miksád, Macko, Hrušovský, Ivanič, Neumann, Slovák, Mário Miksád, Fridrich, Banovič, Burian (Puškáš, Pokuta, Grman)

Bíňovce – Hrnčiarovce 3:2 (1:2)

Góly: 43. Kumančík, 76. Halaša, 83. Petrovič – 13. a 21. Jedinák

BÍŇOVCE: Dekan – Tarkoš, Královič, M. Kostolanský, Králik, Petrovič, M. Čech, Opálek, I. Kostolanský, Ľ. Čech, Kumančík (Halaša, Burian, Ryšavý)

HRNČIAROVCE: Šoš – Hruška, Serbák, Trubač, Palkovič, Trulík, Kankara, Hlinka, M. Banič, Sedlický, Jedinák (Blažek, Brimus, A. Banič)

Košolná – Biely Kostol 1:5 (1:4)

Góly: 12. Chudjak – 13. Sládeček, 24. Kopčan, 30. L. Jurina, 36. Malina, 63. Ľ. Adámek

ČK: 58. Holekši (Košolná)

KOŠOLNÁ: D. Hudek – Martinkovič, Karas, Volek, Holekši, Konečný, Homoľa, Chudjak, Čavara, Sládeček, R. Hudek (Greguš, Mesíček, Bobok)

B. KOSTOL: Indrišek – Ľ. Adámek, Stacho, Čmehyl, L. Jurina, Malina, Gažovič, Sládeček, Hoblík, M. Jurina, Kopčan (Ostrihoň, Daniška, Pösinger, Balažovič, Pocisk)

Bučany – Dolné Orešany 4:0 (3:0)

Góly: 19. a 28. Paulovič, 41. Vančo, 89. Bindics

BUČANY: Jamrich – Vančo, Bunček, Šrámek, Zubčák, Paulovič, Belák, Habes, Mračník, Loti, Kosnáč (Bindics, Janák, Rafi, Krška, Bežuch)

D. OREŠANY: Lipovský – Vandák, Novák, Augustín, Zajíc, Braniš, Novák, Šaštinský, Tóth, Zelenák, Kulíšek (Ščasný, Kollár)

Kátlovce – Modranka 2:2 (0:1)

Góly: 61. a 65. Kobetič – 20. Gumbír, 87. Mačák

ČK: 25. Valko (Modranka)

KÁTLOVCE: Jurkas – Vagovič, Kobetič, M. Sliva, R. Hlavatovič, Hupka, D. Sliva, Depeš, A. Pavlík, M. Hlavatovič, Slovák (Uváček, T. Pavlík)

MODRANKA: Špernoga – Sekera, Gumbír, Novota, Kučík, Fančovič, Huščava, Križan, Dulgheru, Valko, Gergely (Duchoň, Baláž, Mačák, Lančarič)

Brestovany – Dobrá Voda 3:2 (1:0)

Góly: 9., 46. a 50. D. Zlatohlávek – 80. a 90. Ondruška

BRESTOVANY: Tomík – D. Zlatohlávek, M. Dorčiak, Toráč, Bošácky, Sládeček, Vyskoč, D. Dorčiak, Kollár, Spevák, A. Zlatohlávek (Martinus, F. Kostolanský, Beňo)

D. VODA: Krížik – Dubrava, Ondruška, Jantoš, Novák, Danko, Benedikovič, Macko, Hanzes, Paldan, Chmela (Hrašna,