Spartak vybuchol s Nitrou, v závere dostal dva góly a prehral

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.11.2018, 16.37, Ján Král

Spartak totálne zbabral dobre rozohraný zápas s Nitrou. Duel stratil v samom závere a po výsledku 2:3 napokon nezískal ani bod.

Spartak vybuchol s Nitrou, v závere dostal dva góly a prehral

Erik Grendel (v červeno-čiernom) napokon súboj nedohral pre červenú kartu. Na fotografii v súboji s Jánom Chovancom, bývalým hráčom Spartaka. Foto: trnavskyhlas.sk

Ani pamätníci z radov fanúšikov Spartaka si nepamätajú, aby na Štadióne Antona Malatinského pri nástupe hráčov na ihrisko nezaznelo Silenzio. Pred zápasom s Nitrou si však verní trnavskému futbalu museli melódiu zaspievať bez hudobného sprievodu.

Situáciu čiastočne prekryla gratulácia klubovej legende Kamilovi Majerníkovi k 75. narodeninám a stopérovi Lukášovi Greššákovi k stému ligovému štartu v drese andelov.

Trnavských priaznivcov nepotešil ani úvod stretnutia. Už v piatej minúte na päťke zakončoval Taiwo, jeho strelu Chudý ešte vyrazil, no pri následnej Šimončičovej strele si Janso nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete – 0:1.

Andeli boi v prvom dejstve smerom dopredu málo nebezpeční. Zo štandardky prinútil Hrošša boxovať loptu Grendel, neskôr nebezpečne vystrelil Skhirtladze, ale bol z toho iba roh.

Tréner Látal sa snažil zmeniť vývoj stretnutia striedaním, namiesto ľavého obrancu Jansa poslal na ihrisko hrotového Ghorbaniho a preskupil rady.

Do prestávky to však efekt neprinieslo. Po zmene strán vybehli andeli v rozostavení 3-5-2 a súpera zatlačili. Prvý nebezpečný pokus letel z kopačky Skhirtladzeho.

Zvýšená aktivita červeno-čiernych priniesla gólové ovocie v 55. minúte. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Čanturišvili a z otočky trafil k tyči – 1:1.

Trnavský nápor pokračoval, Čanturišvili dostal prihrávku za obranu, Hroššo pred ním ešte stihol zakročiť, loptu ale iba zrazil pred Yilmaza a ten pohodlne do prázdnej bránky pridal druhý gól Spartaka.

Nitra mohla vyrovnať v 88. minúte, Taiwo dostal prihrávku na päťku, ale obrancovia ho dobre prikryli a nedovolili mu v spolupráci s brankárom Chudým zakončiť.

Na opačnej strane ešte vypálil striedajúci Miesenböck, tiež však bez gólového efektu. A to napokon Spartak mrzelo, pretože v 90. minúte sa andelom nepodarilo odkopnúť loptu zo šestnástky a Taiwo dokázal zblízka vyrovnať na 2:2.

Skóre nezmenila ani hlavička Ghorbaniho po centri Čanturišviliho a na druhom póle ani zakončenie Taiwa. Ešte väčšiu šancu mal po následnom rohu Charizopulos, jeho hlavičku ale vykopol z čiary Tóth.

To však nebolo všetko. V nadstavenom čase videl červenú kartu Grendel po druhom žltom faule a z poslednej akcie zápasu dokonala Nitra obrat, keď Machovec dorazil zblízka tečovaný center na 2:3.

Za hráčmi sa utekal tešiť na ihrisko aj tréner Nitry Ivan Galád. Radosť hostí bola obrovská, bodaj  by nie, z pohľadu boja o prvú šestku ide o mimoriadne cenné tri body.

Diváci: 2575

SPARTAK: Chudý – Oravec, Tóth, Greššák, Janso (35. Ghorbani) – Jirka, Kulhánek, Skhirtladze (89. Lupták), Čanturišvili – Grendel, Yilmaz (81. Miesenböck). Tréner: Látal.

NITRA: Hroššo – Kuník, Križan, Farkaš, Chovanec – Charizopulos, Šimončič (62. Machovec) – Taiwo, A. Fábry, Čeredničenko (71. Guláš) – Vestenický (62. Chobot). Tréner: Galád.

Ivan Galád (tréner Nitry): "Futbal je niekedy aj o šťastí, dnes sme ho mali. Prajem to ale svojim hráčom. Naďalej budeme držať palce Trnave v EL."

Radoslav Látal (tréner Spartaka): "Prvý polčas bol z našej strane zlý, prespali sme ho. Bolo to bez súbojov, dôrazu, agresivity. To, čo sme si v kabíne povedali, sme absolútne neplnili. Druhý polčas sme prešli na troch obrancov a jednoduchšiu hru, nakopávali sme, odrazené lopty sme zbierali do krídel a posúvali do zakončenia. To sa nám darilo. Štyridsať minút druhého polčasu bolo dobrých, bez problémov. Čo sa stalo v závere, ťažko to hodnoti, je to v hlavách hráčov, musia sa nad tým sami zamyslieť. Nemôže sa stať, aby sme takto prehrali. Môže sa stať, že súper vyrovná na 2:2, ale nemôže sa prehrať. Je to už asi 14 bodov, čo sme takto v lige stratili v záverečných minútach. Bavíme sa o tom s hráčmi, je to koncentrovanosti a poctivosti."