Futbal, 8. liga A: Bohdanovce aj Križovany vyhrali, Biely Kostol remizoval s Modrankou

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.4.2023, 19.51, prispievatelia

Vedúce Bohdanovce aj druhé Križovany nad Dudváhom potvrdili v tomto kole úlohu favoritov aj na ihriskách súperov. Zhodou okolností vyhrali rovnakým výsledkom.

Futbal, 8. liga A: Bohdanovce aj Križovany vyhrali, Biely Kostol remizoval s Modrankou

Oliver Burian priblížil Bohdanovce k triumfu v Bíňovciach dvoma gólmi. Foto: Ján Král

Križovany sa na ihrisku trnavskej Slávie ujali vedenia v 30. minúte, všetky ďalšie góly padali až pri konci zápasu. Domáci skórovali len raz, hostia spolu štyrikrát.

Výsledok 1:4 sa zrodil aj v Bíňovciach, kde prišli Bohdanovce. Jediný gól domácich zaznamenal Kostolanský z pokutového kopu.

V zápase Biely Kostol – Modranka mali domáci ostrý štart, vedenia sa ujali gólom Mrvu už v druhej minúte. V druhom polčase sa o vyrovnanie postaral v 50. minúte Michal Karol. Vzápätí hostia prišli o vylúčeného Gumbíra, ďalší gól už diváci nevideli

Smolenice prekvapujúco bodovali v Suchej nad Parnou, po výraznom víťazstve poslednú priečku tabuľky, aj keď len vďaka skóre, prenechali Bíňovciam.

Dolné Orešany remizovali s Dechticami 2:2, béčko Bolerázu zdolalo Voderady 5:2.

8. liga A - 19. kolo:

Slávia Trnava – Križovany 1:4 (0:1)

Góly: 82. Indríšek – 30. Táčovský, 75. Záhumenský, 80. Šiška, 83. Hrnčiar

SLÁVIA: Haraga – Pastyrčák, Kopúnek, Bitter, Mrva, Indríšek, Jankech, Záhora, Rogovský, Zelenay, Hrebíček (Barna, Lukačovič, Poláček, Miko)

KRIŽOVANY: Turanský – Kapitán, Dano, Horský, Hornaček, Táčovský, Šuran, Záhumenský, Antal, Sabo, Matula (Šiška, Hrnčiar, Guskovič)

Boleráz B – Voderady 5:2 (3:2)

Góly: 20. Jar. Daniš, 41. a 75. Martin Daniš, 45. M. Vavro, 54. Marek Daniš – 5. Hraška, 32. Bachratý

BOLERÁZ B: Vaško – Peško, Zajíček, P. Daniš, Tanáč, M. Vavro, Prochádzka, Jar. Daniš, Lehuta, Marek Daniš, Martin Daniš (R. Vavro, Mikulka, Krajčovič)

VODERADY: Popovič – Katona, Kudlík, Rosypál, Ivančík, Pilka, P. Páleník, S. Páleník, Buček, Bachratý, Hraška (Fatranský, Valentín, Živický, Šurina)

Biely Kostol – Modranka 1:1 (1:0)

Góly: 2. Mrva – 50. Michal Karol

ČK: 53: Gumbír (Modranka)

BIELY KOSTOL: Mitka – Trubač, Malina, Ľ Adámek, A. Adámek, Čmehýl, Posinger, Klokner, Sýkora, Jánoška, Mrva (Stacho, Moncman, Samák, Majtényi, Balažovič)

MODRANKA: Alchus – Kohút, Michal Karol, Marek Karol, Gumbír, Holka, Rakický, Kocian, Mackura, P. Zvolenský, N. Zvolenský (Sekera, Lančarič, Gurovič)

Dolné Orešany – Dechtice 2:2 (1:1)

Góly: 42. Volek, 58. Šaštinský – 45. Krivánek, 78. Prvý

DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Ostrovský, Šergovič, Hronský, Rabara, Tóth, Šaštinský, Novák, Volek, Šimonovič, Kulíšek (Kollár, Illeš, Hoolekši, Morong)

DECHTICE: Kúdela – Danko, Krivánek, Holec, P. Jankovič, S. Jankovič, Jaroška, Heteš, Prvý, Heltko, Srdoš (Holícky, Ružička, Remenár, Janotka, Prvý)

Suchá nad Parnou – Smolenice 0:3 (0:1)

Góly: 34. a 52. Vajsábel, 63. Tamás

SUCHÁ NAD PARNOU: Hirner – Fridrich, Slovák, Macko, Rybařík, Januš, Kopčan, Šúst, Lastovička, Jankovič, Bako (Zelenák, Grman, Tibenský, De Turck)

SMOLENICE: Ondruš – Poór, Klokner, Schwarz, Taranda, Haber, Vajsábel, Rangelov, Lipták, Tamás, Dubčák (L. Štibraný, P. Štibraný, Šaradín, Kadlec)

Bíňovce – Bohdanovce 1:4 (1:2)

Góly: 32. Kostolanský (pen.) - 12. a 74. Burian, 25. Dufek, 47. Skukálek

BÍŇOVCE: Halaša – M. Ryšavý, Krajčovič, Tománek, Kostolanský, Čech, Kaša, Ostrihoň, Rajnoha, Opálek, J. Ryšavý (Hostin, Strečanský, Tarkoš)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Braniša, Školek, Skukálek, Mackovčín, Sanny, Dufek, Hoblík, Burian, Brna, Faga (Palšovič, Szabó, Janec)

Dolná Krupá – Košolná 1:0 (1:0)

Góly: 36. Horváth

DOLNÁ KRUPÁ: Šnajder – Gažo, Vyskoč, Vričan, Garažia, Hetteš, Peško, Hrčka, Selnekovič, Horváth, Slabý (M. Garažia, Sucháň)

KOŠOLNÁ: Tollarovič – D. Hudek, R. Bobok, Furko, Ľ. Bobok, Matovič, Danišovič, Homoľa, Meško, Čavar, P. Greguš (R. Hudek, R. Greguš)