Futbal, 2. liga: Malženice zdolali Trebišov, góly dávali ligisti

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.3.2024, 13.54, Ján Král

Boj o postup pokračuje v nezmenenom trende, Komárno aj Prešov vyhrali, naďalej tak tieto mužstvá delia v tabuľke dva body.

Jakub Paur nastúpil za Malženice netradične na poste stredného obrancu, výdatne však podporoval ofenzívu a zapájal sa do viacerých akcií. Po rohovom kope dokonca strelil gól a bol jedným z najlepších hráčov na ihrisku. Foto: Ján Král

Trebišov sa ujal v Malženiciach vedenia po polhodine hry, keď sa na rohu šestnástky uvoľnil Matúš, načechral jemný center na bližšiu tyč, kam si na päťku nabehol Druga a usmernil loptu do siete.

Východniari mali v prvom polčase aj dve dobré strely spoza šestnástky, pri jednej dobre zasiahol Vasiľ, druhá letela nad. Prvú polhodinu boli hostia lepším tímom, potom sa však naštartovali Malženice, ktoré sa mohli oprieť v rámci spolupráce so Spartakom Trnava aj o ligových hráčov Paura, Bukatu, Bainoviča a Poznar.

V 38. minúte sa Dynamu podarilo vyrovanť, po faule Mattu na Poznara kopal Bainovič penaltu a z bieleho bodu sa nemýlil.

V závere polčasu udreli Malženičania aj druhýkrát. Po Kurejovom centri sa ešte hlavou nepodarilo skórovať Poznarovi, no z následného rohu síce Kurej na loptu nedosiahol, no Paur ju na zadnej žrdi poslal v páde do siete – 2:1.

Dynamu vyšiel aj nástup do druhého dejstva, Bainovičova krížna strela spoza šestnástky skončila v sieti. Potom si už domáci zápas postrážili, hosťom nepomohlo ani päťnásobné striedanie po necelej hodine hry.